Walker, texaský ranger

• Slovensko Walker, texaský jazdec (viac)
USA, (1993–2001), 152 h 15 min (Minutáž: 45–90 min)

Scenár:

Leslie Greif, Albert S. Ruddy, Paul Haggis, Rick Husky (viac)

Chuck Norris, Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson, Judson Mills, Nia Peeples, Noble Willingham, Roxanne Hart, Gary Graham, Marshall R. Teague (viac)

Texaský jazdec Cordell Walker (Chuck Norris) sa nikdy netajil tým, že pri svojej práci – lapaní zločincov - vyznáva staré osvedčené metódy, a síce patrične ich v prípade potreby spacifikovať po fyzickej stránke. I keď to možno nebolo celkom v zhode s tým, čo pri presadzovaní zákona predpisovali vládne nariadenia, Walkerov prístup nie náhodou pripomínal heslo všetkých absolventov „starej školy“ boja proti kriminalite – „oko za oko“... Treba však dodať, že Walker svoju moc nikdy zbytočne nezneužil a že každý z kriminálnikov len po zásluhe dostal to, o čo si svojím konaním vyslovene koledoval.
Jeho partnerom bol „večný zelenáč“ Jimmy Trivette (Clarence Gilyard Jr.), ktorý vyrastal v baltimorskom gete a svoje nadanie na futbal využil ako povestný lístok k vyššiemu vzdelaniu a kariére v tíme Dallas Cowboys - no len do chvíle, kým si nešťastne zranil rameno a musel sa poobzerať po inom „chlebíčku“... I napriek Jimmyho nezlomnej viere v moc výpočtovej techniky a vedeckej kriminalistiky, práca po Walkerovom boku ho ako naschvál vždy poznačila nejakými tými modrinami a boľačkami – vždy, keď sa Walker snažil získať nejaké informácie alebo nebodaj niekoho odovzdať spravodlivosti, bolo totiž viac ako pravdepodobné, že dôjde na pästný súboj alebo zopár kopancov v štýle východných bojových umení... Krásna prokurátorka Alex Cahillová (Sheree J. Wilson), mimochodom Walkerova „občas áno/občas zase nie“ priateľka, týmito metódami nebola práve nadšená a jasne to obom dávala pocítiť – i keď často na vlastnú zlosť musela škrípajúc zubami a krčiac čelo uznať, že v drvivej väčšine prípadov prinášajú ovocie...
Ak práve neboli v službe, trávili Walker a jeho priatelia čas v C.D.'s – v duchu populárnych krčiem Divokého Západu zariadenom bare a a reštaurácii Walkerovho dobrého priateľa C.D. Parkera (Noble Willingham), taktiež bývalého texaského jazdca, ktorý bol nútený odísť do predčasného dôchodku po postrelení do kolena. CD im okrem dobrého jedla a kvalitnej pijatiky často pomáhal i skvelými radami pri riešení mnohých zapeklitých prípadov – koniec koncov mal na to dostatočné skúsenosti, všakže... Spočiatku Walkre veľa času trávieval i u strýka Raya (Floyd „Red Crow“ Westerman), starého múdreho Indiána, ktorý ho vychoval – strýko Ray však na konci tretej série zomrel...
V časoch, keď skutočných hrdinov bolo naozaj už len poskromne, sa texaský jazdec Cordell Walker stal vďaka svojmu zmyslu pre spravodlivosť a presadzovanie zákona a pravdy razom diváckym miláčikom – a tak nečudo, že od začiatku až do konca jeho „pobytu“ na televíznych obrazovkách materskej televízie kraľoval tento seriálový hrdina všetkým rebríčkom sledovanosti vo svojom vysielacom čase. Vďaka nemu sa televízii podarilo apelovať na divácke masy a oživiť v nich vieru v skutočného amerického hrdinu – a taktiež vrátiť sa späť k duchu tradície dobrých chlapíkov, ktorým sa vždy akosi podarí dolapiť a poraziť tých zlých. (oficiálny text distribútora)

Specs

Hláška: James 'Jimmy' Trivette: - "Tě ještě tak bolí hlava Waltere?" Cordell 'Cord' Walter: - "Trochu." James 'Jimmy' Trivette: - "Včéra jsme to přetáhli s tím chlastem." Cordell 'Cord' Walter: - "Mi ani nemluv, já jsem se ještě nepodíval do peněženky." James 'Jimmy' Trivette: - "Ááá, tys hrál vlastně automaty." Cordell 'Cord' Walter: - "Jojo." James 'Jimmy' Trivette: - "Já tě stejně nechápu kámo jak to můžeš furt hrát. Stejně potom přijdeš za mnou a půjčíš si vole." Cordell 'Cord' Walter: - "Hej kurva já jsem ti snad říkal, že ti ty prachy vrátim ne do piče." James 'Jimmy' Trivette: - "No a ten litr co sis půjčil před týdnem? Kurva já nejsem banka pičo." Cordell 'Cord' Walter: - "Joo." ()

spikey1 odpad!

moje noční můra, z kopů čendy Noříše, které museli tak zpomalovat abychom je mohli vůbec vidět(C.Norris se nebojí smrti, smrt se bojí Norrise) mi bylo každé odpoledne na nově blivno... ()

manonfire odpad!

203x45minut záznamu rektální kamerové sondy, v rektu starého a hodně nemocného Gaye....by bylo lepší, než přežít celou znělku tohoto seriálu. Natož díl. Poctivých 0%. ()

giovanni3

Zajímavý to seriál i z pohledu Csfd ... 216. nejhorší seriál, ale zároveň 226. nejoblíbenější.. :) No zpět ke komentáři.. Chuck Norris je prostě pan dokonalý co zvládne naprosto vše i porazit 10 chlapů (s kulomety) naráz... prostě geroj. Zkrátka a stručně je to ptákovina od začátku do konce, ale viděl jsme to v mládí mnohokrát a nemohu dát méně jak 2z5 je to klasika a vzpomínka na mládí.. ()

Wbcko

Ano scénáře k jednotlivým epizodám jsou stupidní a Chuck hraje jak kdyby byl deset minut po botoxu, ale já nikdy nezapomenu na dny kdy mne babičky z družiny vyzvedla po O, abych stihl Walkera. To byl vždycky vrchol celého týdne :) ()

MiaMoonlight

Je to tak absurdní, až je to skvělé a vtipné. Walker je prostě týpek, co vše zvládne, odežene vlka pohledem a během tří minut rozmlátí celý pouliční gang jen za pomoci jeho dvou super kamarádů se kterými ochraňuje celé město, né-li stát. Mám strašné nutkání dát tři hvězdičky, ale zas bych tím ublížila ostatním seriálům, co jsem kdy hodnotila. I tak se ale se značnou nadsázkou velmi ráda podívám! ()

Jello Biafra

Chuck Norris nechodí do kostola, Chuck Norris si verí. Chuck Norris si raz v KFC objednal Big Mac..........a dostal ho. Deti sa pozerajú či nemajú pod posteľou bubáka, bubák sa pozerá či nemá pod posteľou Chucka Norrisa. Chuck Norris napočítal do nekonečna.............dvakrát, ale podľa najnovších odhadov napočítal ešte ďalej. Chuck Norris je jediný človek, ktorý vie deliť nulou. Chuck Norris sa raz holil a porezal žiletku. Chuck Norris vie robiť kotrmelce hore schodami. Chuck Norris je schopný fotosyntézy. Chuck Norris vypije vodu z kohútika na ex. Chuck Norris rozplače cibulu. ()

solskjaer odpad!

Špatný, špatný, špatný jinak nelze tuto záležitost okomentovat. Ještě nikdy jsem snad neviděl přeumělkovaný herecký výkon jaký předvádí ranger Norris. Scénář rovnající se nule a výběr hlavních postav je snad náhodným výběrem naprostých béčkových nul. ()

Anticque

No jo, Chuck Norris je prostě bourák:-) takowej youzič, už wíc beru Triweta než jeho. Je to tradiční americkej film, kde Chuck Norris wystupuje jako neporazitelnej hrdina, kterej si utře prdel s každým co se mu postawí. Chucku, chtěl bych tě widět w oprawdowým boji někde na ulici, bysis neutřel ani nudlu. ()

Arius

Uvedomujem si ze po filmovej stranke je to brak plny nedokonalosti ale i napriek tomu sa mi pribeh tak fascinujuci :)))))))) v celku paci. ()

Americ odpad!

Spomínam si ako som tento seriál tak námatkovo sledoval to bolo ešte pred pár rokmi,no už v tedy som pochopil že debilita tohto seriálu nemá hraníc,idiotský Chuck Norris ktorý svojím karate porazí každého protivníka bez toho aby si čo i len pošpinil kabát nám tu len ukazuje aký je podpriemerný herec ( -15%). ()

Danoboss

Dlhé roky sa hrdinovia všetkých filmov a seriálov "zhoršovali" - neboli to len dokonalí bitkári, strelci, jazdci, každý z nich mal nejakú zlú vlastnosť - Columbo nevedel strielať, Derick bol plešatý, Dempsey mal problémy s nadriadenými a Body a Doyle boli mentálne retardovaní - je to pekné, je to skutočné, ale keby som chcel pozerať na nedokonalých policajtov, tak zájdem na bratislavské ulice - je ich tu toľko, že by sa dali exportovať. Preto som bol nadšený, keď v roku 1993 vznikol seriál Walker Texas Ranger. Toto je policajt akého by sme /akým by sme všetci chceli mať / chceli byť. Zároveň byť obyčajný šerif ale zároveň pri akomkoľvek zásahu prebrať vedenie a veliť hoci aj národnej garde. Napriek tomu že Walker je šéf celého Texasu tak chodí aj po najhorších putikách kde sa všetko snaží vyriešiť najprv pokojne.. ale ako naschvál to nikdy nejde a jediná možnosť je použiť kop z otočky. Podobných naschválov sa Walkerovi deje veľa - aj keď vystrieľa armádu zloduchov, tak na toho posledného - najhoršieho a najsilnejšieho nikdy nemá náboje (ak aj má tak zbraň odloží) a jediná možnosť je dokopať ho z otočky. V tomto seriáli nič nie je ako v novodobých seriáloch - že občas zabijú svedka, že Walker nedokáže ochrániť niekoho komu to sľúbil alebo že musí urobiť kompromis medzi menším zlom. Walker je čiernobiely napriek tomu že hýri farbami. Walker nemusí riešiť nikdy morálne dilemy pretože vždy sa rozhodne dokonale správne, napriek tomu že má na konte 20 000 akcii, tak nemá žiadnu traumu z minulosti a nieje nasratý ani z toho že ešte ako 55 ročný robí obyčajného pochôdzkára. Takýto má byť akčný seriál - koho zaujíma duševné rozpoloženie hlavného hrdinu jeho traumy či nedokonalosti? Ja chcem akčného hrdinu ktorý napriek tomu že je škaredý ako noc tak ho ženy obdivujú, ktorý vie jazdiť ako Nicky Lauda, biť sa ako Bruce Lee, strielať ako Jozef Gönci a mať väčší sex appeal ako Backham. Taký je Walker a aj celý jeho seriál, ktorému k dokonalosti chýba už len to, aby každých 10 sekúnd prerušil obraz vstup Nixona so sloganom "voľte republikánov!" pretože ak je tu ešte niečo výraznejšie ako Walkerova dokonalosť tak je to republikánske zameranie seriálu. Klobúky, rodeo, hamburgery... to všetko na vás útočí v každom zábere a kto nemá kovbojské čižmy či mokasíny tak ako keby ani nežil. Dokonalý oddych, dokonalé béčko, dokonalá zábava, škoda že to po česky nikto neripuje. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (viac)