Walker, texaský ranger

• Slovensko Walker, texaský jazdec (viac)
USA, (1993–2001), 152 h 15 min (Minutáž: 45–90 min)

Scenár:

Leslie Greif, Albert S. Ruddy, Paul Haggis, Rick Husky (viac)

Chuck Norris, Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson, Judson Mills, Nia Peeples, Noble Willingham, Roxanne Hart, Gary Graham, Marshall R. Teague (viac)

Texaský jazdec Cordell Walker (Chuck Norris) sa nikdy netajil tým, že pri svojej práci – lapaní zločincov - vyznáva staré osvedčené metódy, a síce patrične ich v prípade potreby spacifikovať po fyzickej stránke. I keď to možno nebolo celkom v zhode s tým, čo pri presadzovaní zákona predpisovali vládne nariadenia, Walkerov prístup nie náhodou pripomínal heslo všetkých absolventov „starej školy“ boja proti kriminalite – „oko za oko“... Treba však dodať, že Walker svoju moc nikdy zbytočne nezneužil a že každý z kriminálnikov len po zásluhe dostal to, o čo si svojím konaním vyslovene koledoval.
Jeho partnerom bol „večný zelenáč“ Jimmy Trivette (Clarence Gilyard Jr.), ktorý vyrastal v baltimorskom gete a svoje nadanie na futbal využil ako povestný lístok k vyššiemu vzdelaniu a kariére v tíme Dallas Cowboys - no len do chvíle, kým si nešťastne zranil rameno a musel sa poobzerať po inom „chlebíčku“... I napriek Jimmyho nezlomnej viere v moc výpočtovej techniky a vedeckej kriminalistiky, práca po Walkerovom boku ho ako naschvál vždy poznačila nejakými tými modrinami a boľačkami – vždy, keď sa Walker snažil získať nejaké informácie alebo nebodaj niekoho odovzdať spravodlivosti, bolo totiž viac ako pravdepodobné, že dôjde na pästný súboj alebo zopár kopancov v štýle východných bojových umení... Krásna prokurátorka Alex Cahillová (Sheree J. Wilson), mimochodom Walkerova „občas áno/občas zase nie“ priateľka, týmito metódami nebola práve nadšená a jasne to obom dávala pocítiť – i keď často na vlastnú zlosť musela škrípajúc zubami a krčiac čelo uznať, že v drvivej väčšine prípadov prinášajú ovocie...
Ak práve neboli v službe, trávili Walker a jeho priatelia čas v C.D.'s – v duchu populárnych krčiem Divokého Západu zariadenom bare a a reštaurácii Walkerovho dobrého priateľa C.D. Parkera (Noble Willingham), taktiež bývalého texaského jazdca, ktorý bol nútený odísť do predčasného dôchodku po postrelení do kolena. CD im okrem dobrého jedla a kvalitnej pijatiky často pomáhal i skvelými radami pri riešení mnohých zapeklitých prípadov – koniec koncov mal na to dostatočné skúsenosti, všakže... Spočiatku Walkre veľa času trávieval i u strýka Raya (Floyd „Red Crow“ Westerman), starého múdreho Indiána, ktorý ho vychoval – strýko Ray však na konci tretej série zomrel...
V časoch, keď skutočných hrdinov bolo naozaj už len poskromne, sa texaský jazdec Cordell Walker stal vďaka svojmu zmyslu pre spravodlivosť a presadzovanie zákona a pravdy razom diváckym miláčikom – a tak nečudo, že od začiatku až do konca jeho „pobytu“ na televíznych obrazovkách materskej televízie kraľoval tento seriálový hrdina všetkým rebríčkom sledovanosti vo svojom vysielacom čase. Vďaka nemu sa televízii podarilo apelovať na divácke masy a oživiť v nich vieru v skutočného amerického hrdinu – a taktiež vrátiť sa späť k duchu tradície dobrých chlapíkov, ktorým sa vždy akosi podarí dolapiť a poraziť tých zlých. (oficiálny text distribútora)

Lima odpad!

Plytký scenář, toporné herectví, špatná choreografie bojových scén. Hodně odfláklé. Zkrátka ideální pro Tv NOVA. ()

Gemini

Díky TV Nova jeden z "pilířů" podvečerní zábavy v českých domácnostech. Prostě další béčkový seriál z atraktivního prostředí - který kluk by nechtěl být karate šerif a ještě k tomu Ranger, že? Ale ozvučení, obzvlášť v posledních sériích je skvělé, a nová krev (to jako Gage a Sydney) jsou taky fajn, tak koneckonců proč ne. Jsou u nás k vidění ještě mnohem, mnohem horší věci. Vezměte si třeba Rosalindu, Manuelu, Carmencitu, Sergejevnu nebo jakékoliv jiné ženské jméno, pod kterým se dříve či později bude skrývat hlavní hrdinka nějaké telenovely. V porovnání s těmihle "skvosty" televizní "zábavy" je Walker uměleckým dílem. PS: za vrchol seriálu osobně považuju díly s Prezidentem, kterého hraje coby záporák tradičně skvělý Michael Ironside. ()

Matty

Slyšel jsem, že někteří lidé dokáží své jméno vyčůrat do sněhu, Chuck Norris do betonu. Co na to, že tahle chodící reklama na Total Gym neumí ani trochu hrát, dokonce ani střídat vícero odlišných výrazů. Za dávných časů, ještě před Kobrou 11, jsem hltal každou epizodu jeho úžasných dobrodružství a ani mi nevadilo, jak moc jsou si podobná a jak moc jsou blbá. Nedokážu si nijak racionálně odůvodnit, proč s nostalgickou slzou v oku dávám tři hvězdičky, ale prostě to tak cítím. (OK, Chucku, teď už bys mohl dát tu bouchačku pryč od mojí hlavy). Zajímavé komentáře: Pohrobek, Marigold, choze, Old Shatterhand, eye candy, cheyene, Triple H, Othello ()

Malarkey

Nebudu lhát, když se přiznám, že jsem tady měl původně odpad! Ale když si uvědomím, kolik dílů toho seriálu vzniklo, zřejmě by se nám Chuck Norris posmál, pokovaď by dřív neshodil celou tuhle databázi pouhým pomyšlením. Já jsem na ten seriál koukal, nač lhát. Bavil jsem se u něj, a abych se přiznal, bavim se i doteď. Chuck se tam fakt s ničím nesere a já se nestačím divit, co v týhle době dokáže vzniknout. ()

T2

Tak tento počin som nevynechal ani ja a v celku som sa pri karate výpadoch storočného Chucka Norrisa aj bavil a nečakane to nebolo až také zlé a samozrejme ani nič čo by tu už nebolo ale Norrisovi musí prejsť všetko, však to je legenda jediná svojho druhu. ()

Marigold

Zábavné. Chuck kope lupiče do hlavy. Chuck kope gangstera do kulí. Chuck hraje baseball. Chuck toká. Chuck kope lupiče do kulí. Chuck má hezký klobouk... Vzrušující! Něco tak debilního aby člověk pohledal, téměř každý díl končí tou nejvtipnější a nejvynalézavější pointou: Chuck kope X do Y. Měl spíš načutnout scénáristu. A pořádně. I když... tahle role fousatého strejdy-moralizátora je mu psaná přímo na vypracované tělo. Pokud si někdo myslí, že "hvězda seriálu" má podávat výkon na úrovni teleshoppingové shotu o posilovacím stroji... no, zjevně myslí. ()

Djkoma odpad!

Chuck "Teleshopping" Norris a jeho bojové umění i v 50ti letech nastupuje, aby nakopali zadky zločincům. Kdyby ho aspoň zabili :( ()

woody

"In the Eyes of a Ranger, the unsuspecting stranger, had better know the truth of wrong from right. 'Cause the eyes of the Ranger are upon you, any wrong you do he's gonna see. When you're in Texas, look behind you, 'cause that's where the Ranger's gonna be." Komu tento geniální Chuckův song nezní v uších ten jako by nežil! Walker!Texaský ranger!Zkope každého bastarda v bojových scénách, které natáčel zpomalený epileptik...Všechny výbuchy nebo akční cény většího rozsahu jste už někde viděli - okopírované přepadení z Vysoké hry patriotů, výbuch ze Smrtonosné pasti, škádlení Cordella a Triveta z Leathel Weapon...Mám pokračovat?Myslím, že nemusím...Chuck zachraňuje prezidenta USA (demokratického - a je vidět jak se mu to příčí), Chuck zachraňuje Dallas, Chuck zachraňuje Ameriku a ještě stihne zachránit Alex... Citát: "Chuck Norris je tak drsný, že existuje Black Metal, Death Metal a Chuck Norris Metal." Jooo a víte jak Walker miluje ženy? Tak teď už víte :-) Jooo a pak jsou tu ty fóry na Chucka: Chuck Norris uses ribbed condoms inside out, so he gets the pleasure. ... A man once asked Chuck Norris if his real name is “Charles”. Chuck Norris did not respond, he simply stared at him until he exploded --- : Tyto a spousty dalších naleznete zde Nooo a to ještě není vše! Chuck prorazil ve světě teleshopingu! Však každý známe jeho reklamu na Kosmodisk: "Ahoj! Jmenuju se Chuck Norris a Kosmodisk používám od té doby, co jsem si pojebal záda na Total Gymu 1500." A to ještě není vše! Chuck dokonce pronikl i do světa hudby! Nebo on ještě někdo nezná jeho song? Smiřte se s tím, že Walker/Vasha/Chuck/Zrzavej fašoun tu budou s námi navždy...Víte jak by bez nich bylo na světě smutno? ()

Pohrobek

Stokrát opakovaná lež se stává pravdou, říkával jeden chytrý a vzdělaný ministr propagandy. Nemusí se jednat ani o lež, může jít o pár republikánských volebních sloganů. V dnešním světě je však těch informací tolik, že kdyby byly jenom vyřčeny, nemusely by utkvět v našich hlavách právě ty patřičné. Proto je ideálním receptem k těmto řečem přidat ještě několik pořádných kopanců, nejlépe do hlavy. Tato výuková metoda,tj. řádné hlavokopání by mělo zabírat alespoň 20 procent každého dílu, po čemž by měla následovat co nejhustší hláška typu: Příště to již nezkoušej. Už nenadávej černouškům a neplivej na chodníky. Cudná státní zástupkyně všem těmto násilníkům následně přiklepne trest smrti, jemuž s uspokojením zatleská místní republikánská mateřská školka, a nakonec to vše zajíme pořádným hamburgerem na rodeu, kde Walker zkrotí divokého nosorožce nebo jiné zvířátko. ()

Superpero

Ten díl jak tu černošskou holčičku rozstříleli uzinama na cucky a pak jí zachránil anděl u mě tenhle seriál definitivně pohřbil. ()

Tom Riddle odpad!

Fuj, zrůdnost, kdybych si měl vybrat mezi koukáním na todle, nebo vypícháním obou očí, volil bych jasně. Koukl bych se, ale byly by to fakt muka. ()

hirnlego

Čakovy slzy sice možná lečí rakovinu, ale jeho herecké skillz ji zas spolehlivě vyvolávají. P. S. Dabla měl snad i na Totalgymu. ()

TheMaker

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: V průměrném obývacím pokoji je 1242 věcí, pomocí nichž by Vás Chuck Norris dokázal zabít? Včetně samotného pokoje * Chuck Norris nespí, jen čeká * Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris * Hlavní příčiny smrti v USA jsou: 1.Onemocnění srdce, 2.Chuck Norris, 3.Rakovina * Okolní vesmír existuje, protože se bojí být na stejné planetě jako Chuck Norris * Chuck Norris nečte knihy, jen je pořádně zmáčkne a dostane informace, co potřebuje * Chuck Norris je tak rychlý, že může oběhnout Zemi a udeřit se do zad * Chuck Norris nenosí hodinky, on prostě určí kolik je hodin * Většina lidí má 23 párů chromozómů? Chuck jich má 72 a všechny jsou smrtelné * Chuck Norris zná poslední číslo čísla Pí * Někteří lidé mají jednu mozkovou hemisféru větší než druhou? Chuck Norris má větší obě * Chuck Norris vynalezl celé spektrum barev kromě růžové? Tu vynalezl Tom Cruise * Chuck Norris umí roztáhnout diamant a proměnit ho tak v uhlí * Žádné globální oteplování neexistuje, to jen Chuck Norris přiblížil Slunce, když mu bylo chladno * Za každým úspěšným mužem je žena, za každým mrtvým mužem je Chuck Norris * Když bůh řekl ?budiž světlo?, Chuck Norris čekal až poprosí? * Chuck Norris jednou kopl koně do brady. Jeho potomci jsou dnes známí jako žirafy * Ozzy Osbourne ukusuje hlavy netopýrům, Chuck Norris to dělá tygrům usurijským * Chuck Norris umí dělat bubliny z hovězích steaků * Když se říká ?nikdo není dokonalý? Chuck Norris to považuje za osobní urážkuChuck Norris * Chuck Norris napočítal do nekonečna. Dvakrát * Chuck Norris zemřel před 10 lety ale Smrtka neměla odvahu mu to říct * Chuck Norris umí dělit nulou * Chuck Norris musí třídit prádlo na tři hromady - bílé, barevné a krvavé * Kdyz jde Bubák spát, každou noc se podívá pod postel jestli tam není Chuck Norris * Chuck Norris je častým dárcem krve pro Červený Kříž. Jen ne svojí vlastní * Chuck Norris hrál ruskou ruletu s plně nabitou zbraní a vyhrál * Když Chuck Norris spadne do vody, nebude mokrý, ale voda bude Chuck Norris * Teorie evoluce neexistuje, existuje pouze seznam živočišných druhů, které nechal Chuck Norris přežít * Pokud má Chuck Norris zpoždění, čas by měl radši sakra zpomalit * Chuck Norris dokáže pálit mravence lupou. V noci * Chuck Norris je první človek, který porazil betonovou zeď v tenise. * Slzy Chucka Norrise léčí rakovinu. Škoda, že nikdy neplakal. * Na poslední stránce Guinnessovy knihy světových rekordů je malým písmem uvedeno že všechny rekordy drží Chuck Norris, zde uvedení lidé jsou ti co jsou mu nejblíž * Nekteří lidé nosí pyjamo se Supermanem. Superman nosí pyjamo s Chuckem Norrisem * ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

tron

„Keď sa raz Walker rozhodne, nič ho nezastaví. Ani vôľa Božia.“ Najvtipnejšie na tomto legendárne zlom seriáli je... že prvé dve série vôbec nie sú zlé! Pametám si, že som si k nim ako tínedžer rád sadal a dostal som pestrú galériu sympatických charakterov, vtedy ešte charizmatického Chucka Norrisa, prekvapivo dobré (na tú dobu) akčné scény, jednoduché, ale nie vyložene primitívne zápletky a chytľavé intro so skvelým univerzom "texaských rendžrov". Treba ale dodať, že potom to išlo skutočne do prde... hlboko do temnoty. Hlboko a ešte hlbšie. Približne počas tretej sezóny sa Chuck vymkol spod kontroly -a nastalo peklo. Priviedol do projektu syna a nechutne nakrútené charitatívne prvky a to bol začiatok konca (a cameá typu Sammo Hunga a Michaela Ironsidea to nezachránili). Nakoniec seriál zmutoval do... do... čohosi. V jednej chvíli Gary Busey predtým, ako má zabiť paraolympijskú športovkyňu (v poslednej chvíli mu v tom Walker zabráni, nebojte sa) vytiahne nôž a povie: „Teba rád zabijem“. Možno nie je sám. ()

Karlos80 odpad!

Tento seriál, bohužel je tomu tak, velice přesně a velice výstižně vystihl komentář Oldy Shatterhanda. Je to jen trapnej americkej kýč ! Nic víc nic míň. V době svého uvedení do našich televizí to byl možná "BOOM" ale dnes s odstupem času se tomu člověk už vážně musí jen smát. Doba se holt mění a časem si nato už nikdo ani nevzpomene, ovšem kult Chucka zůstane nadále:-). Samozřejmě že první epizody ještě za něco ušly, no spíš jsme byli mladí a pobláznění. Pak už to šlo ale s celým povedeným seriálem z kopce. Vždycky jsem ale ani nevím z jakého důvodu měl radši toho Chuckova černého parťáka. Ten byl asi přeci jenom o kapánek přirozenější.. Přemýšlel jsem že bych to alespoň jednou hvězdičkou přeci jenom zachránil od toho neproslulého odpadu. Ale vážně nic jsem natom zas až tak zajímavého nenašel. Chuck prostě byl je a nadále bude vševědoucí, neohrozitelný, navíc s téměř nadpřirozenými schopnostmi, vždy velice vtipný, ostatně jako pravý američan, veliký vládce na zemi, četník a superman jakbysmet. A Dallas? No ten stačí přeci ochránit vždy úplně sám! Takové hrdiny kdyby amerika jen měla, to by to byl nejbezpečnější stát na světě že:-)? ()

monolog

Chuck je prostě drsoň. Největší a nejlepší. Ty jeho otočky čas od času i odrážely kulky. Taky bych chtěl nějakou otočku umět. Jinak, když se tu rozjely ty vtípky, tak jsem se něco taky pokusil vymyslet (a skutečně je to z mé hlavy, tak to je často trapný). * Když má někdo Pavlovův reflex, začne slintat když se rozsvítí žárovka. Když má někdo Norrisův reflex, slintá až do smrti na vozíčku. * Chuck Norris je tvrdej chlap jak ze žuly a taky tak hraje. * Když je Chuck opilej, Země se radši začne houpat do rytmu. * Když Chuck Norris omdlí po střele z kulometu do mozku, máte jistotu, že to není Chuck Norris. Chuck Norris má jen mezimozek. * Když se Chuck sesune v opilosti do bezvědomí, podlaha se zvedne a jemně ho na sebe položí. * Chuck nikdy nechodil do školy. Všecko co umí se naučil sám. * Chuck Norris je ten nejinteligentnější Chuck Norris na světě. * Když byl Herkules malý, připlazili se k němu dva hadi a on je v kolíbce zaškrtil. Chuck Norris nebyl nikdy malý, ale kdyby ano, tak by je nejdřív odnaučil brát drogy. * Chucku Norrisovi raději nenabízejte Hot Dog. Mohl by se urazit a narvat vám do prdele Hog Dot. * Když v poušti zavyje prašivý kojot, můžete si být jistí, že to není Chuck Norris, protože v Dallasu nejsou kojoti. * Když chcete Chuckovi potřást na znamení přátelství rukou, dejte mu raději avízo předem, musí totiž uvolnit svaly. * Na Chucka Norrise letí ty nejhezčí ženský světa, ale Chuck není na ženský. * K herectví přivedl Chucka Norrise Steve McQueen. Steva McQueena omlouvá jedině to, že mu Chuck omotal levou nohu kolem krku. Natřikrát. * Když hvízdne Tomáš Holý, začnou lítat pohlavky. Když hvízdne Chuck Norris, začne lítat Tomáš Holý. * Chuck Norris nikdy nestřílel z lovecké brokovnice. Broky po křepelkách zásadně plive. * Když řeknete pětkrát za sebou Candyman, objeví se a zabije vás. Když řeknete pětkrát za sebou Chuck Norris, zabije vás a pak se objeví. * Lidé mívají své dny. Chuck má celý kalendář. * Nejlepším přítelem člověka je pes. Nejlepším přítelem Chucka Norrise je nunChuck. * Film Dětská hra je podle skutečného dětství Chuckyho Norrise. * Superman umí lítat. Batman umí lítat. Spiderman umí lítat. Ale jen Chuck Norris umí být Chuck Norris. * Ve filmu Predátor 3 prý měl hrát hlavní kladnou roli Chuck Norris. Když se to dozvěděli, přestali Predátoři navštěvovat naši planetu a z natáčení sešlo. Proto se Chuck rozhodl hrát hlavní dvojroli. * Gándhí dostal Nobelovku za mír, Chuck Norris mu ji vzal. * Lidé při pohledu do akvária relaxují, Chuck Norris akvária rozbíjí, protože to je droga. * Chucku Norrisovi řekl kdysi jeho učitel, ať je hodný chlapeček a pak mu podržel. * Když řekne Chuck Norris, že ho něco zdrželo, vyčistil právě od zločinu Detroit. * Když si vyperete prádlo v prášku Vyzír, vy zíráte, my zíráme. Chuck Norris vysírá pořád. * RoboCop je nesmrtelný, protože už jednou umřel. Chuck Norris jednou umře, ale do té doby bude nesmrtelný. * Jak se volá na Chucka Norrise? Já nechci žádného volat a ani ty ne!!! * Tímto klasickým zvolání Třikrát hurá pro Chucka Norrise! bych rád zakončil tento naprosto zbytečný příspěvek. Chuck Norris své hurá dostane vždycky třikrát, ať už se to prasnici líbí, nebo ne. A víte, proč není Chuck dramatický herec? Udržet zatažený břicho něco stojí. () (menej) (viac)

Boss321

Normální lidé žvýkají žvýkačky, ale Chuck Norris žvýká hokejové puky. Chuck Norris rozbrečí i cibuly. Dalo by se pokračovat do nekonečna :-))))))))))))) ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (viac)