Nejvyšší soudci jsou ve Spojených státech jmenování do svých funkcí na doživotí. Má se tak předejít korupci a ovlivňování. Pro bohatou firmu však není nic snazšího, než najmout atentátníka a nechat několik neúplatných soudců zavraždit. Darby studuje práva a chodí se svým učitelem. Mladá dívka během několika dnů sepíše odvážnou teorii o atentátu na dva soudce a jeho původcích. Jak se zdá, do případu jsou zapletena nejvyšší politická místa. Krátce poté, co se Darbiina verze spiknutí dostane do rukou FBI, zahyne její milenec a ona sama několikrát vyvázne ze smrtelného nebezpečí jen díky šťastné náhodě. Zoufalá dívka se spojí s vynikajícím novinářem Grayem Granthanem, pracujícím pro přední americký list. Společně se pak pouštějí do smrtelně nebezpečného pátrání. (oficiálny text distribútora)

gemi

Veeelmi pomalu budovaný konspirační thriller s dost složitým pozadím, jaký už se dnes nenatočí, protože toto místy (hlavně v první třetině) až seriálové tempo je pro dnešního diváka zvyklého na rychlý střih a překotnou akci od první minuty nestravitelné. Pořád jsou to čtyři, ale slabší. (Poslední zhlédnutí 20. 9. 2015) ()

haffen

Velmi dobry namet natoceny velmi nestastnym sposobom. Myslim, ze ho najviac zabijaju zbytocne natiahnute dve hodiny. Film na mna posobi velmi vlacne a vzhladom na to, ze ide po nej takmer polovica USA, by som ocakaval nejaku vacsiu akciu ako napriklad v Enemy of the state. Takto sa obcas niekto objavi co ma chut zabijat, pomedzi to sa dozvieme nove veci, inak nic navyse. A to je skoda, pretoze z toho mohol byt nadpriemerny thriller. ()

Brooks

Decentne spracované, elegantné, inteligentné a občas aj pekelne napínavé. Herecky výborne zvládnuté. Ale žánrovo spriaznení Rainmaker alebo Time to kill boli prepracovanejšie, osobitejšie a na emocionálnu strunu hrali presvedčivejšie. 3 a 1/5*. ()

Taffey

Teda pánové a dámy, to věčné, nehorázné a hloupé lpění na srovnávání filmů s předlohami, mi už vážně pije krev. Případ pelikán je vynikající sríler, s vynikajícím obsazením, vynikající hudbou a nádhernou kamerou, s perfektním, logickým dějem. Je to jeden z nejlepších politických trillerů, které doma mám. A že jich mám. ()

celticek

Co je na tom tak skvělého?!? Táhne se to jak smrad, nemá to žádnou jiskru, atmosféru. Nejlepší je Tucci jako nájemný vrah - o parník před Denzelem i Julií. Byl jsem rád, když ten její alkoholický právnický přítel vyletěl do luftu. Agent, který zmlátí všechno, co mu přijde do cesty nakonec zahyne jako amatér při bouračce v podzemní garáži. Bombu nastražená v autě nevybuchne, protože to Julii řekne šestý smysl. Bída. Alou do modrých čísel. ()

maeb

Mám rád Grishamovu knihu, mám rád ten příběh plný dějových zvratů. A nevadí mi ani to, že hlavní roli "hraje" Julia Roberts a že hlavní hrdina je (narozdíl od knihy) černoch. Spíš naopak, neboť Denzel je opravdu vynikající. ()

PlayEasy

Opravdu velmi dobře vystavěný politický Thriller, ze kterého ty naše oblíbené americké devadesátky přímo dýchají, a kde tvoří hlavní ozdobu především hvězdná ústřední dvojice Julia Roberts a Denzel Washington. Opravdu napínavý film (scéna v garáži!), u kterého si Pakula samozřejmě nemohl odpustit Happy ending, ale co by to bylo za americký politický film, kdyby to všechno neskončilo dobře? Jinak nám tento film opravdu sedl a divíme se poměrně nízkému hodnocení zdejších uživatelů a, i když by nějací odbornící na Thrillery mohly tomuto filmu vyčítat jisté chyby, tak my jsme si ho jako fanoušci opravdu užili! 75% ()

iz67

Tak tady zub casu hlodal fakt intenzivne. Vypada to jako ok, ale pritom to pouziva ty nejzoufalejsi sablony nudnych thrilleru 80/90. let. Vlivy tech, co zmenili film, tu jeste nejsou citit ani pro psa. ()

Sadaam

Dneska by z toho udelali mini serii. A rozjeli tam jeste vic konspiraci... na paradni thriller fakt trochu dlouhy, neudrzi stoprocentni pozornost, ale Denzel i Julia jsou dobra dvojka, kdyby se potkali uz driv, asi to lip odsejpa. ()

PlysovyMacko

Napriek tomu, že dej filmu je zo začiatku riedky a nudný, v druhej časť sa rozbehne s výbornou paranoidnou a napinavou atmosférou. Herci sú fajn. Miestami som sa strácala v rôznych menách a postavách. ()

quasar

Film mě vzal od začátku do konce. Četl jsem i knížku, ale v tady mám film raději. J. Roberts má v tomto kousku roli, která jí sedí líp, než jakákoliv jiná (kromě E. Brockovich) ()

jirijo

Předposlední film zkušeného veterána Alana J. Pakuly se vyznačuje poctivě budovanou atmosférou, postupně stoupajícím napětím a poněkud pomalejším tempem vyprávění. V adaptacích knih Johna Grishama patří podle mě k těm nejlepším. Denzel Washington nezklamal a předvádí svůj standradní (tedy standardně velmi dobrý) výkon a většinu času vyděšená a prchající Julia Roberts mu sekunduje více než zdatně. Menší rolí potěšil John Lithgow. Myslím, že John Grisham může být, stejně jako my, diváci, spokojený :-) ()