Reklama

Reklama

Epizódy(13)

Dobrodružný seriál. Na 49. stupni severnej šírky a 19. stupni a piatich minútach východnej dĺžky, prihodilo sa čosi nevídané... Na 49.stupni severnej šírky, 19.stupni a piatich minútach východnej dĺžky, presne v Čabovciach, prihodilo sa jedného dňa čosi nevídané. Všetko sa to začalo na začiatku prázdnin. Slavo Kompiš a Karol Čutka, zásobený klobásami, chlebom a čajom od starej mamy, vybrali sa podvečer strážiť Kozmolom. Miesto, kde mali spolu s ostatnými z partie klubovňu. Ako si tak vykračujú, zbadajú čosi zvláštne. Po hladine jazera kráča dievčatko a okolo hlavy sa jej trblieta svetlo. Uplynie iba niekoľko hodín a z udalosti sa medzi deťmi stane senzácia. To neznáme dievča má meno Majka a pochádza z planéty vzdialenej príliš ďaleko na to, aby si to človek dokázal predstaviť. Podstatné je však to, že pre Majku nie je problém dokázať všetky veci, po ktorých deti túžia najviac zo všetkého. Majka vie totiž obchádzať zákony gravitácie a tak sa chlapcom čoraz bližšie približuje sen o tom, že raz na svojej plechovej lodi poletia z Tatier až do ďalekej Prahy. Majka sa však musí naučiť ostatným zákonom medzi ľuďmi. Aj keď sú prázdniny, teraz sa musí veľa učiť... (STV)

(viac)

Recenzie užívateľa dyfur k tomuto seriálu (2)

Spadla z oblakov (1978) 

moje zaujímavosti: Filmovanie prebiehalo v nasledovných lokalitách: Bývalý lom, Drysice, Tatry (Skalnaté pleso, Štrbské pleso, Tatranská Lomnica, Mengusovská dolina), Mlynská dolina, Bratislava (Tyršovo nábrežie), Zlín (zámok Lešná). (dyfur) Herec Matej Landl zarobil na filmovaní asi 20,000 korún. Bol platený na deň, pričom za natáčanie v ateliéri dostával 120 a za natáčanie v exteriéri 160 korún. (dyfur) ()

Zjavenie (1978) (E01) 

......tak a zrodila sa legenda :)  teda aspoň v rámci bývalého ČSSR....kultový seriál a jeho prvá časť,ktorá hneď zaujala ...prvá recenzia tu.... ()

Reklama

Reklama