Po úspešnom ukončení štúdia usporiadajú Benovi rodičia znamenitý večierok, na ktorý pozvú i blízkych priateľov Robinsonovcov. Neskoro v noci poprosí atraktívna pani Robinsonová Bena, aby ju odprevadil domov a rafinovane ho zvedie. Keď sa však mladý muž zaľúbi do jej pôvabnej dcéry, zmení sa na pomstychtivú fúriu. (oficiálny text distribútora)

squader

Skvělá kritika americké vyšší (střední) společnosti odehrávající se na pozadí (na tu dobu) zvláštní zápletky. Netušil jsem, že se budu tak dobře bavit. Dustin Hoffman mě naprosto přesvědčil a vše bylo dotaženo vynikající hudbou od Simona a Garfunkela. Tenhle snímek si budu určitě dlouho pamatovat. ()

Petr23

Tak tohle jsem nečekal, dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal co jen to šlo a důvodem bylo že to bylo označováno jako lovestory s happyendem-ale tak to rozhodně není. Jedna hnusná vypočítavá ženská svede mladého klučinu a udělá z něj pěnou zrůdu která štve svou ,,laň". Líbilo se mi že v celém filmu zazněly písničky světového formátu které jsou na dané situace přímo ideání. Musím vyzdvihnout především herecké výkony Anne Bancroft a Dustina Hofmana-ty byly opravdu excelentní. Dále si mi líbila kamera a střih. A na to že už je to dost starý film nechybí ve filmu nápaditá a originální atmosféra. (hlavně konec-rozhodně ne šťastný. Pro mě to je jeden z nejlepších filmů. ()

fefee

Romantické moc nemusím ale tento je tak dokonalo natočený že o dákom gíči sa nedá hovoriť. Nádherná hudba aj keď iba stále tá istá, ale paradne natočený film. aspoň 4* si to určite zaslúži. ()

Brain-D

Nádherný příběh o nesmělém klukovi, který zažijet tolik věcí až se z něj stane opravdovej chlap, který bude bojovat za svou lásku...Parádní film !! ()

sochy.zirafka

Obávám se, že s velmi vysokou pravděpodobností sklouznu k tupému psaní tisíců vykřičníků, nekontrolovatelnému slintání a zasněnému vzdychání...Ach. Nuže! Tento film je z kultů nejkultovnějších a nejkultivovanějších. Vskutku nádherně popisuje postgraduální období jednoho mladého chlapce, který se ve "svém" světě necítí jako ryba ve vodě (potápěč v bazénu, cokoliv..) a stane se obětí své nezkušenosti, znuděnosti a restrikcí své doby a společnosti. On to však nevzdává, jelikož nachází to nejdůležitější. A jde si za tím s nevídanou sveřepostí! Je asi nad Slunce jasné, že se jedná o Nicholsovo vrcholné dílo (a že konkurence z řad jeho filmů zrovna impotencí netrpí). Hoffmanovi jsem toho chlapce zbaštil bez mrknutí oka, slečna Ross byla nádherná (ach!), paní Bancroft dokonalá nudící se mrcha (!!!), rodiče...Ano, opravdu se tak chovají. Zpracování bylo prostě revoluční. Vůči bazénovým scénám, ježdění, běhání, hraní si s osvícením a obrazem nejsem schopný slova protestu. Ani teď. Každičká scéna má svůj význam, všude se skrývají jinotaje a každý pohled, gesto, slovo je podstatné. A hudba. Ach, ta hudba....Simon & Garfunkel jsou prostě dokonalí, jejich hudba neskutečně nenásilně doplňuje...Ne, spoluvytváří celkovou atmosféru filmu. Omlouvám se, asi budu plakat dojetím. 100% ()

hroubek

Existuje spousta filmů, které jsem neviděl a proto se to snažím napravovat, že se na ně konečně kouknu. To je taky případ, tohoto snímku. Nebudu popírat, že jsem byl velmi zvědavý. A proto mě mrzí, že jsem si film nevychutnal, tak jak jsem doufal. Určitě na tom má podíl i český dabing. Jinak jsem si film užil a dobře se u něho bavil. Dustin Hoffman, jako stydlivý mladý muž je perfektní, a když ho svádí Paní Robinson, tak je naprosto uvěřitelný. Anne Bancroft dává své postavě skoro tragický rozměr. Hodně moc se mi líbil konec filmu. Zrovna, když toto píši poslouchám dvojici Simon and Garfunkel a jejich písně, který filmu hodně pomáhají. Nadčasový film s jednoduchou a o to údernější zápletkou. ()

Angelic-77

Úžasně natočený film se skvělým hereckým obsazením, Dustin Hoffman se pro tuhle roli snad narodil. Nikdy jsem si nezamiloval atmosféru 60. let více, než při sledování Absolventa. Film na jedničku. ()

Unnamed

Tak absurdní film jsem viděl jen jednou - Catch 22 - a heleme se, on jej natočil stejný režisér. Každopádně The Graduate je na svoji dobu vzniku velmi zajímavým filmem, dokáže pobavit i donutit člověka se zamyslet. Krátká stopáž, vtipné momenty, podmanivá hudba a pohled na filmový debut Dustina Hoffmana, víc nepotřebuji. Jediné co mi vadilo byl ten hrozný křik - a jak mi vadil! Pro mě přesto "jen" 4*. ()

Master19

Jsem rád, že jsem se konečně propracoval k této legendě. Kupodivu běžela na ČT2, tak jsem neodolal. Na málokterý film je tolik odkazů v jiných filmech, seriálech... Kolikrát se jen v Simpsnech utíkalo od oltáře a odjíždělo v autobuse? Ovšem toto není legenda vycucaná z prstu, jde o bezvadně natočený film s famózně zahranými postavami. A do toho ta hudba. Dneska už jsou ty písničky notoricky známé, ale kdybych na to mohl jít v roce 67 do kina, asi by mě to roztrhalo. Úžasný zážitek s nezapomenutelnými scénami. ()

LEGACY

Člověk si říká, že zažít poprvé s paní Robinsonovou musí stát za hřích a je úplně jedno jak moc vám to ovlivní budoucí iluze a plány. Filmy je svižný, dráždivý i se špetkou vtipu, doprovázený bezva soundtrackem - těžko uvěřit, že se podařilo v tak ranném (pro film jako takový) roce jako je 1967 dát dohromady něco, co působí v porovnáním s dnešními pitomostmi tak mladě a hravě. Film má v sobě daleko víc než dokáže oko diváka zahlédnout - krásný film. ()

VanTom

Milostná aférka čerstvě vystudovaného mladíka s postarší vdanou paničkou dokonale vystihuje prázdnotu z nejisté budoucnosti, znuděnost z nikam nesměřujících, přestože nalinkovaných životů, ale také trapnost a odosobněnost samotného prázdného aktu. Pevně se opírá o šťavnaté "divadelní" dialogy, do detailu promyšlenou režii, plus samozřejmě o brilantní herecká představení (zejména nervózního Dustina Hoffmana). Vyšponovaná obsedantnost citového vzplanutí v závěru mi ovšem úplně nezaimponovala. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (viac)

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005

Kevin Costner přesedlá ze hřbetu westernu na hřbet komediální. Konkrétně půjde o film RUMOR HAS IT zkušeného režiséra Roba Reinera (Misery). Kevin spolu s další hollywoodskou star Jennifer Aniston… (viac)