Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (38)

Love, Death & Robots (2019)

V případě LD&R je třeba brát jednotlivé epizody zvlášť. Ta různorodost je příliš veliká. A stejně jako každému sedne něco jiného, není šance hodnotit všech 18 epizod stejně (respektive 43, protože další řady nejsou nic jiného než přidání dalších epizod k té první). Někdo bude slintat nad Jogurtem a Zimou, někdo nad luxusní animací (asi polovina všeho) a někdmu bude asi stačit jen bobr svědkyně... u mě hodně napovídala kvalitě délka. Přece jen když téma pokulhává, víc než 10 minut (včetně titulků) nevyvaříš. Takže tady bez nádsázky platí, že na délce opravdu záleží (krom Santa Klause :)). Pozn.: za mě zatím top epizoda celého seriálu je Tajná válka. ()

1. svazek (2019) (S01)

V případě LD&R je třeba brát jednotlivé epizody zvlášť. Ta různorodost je příliš veliká. A stejně jako každému sedne něco jiného, není šance hodnotit všech 18 epizod stejně. Někdo bude slintat nad Jogurtem a Zimou, někdo nad luxusní animací (asi polovina všeho) a někdmu bude asi stačit jen bobr svědkyně... u mě hodně napovídala kvalitě délka. Přece jen když téma pokulhává, víc než 10 minut (včetně titulků) nevyvaříš. Takže tady bez nádsázky platí, že na délce opravdu záleži. ()

Na Sonnie si nepřijdete (2019) (S01E01)

Prostě mám rád když se stírá hranice animace a hraného filmu. Navíc tady je opravdu vše. ()

Tři roboti (2019) (S01E02)

Krom toho závěru (pointa ne úplně vyšla) je to naprosto dokonalé. Postavené na specifickém humoru a vypadá to perfektně. I když je to jen druhá epizoda, obávám se že mám své #1. Tohle půjde překonat těžko. ()

Svědectví (2019) (S01E03)

Tak tohle musel tvořit slušný fetišista. Animace a prakticky nulové uvedení do kontextu (proč se musí omalovávat jako klaun a obličeje vypadají jako z grotesky) dojem sráží, ale absence jakékoliv cenzury to dohnala vrchovatě. ()

Obleky (2019) (S01E04)

Tak tady to celé povyšuje jen pointa. Postavy jsou až moc karikaturní a ta animace Disneovky z 60 let k tomu nesedí. ()

Požírač duší (2019) (S01E05)

Namlsán 3D animací tuhle “čmáranici” opravdu nevnímám pozitivně. Zachraňuje to částečně humor a morbidita, bez které by to bylo o ničem. ()

Když převzal moc jogurt (2019) (S01E06)

Na sdělení “lidstvo je bez tvrdé ruky jen banda opic” nepotřebuju podprůměrně udělaný animák. Jen jedna scéna pobavila a potěšila výrazně kratší stopáž. Proto to není odpad. Pozn. pro intelektuály: neoslovila mě to a jsem na to hrdý ;) ()

Za souhvězdím orla (2019) (S01E07)

Fenomenální grafika na naprostém maximu. Děj sice neoslní a fakt, že si autoři jen na něco hrají (jako fakt si po sexu natáhli oba trencle?) trochu uráží (pokud nemají koule na to ukázat koule, nemají se do oblasti sexu ani pouštět). Fakt, že ignorují nulovou gravitaci taky neprospívá. To zpracování ale válcuje vše a řadí epizodu mezi ty nejlepší. ()

Dobrý lov (2019) (S01E08)

Přesto, že jde prakticky o nejhnusnější animaci co jsem zatím viděl, děj má tolik nápadů, že by utáhl 10x delší stopáž. Na cenzuru si autoři opravdu nehrají. Konečně jsem měl možnost si zhmotnit představu co znamená “má jí motorovou”... ()

Skládka (2019) (S01E09)

Příběh křupana Dvořáčka je tak debilní, až mě to zarazilo. Od odpadu ho zachraňuje jen ultra krátká stopáž a stylová grafika. ()

Měňavci (2019) (S01E10)

Škoda toho hození do vody bez úvodu do “pravidel a světa” epizody. Chvilku mi trvalo si srovnat optiku (x-men mě napadl bohužel jako první). Grafika je fenomenální a děj by utáhl klidně i víc času. Prostě jedna z těch epizod u kterých jednoho skoro naštve, že už je konec. ()

Pomocná ruka (2019) (S01E11)

Remake Gravitace ve fenomenální grafice s přesně tak dlouhou stopáží jak mě mít i originál. ()

Noc ryb (2019) (S01E12)

Pokud už se někdo pouští do něčeho co má (bez titulků) 8 minut, neměl by trávit polovinu času žvanění o pyčovinách. Vyhnul by se konci bez smysluplné pointy. A grafika připomínající překreslený film (hraný film přehnaný přes filtr) taky ničemu moc neprospěl. Zatím to nejhorší co LD&R nabídlo. ()

Šťastná 13 (2019) (S01E13)

Klasický příklad, kdy prostě jen nemám co špatného napsat. Není to pecka, jen sakra solidní a mnohem lepší než (př.) co bylo minule. ()

Zimova modř (2019) (S01E14)

Tak jako sorry, ale asi jsem fakt jinej. Naprosto nejhorší epizoda s otřesnou animací a kecama o nesmrtelnosti chrousta. ()

Mrtvý úhel (2019) (S01E15)

Zdá se, že stopáž začíná být celkem solidní ukazatel míry kvality příběhu. Tohle na svých 5 minut prostě nemohlo dopadnout jinak. Animace podprůměr. Humor spíše trapný a laciný. Ale pořád alespoň zábava (narozdíl od bazénového ZEN trapáka minule) ()

Doba ledová (2019) (S01E16)

Jakmile jsem viděl herce, pochopil ksem, že to je v háji (a bylo). Poprvé co zvažuju dát odpad. Kvůli tomuhle (vykrádání x předchozích počinů od MIB po Futuramu) se na seriál nedívám. ()

Alternativní historie (2019) (S01E17)

Animace na úrovni Gumballova světa mě opravdu neoslovila. Nápad jako takový nicméně brilantní, i když nedotažený. ()

Tajná válka (2019) (S01E18)

Tak tohle je mazec. Na hodnocení mi tady chybí hvezdičky. Tohle chci vidět jako celovečerák. Prvních pár sekund jsem byl naštvaný, že je to zase hraná epizoda... tak sakra dobrá animace to je. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)