Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (séria)

Dobrý lov (S01E08)

(epizóda)
  • USA Good Hunting

Syn lovce duchů si vytvoří pouto s měňavkou chu-li ťing. (Netflix)

SonGokussj

Předchozí díl měl sice nejkvalitnější animaci, co jsem kdy viděl, ale toto mi vytřelo zrak úchvatným zpracováním, příběhem, postavami... Čeho jsem si všiml nejdříve byla kamera. Už od začátku velmi povedená, scény podala výstižně, nemusela tam být žádná slova, jako kdyby to ten člověk měl v sobě. Přirozeně. Nikdy bych nečekal, že mě zrovna způsob zachycení snímku může tak oslnit. Zde se však stalo, je to dílo nadmíru pěkné. Hlavně svým smutným příběhem, snad poprvé, od začátku až do "konce". ()

darkrobyk

Prolnutí dávných mýtů se stampunkem v krásné animaci. Nadpřirozená bytost ztratila vlivem lidské techniky svá kouzla. Nedokáže už lovit, jen přežívat. Naštěstí je tu někdo, kdo umí kouzlit s technikou. Bytost vstává jak Fénix z popela a vydává se na lov. Žádný muž, vyžívající se v násilí, už nebude v bezpečí. ()

Frajer42

Velmi zajímavý a esteticky líbivý magický úvod. Pak se z toho ovšem znovu vyklubala jakási nezáživná zápletka s kouzelnýma liškama. Děj nedával moc smysl a absolutně mě nebavil. Děj je vůbec prokletí celého tohoto projektu. Chápu, že se toho nedá na tak krátké stopáži moc rozehrát, nicméně pokud vás tvůrci zvládnout začít nudit i po pár minutách, tak je něco hodně špatně. Číňani ve steampunkové Anglii mi vůbec neseděli. Celé to působilo hrozně divně. A také mě sralo to sluníčkářské pomrkávání na mužskou nadřazenost a boj žen za svá práva. Od toho máme u nás Fialu, aby dojil svoji neziskovku z našich daní a pak peníze posílal na Barmu do boje za práva barmských žen. Netřeba s tím otravovat ještě v seriálech. [25 %] ()

diccon odpad!

Desiva propagandisticka WOKE hromada shitu. Soudruzi, komu z vas prijde, ze postavy a pribeh tady maji hloubku, podivejte se na 30 pripadu Honzy Zemana, to budete teprv cumet na drat. Dojemny jakoze steampunk pribeh o perverznich obtloustlych BILYCH Anglicanech vykoristujicich male Cinanky a jejich neboha strasidylka zijici v souladu s prirodou, ktera pro sve zvrhle sexualni poteseni meni anglicti usurpatori na cyborgy. Dafuq??? REALITA: Cina nebyla behem svoji historie mezi velkejma imperiema zadnej beranek (snad s vyjimkou posledni dynastie Cching) a behem dvacatyho stoleti vyprodukovala takovy speky jako kulturni revoluci, "Velky skok kupredu" a nekolik desitek milionu mrtvejch. Dneska drzi vesely primat v mire prirodniho znecisteni a obchodu s lidskymi organy (sic!), ktery zhusta pochazeji od nepratel rezimu (ze kterych se rozhodne nestavaji cyborgove, ale bezejmeny mrtvoly v dire nekde na skladce). Anglickej Hong-Kong byl cely 20. stoleti jedinym svobodnym uzemim v tyhle casti kontinentu a navic diky Anglicanum taky uzemim nejbohatsim. Vyprodukovat takovou megasracku par let po protestech obyvatel Hong Kongu proti totalite zavadeny z Pekingu, ktery Cinani rozehnali strelbou ostrejma je Platonska idea slova "chucpe". A je dost desivy, kolik hodnoticich se tady nad timhle ideologickym odpadem teteli blahem. Libi se vam taky Triumf vule, Zid Sus nebo film Gottwald? To by mel vazeni, protoze to je stejna hromada vylhanyho balastu. ()

Naushika.

Steampunk nesnáším, ale steampunk na Tchai-wanu a s koloniálním tématem je aspoň neotřelý. Dějově i esteticky mi to ale přišlo přeplácané, navíc ZASE TY KOZY, tedy lépe řečeno male gaze utržený ze řetězu (sexuální násilí není sexy, násilné zmasakrování ženského těla v kyborga není sexy, pomsta za znásilnění není sexy... takže proč je to všechno nakreslené a natočené tak, aby to bylo sexy?!). Pár bodů k dobru za ten politický rozměr s robo-démonem jako ztělesněním asijské fúze tradice a modernity, která nakonec kolonizátorům vytře zrak. Ale celkově opět smíšené pocity. ()

• Povídku původně napsal čínský spisovatel Ken Liu a byla vydána v jeho sbírce krátkých povídek „The Paper Menageri“. (NiWi)
  • V 9. minutě chybí v jednom záběru postavám obličeje. (Duoscop)