Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (séria)

Za souhvězdím orla (S01E07)

(epizóda)
  • USA Beyond the Aquila Rift

Posádka roky cestovala několik světelných let neznámým kurzem. Teď se snaží přijít na to, jak daleko se dostali. (Netflix)

SonGokussj

Přemýšlím, zda jsem někdy viděl něco animovaného vypadat tak úchvatně a realisticky... Dokonce i ta ženská vypadá tak, jak normální ženská a ne nějaká diva. I příběh je od začátku zajímavý. Opravdu špičková kvalita animace, kterou prostě ohodnotím nejvýše, jak jde (naštěstí není děj také nikterak strašný) a nelituji toho. Tohle se prostě povedlo. ()

Naushika.

Pěkně vygradované a vypointované, ale za mínus tentokrát paradoxně považuji animaci, protože tato úroveň realističnosti je přesně uprostřed uncanny valley a ve výsledku podrývá uvěřitelnost postav a jejich interakcí, takže to emocionálně zdaleka tak nevyzní. Jo a ty samoúčelný prsa a sex, který jsou tam jen proto, aby tam byly, tomu na hloubce a autenticitě nepřidávají. ()

ALIENka_

No do prdele, už jsem myslela, že to, na co čekám poslední 3 díly nikdy nepřijde a je to tu. Zatím bezesporu nejlepší díl společně s prvním. Příběh skvělej, animace na orgáč a ta atmosféra.. Navíc tam byly kozy, sex a skvělá hudba. Doufám, že bude víc takovejch temnejch dílů se skvělým plot twistem. ()

honajz2

Kdyby se to tak neopájelo skoro-reálnou animací a zbytečnostmi (sexuální scéna - která je navíc zanimovaná dost nerealisticky, oproti zbytku) a místo toho to od samého začátku budovalo mysteriózní atmosféru a nejistotu v tom, co se vlastně děje, tak by se mi to líbilo fakt hodně. Takhle to ale bylo jen nijaké čekání na skvělý závěr. A to mi opět na víc jak tři hvězdy nevychází. Silné 3* ()

Esgalnor

Temná, ponurá a zaručeně nejlepší epizoda, strhující naprosto ve všech ohledech. Excelentní realistická animace? Ano. Dobře zvolená hudba s písničkou, kterou nedostanete z hlavy? Ano. Zajímavé postavy s kvalitními dialogy? Taky. Výborný příběh s pointou, která vám vezme vítr z plachet? Jo, to všechno tu je. Geniální jízda od začátku do senzačního konce. A čím víc si k tomu zpětně najdete, o to chytřejší se vám to bude zdát. Klobouk dolů. ()

• Postavy Thoma a Grety jsou vytvořeny podle jejich motion capture herců Henryho Douthwaita a Madeleine Knight. (LUKICKK)
  • V epizodě zazní píseň „Living in the Shadows“ od Matthewa Perrymana Jonese. (Duoscop)