Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (séria)

Měňavci (S01E10)

(epizóda)
  • USA Shape-Shifters

Někde daleko v Afghánistánu musí dva mariňáci s nadpřirozenými schopnostmi čelit hrozbě z vlastních řad. (Netflix)

FeriusParfax

Trošku slabší epizoda. Úplně mě to neuchvátilo  a fakt (jako beze srandy) mě naštvalo, že konečně mohli ukázat chloubu na pěkných chlapech, ale zabírali je až od horní poloviny??? Jako pardon, ale je to fakt nefér. Prsa a pipiny vidíme furt. A když konečně můžeme vidět i chlapskou výbavu, tak to neukážou? Vlkodlačí boj byl ale fajn. ()

Laxik

V literatuře by to bylo originální tak před dvaceti lety. Vidět ale vlkodlaky sloužící v armádě na vlastní oči na obrazovce, to je řekl bych novinka. Škoda, že je ten konec zase takový divný, zbytečně "dramatický", aniž by se k tomu předtím schylovalo. A ne, nemyslím nadpřirozenou bitku, ta byla bombová, myslím to, co přišlo po ní. ()

honajz2

Tak si hezky zopakujeme co jsem psal u první epizody - celou dobu jsem měl pocit, že sleduju nějaký let´s play, akorát bez komentáře youtubera a ani jsem neměl možnost si tu hru zahrát, takže mě to jaksi nebaví. Zase to cílí jenom na akci, ale zároveň se to strašně křečovitě snaží říct nějakou myšlenkou, kterou podá jakože strašně hluboce, ale přitom je těžce banální. Do toho animace, která je super, ale jedině tak do hry, protože to fakt celé vypadá jen jako obyčejná hra a pak taky strašně slabý příběh, který si ani trochu neláme hlavu s nějakým představením světa, prostě jen prvoplánově servíruje určitou situaci a doufá, že to divákovi bude stačit. Hlavně že je to dost akční a má to "perfektní vizuál", to pak někteří odpouští všechno, když to přece byl "nářez". Scénář působí, jak kdyby ho psal nějaký dvanáctiletý drsňák, co je zároveň fandou válečné historie (ale jeho znalosti končí u druhé světové), vlků a vlkodlaků, přičemž sní o tom, že by se v něj jednou proměnil a ukázal všem zač je toho loket Je to stejně pitomé jak první díl, jen tedy s výjimkou, že ten měl zpočátku aspoň něco jako atmosféru, zatímco Měňavci ji absolutně nemají. Zase tu není žádná "cool udělaná" lesbická scéna, ale pořád mi to přijde o něco horší než první díl. A tím pádem je to pro mě zatím nejhorší díl z celé série. Jo, a zajímavé zjištění na závěr - Pennacchioli, režisérka tohohle dílu, stojí ještě za jedním dílem a to zrovna tím prvním! Prima, paní, putujete mi do blacklistu, protože na ženskou verzi J.J. Abramse nemám náladu ani trochu... Lepší 1* ()

Martinius

skvely namet, akurat spracovany scenaristickym rychlokvasom, ktory nema prilis sajnu, ako funguje US army. kebyze v tejto armade disponuju inteligentnymi werewolfami, nosia ich na vavrinoch. okrem toho je pre veliacich dostojnikov trestne podporovat ci tolerovat akekolvek formy diskriminacie ci spravania, ktore vedie k ohrozeniu sudrznosti. ()

Naushika.

Oh boy. Námět jak z pera hrozně drsnýho dvanáctiletýho fanouška COD a vlků s tím, že co chybí v zápletce (tj. hodně, je plytká a bez nápadu) doženeme tím, že to pomarinujeme (see what I did here?) v testosteronu, okořeníme (pro změnu!) oplzlýma mezinámachlapama kecama a spoustou krve a brutálních detailů. To celé ve skororealistické animaci ze samého srdce uncanny valley. ()

• Příběh epizody je založen na krátké povídce „On The Use Of Shape-Shifters In Warfare“ od Marko Kloose. (NiWi)