Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (séria)

Tři roboti (S01E02)

(epizóda)
  • USA Three Robots

Dlouho po pádu lidstva se tři roboti vydávají na procházku postapokalyptickým městem. (Netflix)

CheeseFigure

Animácia fajn, rozdielny dizajn robotov tiež (ten oranžový sa mi ľúbil najviac), nad vtipmi založenými na nechápaní klasických ľudských vecí (hádzanie loptou o zem = zábava, jedenie) som sa pousmial, záver trošku prekvapil, ale v konečnom dôsledku vyšumel do prázdna. Takže vlastne okrem prechádzania zničeným svetom, nechápania ľudí a vystríhania pred ekologickou katastrofou to bolo celkom o ničom. ()

Esgalnor

Těžko to mohlo být tematicky předchozímu dílu ještě vzdálenější. Zábavný kraťas se třemi ukecanými roboty na výletě se spoustou výborných hlášek, kde příběh spíš jen tvoří kulisu pro hlavní postavy a poctivě napsané dialogy. V post-apokalyptickém žánru svěží vítr, kdy epizodu kazí snad jen potřeba ji nějak ukončit. ()

FeriusParfax

Hodně povedený díl zase s jinou animací. Roboti, poznávání lidského světa a jejich komunikace se mi moc líbila. Bylo to vtipné, milé (hlavně popis basketbalu, lidského trávení a jak se chovat ke kočkám) a poučné. Hodně povedený díl, kde jsem se smála hlavně u robota, kterak hladí kočku. Úplně jsem viděla samu sebe. Konec mi připomněl jednu moji noční můru, která se mi zdála snad už před rokem. Byla jsem v posteli a najednou se kolem mě začaly shlukovat kočky. Začala jsem je odstrkovat, ale přicházely další a další. Nemohla jsem se jich zbavit. Lezly za mnou oknem, dveřmi, komínem. Dokud mě skoro nezadusily. ()

Nach

Jeden z mých nejoblíbenějších kousků. Spolu s pokračováním v pozdější sérii je tento náhled do komentované robotí prohlídky světa bez lidí vtipný, černohumorný, prostě esencí všeho, co mám rád. Chytrý nápad s chytrým zpracováním a krásnou trefnou animací. Maximální hodnocení zaručeno. 85% ()

moviefan4

,,Pozabijali sa lebo boli banda debilov."😂 Druhý diel nasadil humoru nôtu ale nebolo to na škodu. Trio robotu ktorý si robia prehliadku v post apo svete a komentujú zvyky ľudí je super. Keď sa nato pozriete presne takto vyzerajú moderní ľudia v múzeu a raz aj my budeme exponáty na ktoré sa niekto bude chodiť pozerať. Možno aj naše trio 😁 ()

• Hlas ženského robota není nikomu připsán, protože byl syntetizován počítačem. (LUKICKK)
  • Kostra vojáka držícího útočnou pušku, ze které čouhá květina, je odkaz na slavnou fotografii „Flower Power“ z roku 1967. (NiWi)