Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (séria)

Svědectví (S01E03)

(epizóda)
  • USA The Witness

Žena, která se stala svědkyní brutální vraždy, prchá před vrahem ulicemi surrealistického města. (Netflix)

MarekPlachky

Kdo se nerad točí v kruhu? Děti milují kolotoče, dospělí milují kolotoče, psi se honí za svými ocasy a had Uroboros požírá svůj vlastní ocas. Nekonečná cesta bez konce, ze které není nikdy úniku, je snad lepší paralela pro život samotný? Je až vtipné, že bez posledních pár sekund dílu by byl celý úplně o něčem jiném a úplně o ničem zároveň, to je zkrátka kouzlo závěru. Co mě ovšem rozptylovalo, byla podivná erotika extravagantně vměstnaná. Ne že bych byl hluboce zakořeněný puritán a vadil by mi pohled na odhalený ženský kotníček, někdy zvládnu pohled i na nahou klíční kost, ale jsem ze starých dobrých časů, kdy byl každý prvek užitý z nějakého důvodu. Jaký je důvod nevěstince pochybných mravů v příběhu, kde ženština prchá před domnělým mordýřem? Přesto obdařím tento díl 10 kruhy z 10 protože kdo se nerad točí v kruhu... ()

Trevor

Mladé dievča sa stane svedkyňou vraždy a tak pred vrahom z domu oproti uteká k svojmu kamarátovi Vladimírovi, kde pracuje ako tanečnica. Vrah jej však je v pätách...12 minút vizuálne perfektnej naháňačky, priaznivci japonských animácii si určite prídu na svoje, škoda však že sa zmenila pozícia obete a vraha v časovej slučke, inak by to bolo ešte lepšie. ()

Elizabethx

Když něco tak komplikujete, až se to stane jednoduché, zbytečné a předvídatelné. Zbytečná explicita tohoto dílu mě nebavila. Za to animace je u tohoto kraťasu pro mě osobně jedna z nejzajímavějších. Animace zvuků pomocí slov je skvělý nápad a ocenila bych klidně celovečerní film v tomto animovaném stylu, jen ať scénář prosím píše někdo jiný. ()

Lenka.Vilka

Spoiler: nečekala jsem, že se na konci prohodí postavy, ale že prostě jenom doběhne do bytu a tam divák uvidí věc z druhé strany. Tak by mi to dávalo větší smysl. A myslela jsem, že to tak bude, když si odemknul. Ale takhle jsem to nejspíš nepobrala na 100%. Ale jinak jízda skvělá a zpracování taky  ;) ()

Renfield

Fantazie! Zcela pohlcující atmosféra neonoirového města budoucnosti, v němž je příběh "až" na druhém místě. To samozřejmě neznamená, že je špatný, naopak má své nezpochybnitelné klady, i když něco by mohlo být jinak... Ale vážně, po silném rychlém úvodu následuje parádní spád, ono se také převážně běží (lehce připomene Lolu). Krátké vydechnutí přichází u Vladimíra, v jeho úplně jiném a k dokonalosti dotaženém světě. A potom vrchol, byt, setkání a pointa, za mě dokonalá pointa, i když dále nerozpracovaná. Co se vizuálu týče, film je do animace převeden (nebo jak to dokázali) výborně! Fantastické jsou jeho až komiksově animované části, nebo spíše taková "občasná probliknutí". Vrcholem všeho je kamera, ta v dokonalých interiérech využívá spousty barev, stejně tak světlo, nebo jeho odrazy. Prakticky všechny záběry jsou neskutečně působivé, ale nejsilnějšími zůstávají pohledy shora! Kdybych měl zůstat při zemi, scéna tance je nejen z tohoto pohledu (ale především z něj) skutečnou pastvou pro oči. A exteriér? Dystopie, deprese, prázdné ulice, špína a i přes to všechno nádhera... neonoir. Dále nerozpracovaná pointa mě opravdu netíží, přesto takový celý film... hmm kéž by! 90% ()

• Na začátku epizody lze vidět symbol Uroboros, který v mnoha kulturách značí cyklus narození a smrti stále dokola. Tento cyklus hraje roli i v zápletce epizody. (NiWi)