Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

M.i.k.e

hodně těžko se tohle hodnotí jako celek.Každá povídka je jiná a i když oscilují mezi slabším průměrem až po naprosto vynikající kousky,vždy se i v těch slabších dá něco najít.Osobně sem nenašel ani jednu epizodu,která by mě vyloženě nebavila,nebo mi přišla úplně špatná.Zhruba tak polovinu si hodně rád dám ještě několikrát...80% ()

C0r0ner

Je to kvalitativně stejně nevyrovnané jako Černé zrcadlo, ale zároveň stejně fascinující, inovativní, jedinečné, zajímavé a originální. Takže zaokrouhlím nahoru a napálím tomu pět hvězdiček, protože takovéto neokoukané projekty, to je prostě velká paráda. 90% ()

campix

Kompilace kratších animovaných útvarů, které spolu nijak nesouvisí a podílelo se na nich hned několik různých tvůrců. Originalitě se zde meze nekladou. Drtivá většina kraťasů je minimálně hodně zajimavá a nejdou se i kousky, které člověka chytnou. A tím, že se jedná o 18 epizod, tak si každý najde to svoje. Jako celek to ale až zas tolik nefunguje. ()

FrankSusta

Jsem vykolejen ze svých jinak klidných kolejí a zcela rozházen na všechny strany záplavou smíšených emocí z tohoto podivného bijáku z produkční taktovky Davida Finchera a Tima Millera, co jsou projekty podobného vizuálu (teda, ve hrané verzi) proslaveni. Krev, nadávky, sex, no a prostě cokoliv, co se dá jen od pořádného ratingu čekat. I když to postupem sérií ubývá na síle a žaludek se mi z krku pomalu vracel zpět na původní místo. Ale šíleně blbě se to hodnotí (proto to nehodlám nijak recenzovat hvězdičkami, pouze tímto skromným vyprůměrováním). Fascinující animace (která je občas, lepší občas horší), zajímavé příběhy. Někdy teda těžko stravitelné, kvůli svým brutálním výjevům, které však (díkybohu) mají své využití. Většinou. A ty díly, kde ne, mě upřímně štvou, ale když jsou podány humorně, tak to je prostě fajn. Mix emocí jako jsou strach, smutek, radost, atd...   Zajímavý projekt...  fakt zajímavý...     videorecenze ()

KatanaCZ

Naprostá pecka, wow! Tak mnoho v tak malém balení. Brilantní a nápadité povídky a nádherný visuál. Mnoho povídek by se dalo rozvinout na celo-večerní filmy. Každý z kraťasů této série strčí do kapsy poslední megalomanské velkofilmy. ()

Remivsremi

Podobný koncept mohu jen kvitovat. Málo známí nebo začínající autoři a CGI studia představí svá díla co největšímu možnému publiku. Snímečky, které by ve víru internetu snadno zapadly, mají možnost oslovit to teď nepředstavitelný počet potencionálních diváků. Podobný projekt bych uvítal i pro krátkometrážní hrané filmy. iShorts je super, ale moc Netflixu je jinde. Jinak Season 1 - 70% ()

VaHo

Poměrně kvalitní výběr, je tu skoro všechno: horor, humor, absurdní humor, drama, pixarovka, steampunk, filosofie, velryby, Mary Elizabeth Winstead, cut scény ala videohry, Rusové a i ten Hitler se tu objeví. Vizuál je různorodý (z 95 % jsou to digitální triky a stylizace); většina povídek (nevím, jak jinak to nazvat) je vystavěná tak, že neustále něčím překvapuje a kolikrát jsem si při sledování řekl: „Škoda, že z toho není seriál. Chtěl bych vědět, co bylo dál.“. Jen těch robotů tam moc není. ()

Triple H

Nie všetky epizódky sú top, niektoré sa tvária ako omnoho viac než v skutočnosti sú (napr. Shape Shifters, Ice Age), ale celkovo je radosť sledovať takúto krásnu kompiláciu nápadov a kreativity, ktoré inak v mainstreame veľmi nevidíme a ktoré tu dostali na úrovni platformu a priestor, aby mohli vyniknúť. Animácia je na veľmi vysokej úrovni a príkladne Greta v Beyond the Aquila Rift je v pár scénach pomaly už lepšia ako skutočný herec. Za mňa sú top epizódy Sonnie's Edge, The Witness, Snow in the Desert, Pop Squad, Zima Blue a úplne najviac Beyond the Aquila Rift, Bad Travelling, Jibaro a Swarm, čo sú každá svojím spôsobom ale fakt už pomaly geniálne vymyslené a zrealizované veci. Márne nie sú ani Secret War, Helping Hand, Life Hutch, Drowned Giant. A pobavili Three Robots, All Through the House a Night of the mini Dead. Z poniektorých by sa dali spraviť top celovečerné filmy. Jibaro napríklad považujem za ukážkového zástupcu niečoho v jadre tradičného, ale inak nápaditého, progresívneho a fakt dobre vymysleného. Podobné pocity som mával svojho času z filmov ako Fight Club, alebo naposledy možno Fury Road. ()

Dado

Nesmierne zaujímavý a v súhrnnom výsledku i vydarený projekt. Súbor 18 krátkych príbehov ponúka divákovi obrovskú rozmanitosť, a to nielen z hľadiska žánru a obsahu, ale aj samotného vizuálneho spracovania. Predovšetkým prvá polovica série má ohromný náboj; do môjho vkusu sa dokázali trafiť vážne ladené i odľahčené epizódy. K jej koncu som síce nadobudol dojem, že scenáristom dochádza dych (predovšetkým predposledná časť s Hitlerom na mňa pôsobila ako infantilný kŕč s premrhaným potenciálom), no záverečná epizóda Secret War, ktorú spoločne s Beyond the Aquila Rift a Good Hunting radím na pomyselné medailové stupienky, ma uistila, že dva večery strávené pri Love, Death & Robots neboli stratou času. (80%) ()

4ct10n

Tenhle projekt mě hodně potěšil. Možná se po internetu podobných kraťasů válí plno, ale v takhle ucelený sbírce jsem si je nechal líbit a když skončil jeden, tak jsem se těšil jaká stylizace, příběh a pointa na mě čeká v dalším. Jsou tam méně dobrý, dobrý i skvělý kousky, ale bavilo mě všechno. Doporučuju nejen všem fanouškům fantastiky a animace. Navíc na Netflixu s CZ titulkama už od vydání. Osobní TOP 3: Secret War, Good Hunting, Zima Blue... ()

Mrkvič

Fajnové jednohubky, kde některé jsou jen krátkým zpestřením a nezabaví někdy ani celých svých 10 minut. Na druhé straně jsou ale takové, jaké by si zasloužily klidně celovečerák. 1. série mezi ty nezapomenutelné a u kterých bych rád viděl mnohem delší stopáž jsou vidláci bránící se ve velkých robotech (ok, to už celovečerák vlastně má), bytost ve vzdáleném vesmíru, která upravuje realitu, aby se přeživší měl aspoň trochu dobře, Rusácí jdoucí po krku nějakým potvorám. Potom samozřejmě ty sexuální jako "liščí" potvory, do kterých není radno se zamilovat, a celkem i sešitá holka ovládající potvoru v aréně. u některých příběhů byla škoda rozdílné úrovně animace. 2. série je pro mě spíše zklamáním. Už nyní vím, že si více pamatuju z první řady, než z právě dokoukané druhé. Sníh na poušti a Zakázané ovoce byly super díly, krásné, s myšlenkou a nešlo většinou jen o krátký štěk. Zbytek měl bohužel většinou jen tu myšlenku, nebo hezky vypadal. Když už bylo slibné vše, měl díl jen pár minut, kde více času zabraly titulky. 3. série mi nyní zase přijde jako zklamání, ale nejspíš lepší než druhá, protože si toho budu asi víc pamatovat. Jen je paradox, že mi v hlavě utkví nejvíce asi ta nejhorší povídka (o vodní žínce celé z kovu). Většina povídek je dost nechutná a té smrti je věnováno asi nejvíc prostoru. Robotů je pomálu a lásky ještě míň. A to je škoda. ()

LUKICKK

Kreativní hřiště pro autory, geniální. Každá epizoda má svoje šílené animátorské prvky a celkově to funguje jako velkolepá animovaná mozaika. Opravdu epické umělecké dílo. Tohle je must watch pro všechny, každý si v tom najde to svoje. Další věc, která mě na tom hodně baví, je délka epizod, prostě 6-20 minutové díly je přesně ta správná volba pro tenhle seriál, víc by ani nemělo smysl a zbytečně by se to natahovalo. Jako jo, sem tam se objeví epizoda, která je divná, slabá nebo nudná, ale určitě se najdou lidi, které bude bavit + udělat prostě tolik hodně příběhů a ještě aby všechny fungovaly perfektně, to je snad nemožně, zvláště v animovaném žánru. Emoce a postavy jsou většina úplně popiči, během té krátké stopáže epizod se mnoho kdy sblížíte s postavou více než s postavami v celovečerním dvouhodinovém filmu. Průměr hodnocení epizod by mi vyšel do celkového seriálu a všech sérií nejspíše na 4 hvězdy, ale tady to jako celek funguje mnohem lépe, i když mnoho epizod bylo na 4 hvězdy, tak už jen díky všem těm originálním a kreativním prvkům, co nabízely musím ohodnotit 5/5, to prostě jinak nejde. ()

Wade

Spousta krátkých snímku  z nichž některé dokážou vzít dech tím jak jsou geniální a mají skvělou animaci. Jednoduše je to pecka,která stojí za zhlédnutí a i když se našli  také slabší části bylo jich rozhodně o dost méně než těch co mě buď bavili nebo mě ohromili.  ---1.série 4/5 --- 2.série 3/5 ---3.série 4/5 ()

hroubek

S01 - Love,Death & Robots je projekt, který si zaslouží naší pozornost, a to z několika důvodů. První důvod je to co seriál nabízí. Krátké animované příběhy na téma lásky, smrti a robotů, kde se s každým příběhem mění vizuální styl a animace. Druhým důvodem je to, že je to nekompromisní, vtipné, originální, dojemné a hlavně zábavné. A třetí důvod je, že seriál pomohl vytvořit Tim Miller, režisér prvního Deadpoola a producentsky ho zaštítil David Fincher. A teď pár slov k jednotlivým příběhům. E01 – zajímavá myšlenka, skvělé provedení, super vizuál, a hlavně parádní pointa. Výborný začátek, který perfektně zaháčkuje. 90% E02 –příjemná dialogovka se třemi roboty. Není to nic velkého, ale dobře to pobaví, a i tady se pointa povedla. 80% E03 – jako bych něco podobného už někdy viděl. Ale to nevadí, jelikož tento příběh hodně staví na vizuální stránce a rychlém tempu. 85% E04 – co mi to jen připomíná?? Na hraně zítřka, Pacif Rim v menším měřítku, druhý díl Vetřelce nebo trochu i Tiché místo. Inspiraci to sebralo, kde mohlo a mě to jednoduše bavilo, protože je to zábavné, napínavé a i dojemné. 90% E05– jednoduchá zápletka, vtipné dialogy a zábavná akce. Nic velkého, a ve výsledku to neurazí. 75% E06 – ujeté a netradiční. Toto se přesně hodí do tohoto seriálu. 70% E07 –pecka. Zde bych si přál delší stopáž, a nebo třeba i celovečerní film na toto téma. Animace luxusní, příběh velmi dobrý, zajímavé postavy o kterých bych chtěl hned vědět více. Velká spokojenost. 95% E08 – první půlka mě sedla hodně, ta druhá už tolik ne. Mohl to být hezký romantický příběh, ale stočilo se to trochu jiným směrem, kterým jsem nečekal, a bohužel ani moc nechtěl. 70% E09– nápad to není vyloženě špatný, a i ten zvrat funguje. Jen je to dost divný a moc mě to nesedlo. 65% E10 – super práce a já jsem opět velmi spokojený. Skvělý příběh, který bych si dovedl představit v celovečerní podobě, parádní animace, emoce a hlavně výborná krvavá akce. 95% E11- Gravitace 2.0, je to napínavé a vypadá to dobře. Netřeba psát více. 80% E12 – ze začátku to vypadá jako něco úplně obyčejné, aby to pak začalo gradovat, a uzemnilo nekompromisním konce. Animace je komiksovější a je zde krásně vytěžená na maximum, že je radost na to koukat. 85% E13 – dobrý příběh, dobrá hlavní hrdinka, skvěle vypadající akční scény. Ke všemu je to dost zábavné a taky dobré. 85% E14 – nečekaně silný příběh, jenž je výborně prodaný a upoutá naší pozornost. Nelze si při sledování nevzpomenout na Dr. Manhattana z Watchmen. 90% E15– fajn blbůstka co baví od začátku do konce a má zábavnou akci. 75% E16– něco podobného už jsem někde viděl(Futurama, Simpsonovi). Není to špatné, ale zde jsou mnohem lepší a výraznější kousky. 65% E17 – jako proč ne. Je to vtipné, úderné a koukat jak Hitler dokola umírá v absurdních situacích, mě pobavilo. Zajímavé nápady. 75% E18 – tohle nebylo vůbec špatné. Efektivní, krvavé, napínavé, luxusně vypadající a klidně by to sneslo delší stopáž, protože to má zajímavé charaktery a i celkem netradiční příběh. 90% S02 - Návrat seriálu se povedl. Rozhodně prospělo, že je méně dílů, jelikož jsou dané segmenty kvalitnější a taky lépe zpracované. Z mé strany spokojenost a teď si rozebereme jednotlivé epizody. E01 - Nejvtipnější kousek z celé druhé řady. Je to zábavné, úsměvné a lehce to připomene situaci ve VALL-I. Technologie jsou zlo. 70% E02 - Zajímavé prostředí, hezké vizuální zpracování, dobrá atmosféra a cool momenty. 75% E03 - Nejlepší věc z druhé řady. Kombinace Blade Runneru a Vyměřeného času. Hodně mi to sedlo. Špičková animace, pointa, přesah a dobře napsaná hlavní postava. 90% E04 - Další výborný kousek. Sedla mi parádní skoro westernová atmosféra, postavy, brutalita a celkově to připomíná Logana a Mad Maxe. Velká spokojenost. 85-90% E05 - V jednoduchosti je krása. A zde je to krásně vidět. Opět mi to připomnělo nějaké filmy, ale nebylo to na škodu. Povedlo se to a jako jednohubka to funguje. 75% E06 - Takovýto příběh jsem zde nečekal. A příjemně mě překvapil. Nejde o nic extra světoborného, ale pointa se povedla a je tím nejlepším. 70% E07 - Kvalitně zpracovaná animace, parádní sci-fi zápletka a hrdina, kterému lze fandit. Je to dost dobré a zábavné a nezlobil bych se kdyby to bylo delší a byly tam záběry z bitvy. 80% E08 - Nejnáročnější kousek. Velká dávka myšlenkových pochodů a zajímavý pohled na lidstvo a na samotné přemýšlení lidí. Nesedne to každému, ale ty myšlenky jsou hodně nosné a mají něco do sebe. 80% S03 - E01 - Vtipná jednohubka, která má parádní dialogy a zábavný pohled na apokalypsu. 80% E02 - To nejlepší, co v tomto svazku uvidíte. Děsivá výprava má skvělý příběh, zajímavého hlavního hrdinu, skvělou pointu a režiséra Davida Finchera. 95% E03 - Sedlo mi to. Hlavně je to nádherný audiovizuální zážitek a líbilo se mi samotné zakončení. 80% E04 - V jednoduchosti je síla. Povedená jednohubka. 75% E05 - Z mého pohledu krásné "akční béčko". Žádné velké ambice, jen dobře pobavit. 70% E06 - Není to špatné, jen by to chtělo mnohem více prostoru. Ten otevřený konec tomu škodí. Jinak animace nádherná. 65% E07 - Hodně mě to pobavilo. Je to lehce absurdní, ale dost jsem si to užil, a opět to má skvělou pointu. 80% E08 - Zajímavé téma, které podle mě není, tak dobře využité. Škoda, přál bych si mnohem více z toho to světa. 70% E09 - Audiovizuální porno. Ta vizuální stránka je úžasná a po příběhové stránce je hezky odvyprávěno, jen mi tam něco málo chybělo. 65% Ve výsledku se třetí svazek dost povedl. () (menej) (viac)

Trustme

Animáky pro dospěláky! Olympiáda špičkových animačních technologií. Pokud pokulhává téma či námět, tak je ihned vyrovnán vizuálností. Máte- li rádi in-game videa ve hrách, tak zde si na jednom místě užijete parádní grafiky i akce do aleluja. Každý minifilmeček má death (velmi často brutální), skoro každý díl má nějakého bubáka, co sice není úplně robot, ale nějaký ten humunkulus, android, mech, alien, cyborg, hybrid apod. Nejméně je tu té love, nebot´ jde vetšinou o pochmurné vize budoucnosti, zlé sci-fi & fantasy světy, darebáky, žoldáky i vlkodlaky a pokud tu někdo někoho miluje, tak mu prostě umře. Inu tohle nejsou PIXAR. ()

pursulus

Pět z třiceti pěti.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé hodnocení je za všechny tři řady seriálu dohromady. Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Líbivé řady krátkometrážních animačních počinů všemožného ražení: jsou tu věci vyloženě pro zábavu, vyloženě výstřední, i k zamyšlení. Provedení je velmi různé, propracované animační techniky se střídají s jednoduššími nebo působícími méně dobře. U některých dílů nezasvěcený stěží uvěří, že nehrají živí herci, ale jejich počítačové simulace (např. "Za souhvězdím orla", "Sníh na poušti")¬                 Hodnotově méněcenný není asi žádný díl, nicméně rozptyl je značný. Ze všech tří řad vybral jsem jich pět nejhodnotnějších — což nemusí znamenati z hlediska líbivosti nejlepších — pro celovečerní promítání. Celková promítací doba je něco přes hodinu a čtvrt. Můj výběr (v pořadí doporučeném pro promítání, v hranatých závorkách je číslo řady): 1. Sonnie's Edge [1]; 2. Suits [1]; 3. Automated Customer Service [2]; 4. Zima Blue [1]; 5. Bad Travelling [3]. — O narůstající ztrátě kvality (nikoli samotného vizuálu či nápadů) svědčí, že v mém výběru jsou dva díly z první části první řady (z devíti), jeden díl z druhé části první řady (z devíti), jeden díl z celé druhé řady (z osmi) a jeden díl z celé řady třetí (z devíti).¬                 Druhý můj výběr obsahuje šest nejlepších dílů z pohledu dalny a vizuálu: 1. Beyond the Aquila Rift [1]; 2. The Dump [1]; 3. Secret war [1]; 4. Snow in the Desert [2]; 5. Swarm [3]; 6. Mason's Rats [3]. Promítací doba je hodinu a půl. Zajímavé je, že z prvního výběru, celkově nejhodnotnějších, kdyby už nebyly v něm, by patřily do druhého výběru čtyři díly z oněch pěti.¬                 Nejfilosofičtějším dílem je "Zimova modř" z první řady. Nejděsivějšího provedení jsou hororové díly "Za souhvězdím orla" a "Tajná válka" (jsou ve druhém mém výběru), oba z první řady. Nejodvážněji provedeným dílem je patrně "Jibaro", kterým končí třetí řada a který by mohl zakončiti můj druhý výběr jako jeho volitelný doplněk.¬                 Celkově, brány všechny tři řady dohromady, jde vcelku o vydařený počin bez většího významu, s dosti kolísavou kvalitou jednotlivých dílů, jehož líbivost je asi nejvýraznější jeho vlastností.¬                 Případné opoznámkování (hodící se na všechny tři řady): uživ. mcb. ()

vyfuk

Spojení velmi zvláštním způsobem. Tak jak to najednou z ničeho nic přišlo, tak se i stejně rychle dalo smáznout ze stolu. Přeci jenom to všechno dohromady je jako dva filmy. Mnoho věcí na silné a dobré zamyšlení, další jen takové pseudo-kravinky. Někdy neuvěřitelná grafika, někdy asi trochu odfkláklá, ale vlastně stále dobrá. Celé to zavání Black Mirror a někdy to hold funguje, někdy ne. Je to prostě zvláštní hodnotit. Ale je to ve výsledku obohacující zkušenost. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)