Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (35)

Love, Death & Robots (2019)

Podobný koncept mohu jen kvitovat. Málo známí nebo začínající autoři a CGI studia představí svá díla co největšímu možnému publiku. Snímečky, které by ve víru internetu snadno zapadly, mají možnost oslovit to teď nepředstavitelný počet potencionálních diváků. Podobný projekt bych uvítal i pro krátkometrážní hrané filmy. iShorts je super, ale moc Netflixu je jinde. Jinak Season 1 - 70% ()

1. svazek (2019) (S01)

Na Sonnie si nepřijdete (2019) (S01E01)

Krásný rozjezd. Drsné, vizuálně pohlcují a s dobrým zvratem na konci. Škoda, že je to tak krátké. ()

Tři roboti (2019) (S01E02)

Výborný nápad postapo turistiky s originálním zakončením. ()

Svědectví (2019) (S01E03)

Hodně neobvyklá vizualizace. Něco mezi animem a realičností. Příběhově už to bylo ale slabší. ()

Požírač duší (2019) (S01E05)

A zase kočky. Tentokrát se pouští do boje se samotným Drákulou. Příběhově bohužel nic moc dobrého. ()

Za souhvězdím orla (2019) (S01E07)

Velmi dobře odvyprávěné a s úžasnou grafikou. ()

Měňavci (2019) (S01E10)

Některé epizody přímo křičí po tom, aby dostaly pokračování. Kéž by tomu tak bylo například u druhé sezóny. ()

Pomocná ruka (2019) (S01E11)

Alternativní verze Gravitace. ()

Noc ryb (2019) (S01E12)

Ponaučení, nebuďte příliš hloupí okolo duchů ryb. ()

Šťastná 13 (2019) (S01E13)

Black hawk down, we got a black hawk down. ()

Zimova modř (2019) (S01E14)

Dokonce i robot na úklid bazénu se snaží najít smysl života. ()

Mrtvý úhel (2019) (S01E15)

Rychle a zběsilé 12. ()

Doba ledová (2019) (S01E16)

Noc v muzeu v mrazáku. ()

Tajná válka (2019) (S01E18)

A na závěr pořádně drsný příběh z mrazivého Ruska. Hned bych si dál pokračování či si zahrál hru s tímto tématem. ()

Automatická hlasová služba (2021) (S02E01)

Efektní start nového ročníku. Hlavní zápletka se s každou minutou stupňuje a přeroste v nečekaný boj. Podivuhodný mix Wall-Eho a Terminátora. Bravurní animace. Když se nad tím ale jen trošičku pozastavíte, jde o hodně směšnou premisu. Ano, je tady již stále častější varování před technologiemi a jejích ovládnutím našeho každodenního života i pokus o poukázání na naší provázanost, závislost i omezení svobody kvůli neustálému dohledu. Je to podané spíš naivně a uspěchaně, což k nabízené délce dokážu celkem pochopit. Na ty nejlepší epizody se to nechytá. Technická stránka je úžasná. ()

Led (2021) (S02E02)

Od první minuty mi přišla vizuální stránka něčím povědomá, a taky že ano. Za epizodou stojí Passion Animation Studios, které nám minulé přineslo bravurní Zima Blue. Tenkrát nečekejte filozoficko existenciální krasojízdu, ale jednoduchou, přímočarou jednohubku. Náctiletí se nudí a vymýšlí ptákoviny. Hecují se a vymýšlí zbytečně nebezpeční kratochvíle, aby se zabavili a měli o čem u dalšího flámu pokecat. Kromě krásné animace toho epizoda moc nenabídne. ()

Zakázané ovoce (2021) (S02E03)

Blur Studio opět nezklamalo. Lidstvo dosáhlo vytouženého. Objevilo formulku na nesmrtelnost. To však přináší zásadní problém. Naše planeta není nafukovací a suroviny nejsou nekonečně. Musí přijít řešení, jak zastavit nárůst populace, když je smrt již hlasem minulosti. A to je v pravdě elegantní. Zakáže se jakýkoliv nový přírůstek. Dokáže se člověk poprat s tím, že daň za nesmrtelnost je věčný život bez potomstva? Epizoda má krásnou noir atmosféru, trochu Equilibrium vibe, hlasy v podobě videoherních dabérských hvězd jako Nolan North či Jennifer Hale a myšlenku, která k vám promluví. Jedná z těch epizod, kde si přejete, aby vznikla samostatná série. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)