Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Tarlom

Ze seriálu mám trochu rozporuplné pocity. Některé díly se mi líbily a přišly mi zajímavé nebo prostě zábavné. Jindy jsem se ale docela nudil, nebo hlavně v případě první série byl až znechucen samoúčelnou nahotou (ta v dalších dvou řadách v podstatě není). U některých dílů mi také trochu vadily rádobydrsné hlášky (například: „Hey, that was my friend you just dismantled, you giant walking dildo."). Ovšem jednotlivé epizody jsou krátké a zpravidla na sebe nenavazují, takže pokud máte přístup k Netflixu, za zkoušku asi nic nedáte. ()

KraLuban

Hodnoceno po dokoukání 1. a 2. řady...bezpochyby nesmírně originální, ve většině případů téměř geniální a strhující vizuál. Na ten se trochu autoři zaměřují (zejména v druhé řadě) a příběh trošku zaostává. Celkově jsou zde epizody, při kterých člověku padne huba a říká si "kua joo", pak jsou tu takové jednohubky, které by zasloužily víc rozpracovat. A zbytek jsou naprosté chujoviny. Přesto, rozhodně stojí za kouknutí. ()

DeJiF

Love Death & Robots je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš. No ale tak jako bonboniéra může obsahovat ty nejlepší čokoládové bonbóny, často nedopatřením narazíte na odpornou rumovou pralinku (ze srdce nesnáším rumové pralinky), tak i Love Death & Robots má epizody s absolutně geniálním příběhem a animací srovnatelnou s cutscénami z AAA her, ale i díly s bizárním a tupým scénářem a naprosto odpudivým vizuálem. Jedno je však jasné: Ze seriálu stejně jako z bonboniéry srší originalita a rozmanitost a i díky krátké stopáži vám dá možnost během velmi krátké doby zhlédnout hned několik odlišných příběhů z úplně jiných žánrových soudků. Jenže v průběhu seriálu jsem se občas zakousl do rumových pralinek. Všímám si dvou hlavních problémů a to mnohdy přihlouplý příběh (způsoben někdy nedostatkem času kvůli kratší stopáži) a nebo přílišné množství nahoty a vulgarismů (a to hlavně v první sérii). Rozumím, že tomuhle se moderní seriály zkrátka nevyhnou, ale obzvláště Love Death & Robots na mě v mnoha dílech spamovalo jeden koitus za druhým a i vzhledem k délce jednotlivých epizod to zabere strašně moc času a mě osobně to ruší. Vlastně si myslím, že hodnocení 2,5 hvězdy je to nejpřesnější, které mu můžu dát, protože kvalita dílů klesá a stoupá jako sinusoida, mnohé kypí neskutečnou originalitou a až by si zasloužily vlastní celovečerák a mnohé svou vulgárností a hloupostí opět sráží hodnotu seriálu dolů. Každopádně velmi unikátní projekt jako jeden z mála v moderním kinematografickém světě. ()

Jenda1cz

Hodně žárlím a závidím. Někdo ukradl moje historky, které jsem 10 let vymýšlel na polňačkách vedoucích ze školy, a věrně je přetavil na plátno. Vizuálně velmi působivé. // Škoda 3. řady. Nevím, proč se všude musí rvát tolik napětí, dneska lidi u ničeho už fakt nevydrží. No a doby, kdy jsem chtěl vidět všude krev, už jsou taky pryč. ()

PoprockCZ

Nápad, zpracování jednotlivých epizod - paráda. Obsah? Zkusila jsem si projet celou první sérii a je to drasťárna. Mnoho příběhů navozuje podobné pocity jako Black Mirror a k tomu jsou ještě šíleně drastické a krvavé. Stačilo. ()

Holly_Molly

Povídkovej formát, každej díl s jinou zápletku i animaci. Některý díly jsou vyložená topovka co by potřebovala vlastní celovečerák, jiný jsou "oukej" a na totálně zbytečný srance dojde taky, ikdyž jich je jen pár. Každopádně nelze jinak než doporučit, páč si v tom každej něco najde. Například krásný slovíčko zmrdojeb lahodí všem smyslům <3 ()

Johanidas

Tak toto je pre mňa čerešnička na torte asi spomedzi všetkých filmových diel a seriálov. Aby som to neprehnal, minimálne z tých animovaných, pretože takýto pestrý zážitok som už dlho nemal. Možno ma to tak oslovuje aj preto, že sa venujem tvorbe ilustrácií, umeniu a dizajnu. Človek zhliadne všetky časti série a má chuť na 20 ďalších. Čiže prvá séria z 2019 veľmi nadchla aj príbehmi aj kvalitou aj počtom častí, škoda že tie ďalšie 2021-2022 už ponúkli toho menej. Fakt veľká rôznorodosť, každý príbeh zaujímavý niečím iným. Niekedy sa smejete, niekedy je to mega napínavé aj vzhľadom na krátke stopáže, inokedy zas možno až smutné. O animácii a kvalite prevedenia ani nehovorím, to je vizuálna eufória. Niektoré diela vynikali a zaujali príbehom/animáciou viac, niektoré trochu menej, ale bavilo ma to extrémne mocne! Časti od Alberta Mielga a jeho tímu dosť vynikajú a sú fakt odlišné, ale určite ostatné nezahadzujem pod stôl. Takáto mega nádielka mi spraví vždy náladu a už teraz sa brutálne teším na tohtoročný Volume F***! ()

BranuliQ

Čo ja viem? Hrozne zložité hodnotiť. Niektoré kraťasy vynikajúce, ba priam dokonalé, zasa poniektoré padajú až do hlbokého podpriemeru. Takú nevyrovnanosť sa predsa nedá ignorovať. Hoci je to vo väčšine prípadov nové a originálne, čosi mi v tom chýbalo. Možno hlbšia myšlienka, niečo čo by vo mne rezonovalo po zhliadnutí nie len jedného alebo dvoch dielov (z 18 podotýkam), ale po skončení každého zvlášť. To sa bohužiaľ nestalo a mňa to pravdupovediac sklamalo. Tento počin som totiž registroval ešte predtým, než ho Netflix vypustil do sveta a veľmi som sa tešil na spoluprácu Tima Millera a Davida Finchera. Tí však natočili iba skvelo vyzerajúci sled animákov, z ktorých ma nezaujala ani polovica. Veľká škoda. Prípadnú druhú sériu si zrejme pustím, no budem dúfať, že aspoň väčšina vo mne aj trochu zarezonuje. 1. SÉRIA: 50% PS: Do budúcna by tvorcovia mohli popremýšľať nad tým, aby jednotlivé diely mali aspoň niečo spoločné, trebárs myšlienku či nejaké posolstvo, určite by predišli tomu, aby človek nemal nutkanie nudnejšie epizódky preskakovať. ()

HrabeMi

Vcelku slušná sbírka krátkých povídek, kde se tu a tam vyskytne nějaká skvělá, ale většinou se pohybují v rozmezí špatných až průměrných. | E01 - Sonnie's Edge - 1/10 ; E02 - Three Robots - 7/10 ; E03 - The Witness - 6/10 E04 - Suits - 4/10 ; E05 - Sucker of Souls - 6/10 ; E06 - When the Yoghurt Took Over - 5/10 ; E07 - Beyond the Aquila Rift - 8/10 ; E08 - Good Hunting - 4/10 ; E09 - The Dump - 2/10 ; E10 - Shape Shifters - 5/10 ; E11 - Helping Hand - 3/10 ; E12 - Fish Night - 6/10 ; E13 - Lucky 13 - 5/10 ; E14 - Zima Blue - 8/10 ; E15 - Blind Spot - 4/10 ; E16 - Ice Age - 5/10 ; E17 - Alternate Histories - 2/10 ; E18 - Secret War - 7/10 ()

FisakCZ

Tohle mne velice mile překvapilo. Nikdy by mne nenapadlo, že se něco takového může objevit na Netflixu a že i když na sebe žádný díl nenavazuje. I tak vás to nepustí a koukáte na další a na další díl bez přestávky. Strhující animace, příběhy, postavy. Opravdu velmi dobře zpracované. Některé díly slabší o to víc vás strhnout ty lepší. Doporučuji si vzít popcorn, sednout a jen sledovat a nechat se vtáhnout do všech dějů, které tato jednohubka nabízí. ()

jabbo123

Je to na střídačku, takže se nedá nic dělat, ale ty slabší kousky to nutně srazí dolů. Naštěstí je tam několik hodně vyjímečných a vymazlených dílů. Díky stopáži pak není problém zkouknout komplet všechni díly za jeden večer a určitě si najdete to svoje. Jako u podobných (Animatrix) se blbě hodnotí celek, kdyby se to mělo nějak zprůměrovat, bylo by to 70%. Ale podstatné je, že obsahuje díly za 100%. Takže já byl spokojen. ()

mety6

Seriál ako je tento je veľmi ťažko hodnotiť. Každý diel je o niečom inom a každý diel je vizuálne iný. Nájdu sa tu grafické skvosty, ktoré som si pozrel aj druhý krát, ale aj odpady, ktoré pri metráži cca 10 minút boli utrpením a mal som chuť to vypnúť ešte pred koncom. Nápad ale je to veľmi dobrý a pevne verím, že niektorí z tvorcov zrobia dlhšie série, pretože by bola škoda, aby niečo takéto padlo do zabudnutia a ostalo v história vyhľadávania Netflixu. ()

FlyingCreep

Jeden z nejoriginálnějších projektů které jsem za poslední dobu viděl. Seriál bych popsal jako bonboniéru (ačkoliv opravdu nechci citovat Forresta...) Každý díl navízí jiný příběh a každý díl je jinak umělecky ztvárněný. Hodnotit zde jednotlivé díly je na místě, protože spolu opravdu nemají mnoho společného. Některé díly pobaví (např. jako hned ten první), některé vedou k zamyšlení a z některých je husí kůže. Celý seriál podkresluje hudba trojice Roba Cairnse, Bena Lockete a Junkie XL která nádherně dokresluje atmosféru a soundtracky z prvního a posledního dílu si u mě vyžádaly místo v cinematic playlistu. Chci další krabici téhle bonboniéry a doufám, že se jí také dočkám. ()

Kosik8

Moje první "Netflixovka" a sakra dobrá. Proč ne, neskutečně propracované, zábavné i naopak. Prostě vše v jednom a klidně bych dal znovu. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)