Love, Death & Robots - 1. svazek

(séria)
  • USA Volume 1

kenkaku

V případě LD&R je třeba brát jednotlivé epizody zvlášť. Ta různorodost je příliš veliká. A stejně jako každému sedne něco jiného, není šance hodnotit všech 18 epizod stejně. Někdo bude slintat nad Jogurtem a Zimou, někdo nad luxusní animací (asi polovina všeho) a někdmu bude asi stačit jen bobr svědkyně... u mě hodně napovídala kvalitě délka. Přece jen když téma pokulhává, víc než 10 minut (včetně titulků) nevyvaříš. Takže tady bez nádsázky platí, že na délce opravdu záleži. ()

iXtr3m3

Vymakaná prvá séria, kde je síce najviac epizód, takže máme tu aj nejakú tú vatu, ale tých dobrých a hlavne tých skvelých je tu ďaleko viac. Takto sa to robí do psej matere a nie ako v Black Mirror. ()

Hanys_

18 krátkých animovaných příběhů ve stylu Krajních mezí. Některé jsou lepší jiné horší. Objektivně je to někde mezi 3-4 hvězdama, ale protože tady vysloveně žádný nevyčníval (že bych si ho chtěl třeba pustit znovu), tak jdu níž. 6.5/10 ()

mclenin

Jedna poviedka je tu excelentná (Beyond the Aquila Rift), niekoľko poviedok je výborných (The Witness, Good Hunting, Shape-Shifters, Helping Hand), zopár ich je veľmi dobrých a zvyšok je priemer. Vo výsledku ide o podarenú antológiu, ktorá kombinuje rôznorodé animačné štýly a námety, celkové hodnotenie ťahá dole väčšie množstvo dielov avšak súčasne je to vykompenzované kratšou stopážou, takže za mňa 3+ ()

simply

Jako u všech povídkových filmů, i zde se vyskytují silnější a slabší kousky. Filmy jsem brala jako celek, aneb sebelepší animace nezachrání film bez nápadu a naopak dobrý příběh snese i horší animaci. Nejvíc se mi líbila Zima Blue a blbinky Alternate histories, Three robots nebo When the yogurt took over. Zajímavé byli i Sonnie Edge, Beyond the aquila rift, Shape-shifters, Lucky 13, Ice Age a Secret War. ()

MnamBuchta

Velice zajímavý seriál, který mě zpočátku trochu odrazoval tím že na sebe díly nenavazují ale po chvíli vám dojde, že to je na tom to SUPER. Tvůrci mají obrovské možnosti a obrovské množství nápadů pro jednotlivé díly, které jsou od sebe velice odlišné a každý si najde něco co mu padne a zamiluje. Mě se třeba nejlépe hodnocené díly přišly nadhodnocené a ty které mají zase špatně hodnocení tak mi přišly geniálně napsané a vizuálně podmanivé. Velice doporučuji všem co hledají něco nového a svěžího.    8/10 ()

DavidHolub

Zajímavá hororová antologie, se skvělou animací. Sonnie's edge - 7/10, Three Robots - 5/10, The witness - 9/10, Suits - 10/10, Sucker of souls - 7/10, When the yogurt took over - 9/10, Beyond the aquila rift - 9/10 Good hunting - 8/10 The dump - 6/10 ()

Franta285

Některé epizody jsou dost průměrné, například 12. a 15.epizoda, ale naprosto je pro mě přebíjí ty skvělé epizody jako například 7., 11. nebo 18. epizoda, které jsou úžasné. Těším se na 2.sérii. ()

Vabr

Popravdě jsem čekal o něco vyšší kvalitu a vážnost nebo originalitu. Trochu něco na způsob Black Mirror jsem očekával. V průměru mi to přijde takový podprůměrný, ale navzdory tomu se zde objevilo pár super nápaditých dílů jako Za souhvězdím orla, Zimova modř nebo Šťastná 13, takže aspoň něco pozitivního zde je. Kvůli těm dobrým dílům budu pokračovat dál, ale těch špatných tu je více. Moc se mi nelíbí humor tohodle seriálu, když už je díl komediální. Humor je takovej dětisnkej, blbej, rádoby hustej tím, že je sprostej a trapnej (Tři roboti, Alternativní historie, Obleky). Škoda, že když už tu je humor, kterej má něco do sebe a hodně se u něj zasměju, tak ho lidi zas nechápou viz, Skládka. V seriálu je bezdůvodná a zbytečná nahota. Tolik jsem ji snad v žádným jiným seriálu doposud neviděl. Díly se skutečnou animací jsou lepší a jejich příběh bývá zajímavější a o něčem. Vůbec nemusím ty díly, kde spolu jen někdo bojuje nebo se střílí. To mi přijde jako strašná ztráta času a neoriginalita. Nechápu, že to někomu připadá fajn. Nejlepší díl: Za souhvězdím orla (hezké, originální, šokující konec) Nejhorší díl: Alternativní historie (Tak neskutečně de*ilní, tupej a hroznej díl jsem v životě neviděl. Ze všech vtipů na světě nejvíc nesnáším nacistický vtipy, který mi opravdu nepřijdou k smíchu, protože Němci brutálně zavraždili několik milionů lidí, a to je strašlivá pravda, které se stala. Lidi, kteří si z toho dělají srandu mi přijdou jako strašní kre*éni a extrémně u mě vždy jako lidi klesnou. Je to ubohý a ten díl byl jen tohoto ukázkou.) ()

B.Wilde

Velmi zajímavý koncept pro seriál, takovéhle menší příběhy v netradičním podání mě bavily už u Černého zrcadla. Jen je škoda, že některé příběhy jsou opravdu slabší a k těm top v této sérii bych řadila jen pět dílů. No, uvidíme, jak moc se mě zaujmou další dvě série. ()

iN

Připomíná mi to antologie typu Krajní meze, protože většina dílů končí pěknou decimací :-) Každopádně ale skvělý nápad, spojit různé příběhy, různé animace, různé styly do jedné velké sbírky. Jednotlivé díly jsou ideální desetiminutovky před spaním :-) ()

KillHurt

Seriálová antologie není nic nového, ale jejich pomálu. U téhle mě těší, že je dostatečně pestrá. Najdou se akční jednohubky, barevné drobky s umělecko-filosofickým přesahem, akční majstrštyky i nezávazné blbůstky. Většina příběhů postrádá pořádné backstory, ale kupodivu to není na škodu. Většina postav je dostatečně vykreslených a rychle diváka uvedou do děje. Každá z epizod je něčím jiná a mají různou kvalitu, která se však drží v plusových číslech. Člověk od toho nesmí čekat konzistentní vyprávění. Autoři se očividně mohli vyřádit a každý si jet svoje. Své dospívání jsem obětoval povídkám Philipa K. Dicka, takže tady jsem se cítil jako ryba ve vodě. ()

Rayen1

Dobré povídky střídají voloviny, vtipné momenty střídají ty vážné, ale v souhrnu jsem se bavil tak, jako jsem se u seriálu dlouho nebavil... těším se na druhou sérii! Snad teda bude... PS: Netflix se s tím nějak nemazal, alespoň v první polovině to byla jedna koza za druhou, sem tam nějakej bobr a i pták se tam proletěl, prostě hotovej zvěřinec... :D ()

PaTeXx

Nikdy jsem neshlédl takovou kvantu krátkometrážních filmíků nebo povídek v jedné sérii (Pixarovské gagy nepočítám), abych řekl pravdu. Premiéra vyšla výborně, tak doufejme ve druhou sérii. Snad si Fincher s Millerem nechali nějaké nápady v záloze. ()