Love, Death & Robots - 1. svazek

(séria)
  • USA Volume 1

Marcas

Velmi zajímavý a povedený koncept. Naprostá špička v animaci a některé příběhy jsou fanastické, jmenovitě například "Beyond the Aquila Rift". Jediné minus dávám za to, že kvalita jednotlivých příběhů se výrazně liší a díky tomu to působí nevyrovnaně. ()

IZFNP

Netlifx mi v 2019 prvou sériou Love, Death & Robots odpálil dekel. Antalógia, ktorá mi splnila seriálové a žánrové priania, o ktorých som ani nevedela, že ich mám - ale bolo mi to jasné už z prvého traileru. Umenie a kreativita a štýl a wow. Epizódy ako Sonnie's Edge, Zima Blue, Beyond the Aquila Rift či Shape-Shifters by pozdvihli aj inak priemernú sériu, ale zďaleka nemuseli, diely si idú stabilne 70 - 90 % a i tie "slabšie" prinášajú niečo nové či zábavné či nápadité či inteligentné. Vlastne tu niet jednej skutočne slabej epizódy a celkové tempo zakolíše možno raz? Príbehy sú za sebou zoradené umne tak, že divák zažíva stále niečo nové a nemá sa kedy začať nudiť. Love, Death & Robots vlastne s kľudným srdcom radím medzi top seriály posledných rokov a dosť možno i medzi moje top seriály obecne. Jednoducho: ustrelilo dekel. Uber-mega-cool zábavný a svieži seriál, ktorý odporúčam všetkým náročnejším kamošom a zatiaľ nikdy nesklamalo. ()

xzajox

Každá kratučká epizóda je iná, či už pribehom, alebo štýlom animácie (jedna či dve sú aj hrané). Príbehy sú väčšinou dosť drsné a často končia tragicky, zopár je ich tu vtipných, a zopár volovín, no vždy slušne pobavili. Animácia je občas ozaj dobre spravená a páči sa mi nápaditosť pribehov. Odporúčam a idem na sériu druhú. 70% - 4* ()

KukulienkaHO

Unikátny projekt. 1. séria/zväzok (alebo čo to vlastne je) obsahovala 18 (až na jeden) animovaných mini-filmíkov. Tie nemali skoro nič spoločné. Príbehy boli rôzneho typu, žánre sa menili aj animácia bola pre každú časť jedinečná (až na jeden fantastický štýl). Spoločné pre ne však bola (alebo mohla byť) veľká dávka násilia, sexuality a sprostej mluvy. Epizódy sú rôznorodé, takže každý si určite nájde niečo svoje. Napr. ja som bol hotový z 2 filmíkov, inšpirovaných poviedkami od Alastaira Reynoldsa (ktorého tvorbu začnem sledovať), ktoré považujem za vrcholné časti 1. série. 4 príbehy majú dokonca vysoký potenciál na celovečerný film. Konkrétne to sú: "Suits", "Beyond the Aquila Rift", "Good Hunting" a "Secret War". Animácia jednotlivých dielov bola perfektná, dychberúca, až na pár výnimiek. Jeden animačný štýl, ktorý sa ako jediný vyskytol hneď v niekoľkých epizódach, vyzeral skoro až foto-realisticky. Muselo sa do toho vraziť určite poriadne veľa. No a výsledok stojí zato. Niektoré časti majú veľmi dobrú, zaujímavú a tematickú hudbu. Moje TOP 3 filmíky: 1. "Beyond the Aquila Rift", 2. "Good Hunting", 3. "Zima Blue". Najhorší (pre mňa) mini-film: "Alternate Histories". P.S.: Na 2. sériu sa nesmierne teším. Dúfam, že tvorcovský tím znovu vyberie slušné poviedky, parádne ich spracuje a mne nimi potom vyrazí dych, vytrie zrak a vezme slová.😁 ()

swenyx

Seriál co je složen z plno krátkých epizod, které na sebe příběhově nijak nenavazují asi nejsou nic pro mě. Radši se prostě dívám na seriály kde na sebe díly navazují. Určitě se tu najdou i zajímavé díly jako 18 epizoda nebo úplně první díl, který byl prostě vizuální i akční porno, ale jinak je to pro mě průměrný animák. Doufám ve zlepšení v 2. sérii 3/5 ()

sherudan

Velmi, velmi nevyrovnané. Řada opravdových pecek, ať už artových (Noc ryb, Zimova modř - asi nejlepší kus z celé série), humorných (Jogurt, Tři roboti) nebo klasických scifáren (Pomocná ruka, Za souhvězdím Orla). Pak nějaký ten solidní průměr, a nakonec pár přihlouplých progresivistických agitek, ať už samotným obsahem (Dobrý lov, Měňavci) nebo alespoň zdůrazňováním "menšinovosti" hrdiny (Sonnie, a hlavně 13 - super boomer černá lesbička je fakt nejnejnej pilotka všech dob a zamiluje se do ní i prokletá loď). I tuto kategorii pak překoná nejapný Mrtvý úhel. ()

Geon

Kombinace fantastická animace a zajímavých příběhů. Od pohodových příběhů až po příběhy, které nutí zamyslet se. Příběhy dokáží ve své krátké stopáži zaujmout, uvést a rozuzlit děj, což je obdivuhodné. Tímto projektem Netflix nastavuje laťku hodně vysoko. ()