Vypusťte Thanapoda! Námořník z posádky, co se plaví po mimozemském oceánu, uzavře smlouvu s hladovou příšerou z hlubin. (Netflix)

InJo

Brutální moralistický monster horor od dvou osvědčených mistrů temnoty. Úchvatná depka se skvělými zvraty, kterou bych strašně rád viděl v celovečerní hrané verzi. Pochopitelně rovněž ve Fincherově režii. ()

Nevka

Absolutní nářez. Pokud člověk netuší, kdo epizodu napsal a natočil, nemá šanci se na tohle peklo připravit. Animace má sice v konfrontaci lidských postav rezervy, ale sakra! Morální očistec, totální destrukce a příběhové šílenství na maximální úrovni. Rád bych dal ještě mnohem více najevo, jak mě to odrovnalo, ale z tohoto komentáře je to snad naprosto jasné. ()

DJ_bart

Neuvěřitelně působivá námořnická báchorka, která je v podstatě typicky Fincherovskou alegorií o morálce, loajalitě a nedůvěře. Bezpochyby jedna z nejlepších epizod celýho seriálu. ()

Frajer42

Naprosto ve všech ohledech bezkonkurenčně prozatím nejlepší díl celého seriálu. Mělo to všechno - zbabělé negry, děj, skvělou hudbu, skvělou animaci, napětí, nepředvídatelný vývoj a nečekaný  závěrečný zvrat. Zkrátka dokonalý krátký animák. Škoda, že takhle dobré nejsou všechny. Režii a scénář měli ostatně na svědomí velmi zkušení mistři a ten rozdíl je tady opravdu cítit a znát. [95 %] ()

ALIENka_

Ano! Ano, prosím! Přesně na tohle jsem čekala, přesně v tohle jsem doufala. Horory z moře prostě mají něco do sebe, ten sklíčenej pocit, že nemůžete uniknout a ještě k tomu, když se u vás v podpalubí usadí Lovecraftovská příšera, která vypadá zatraceně dobře (případně děsivě). Ta animace je nádherná! Já z toho nemohla spustit oči, všechno působilo krásně uhlazeně a uvěřitelně. A že by se mohlo udát tolik zvratů ve 20 minutách už jsem vůbec nečekala. Prostor na vydechnutí rozhodně nečekejte. No a závěr skvělej. To by nebyl správnej konec bez hořící lodi. Začínám mít naději, že tahle série přinese pěkný poklady. Hodnocení: jako od Lovecrafta/10 ()

Rocky88

Netušíc, kdo napsal a kdo zrežíroval tenhle díl, civěl jsem celou dobu s otevřenou papulou a říkal si, že tohle je to absolutně nejlepší, co tento seriál nabídl. A při závěrečných titulkách přišlo ono "ÁÁÁÁÁÁÁÁha, vždyť je to naprosto jasné". Morální rozpolcenost, brutalita, šílenství a destrukce všeho. DF a AKW je perfect match. Snad se opět dočkáme jejich spolupráce na velkém plátně. ()

Martrix

Parádní atmosféra i animace, jen ten příběh mi připadal docela přitažený za vlasy...i v rámci žánru mi připadá divné, proč se ta potvora usadila v podpalubí lodi, i ten způsob komunikace... . Nějak mi v tom něco vadilo. ()

okkac

Wow, jedna z nejlepší epizod celého seriálu. Stylizace, atmosféra a těžké gore. Na loď se dostane přerostlý krab s touhou po masu a je na posádce, jak se s tím vyrovná. Nic jsem o této epizodě nevěděl, ale jakmile se na konci objevilo jméno režiséra, tak vše docvaklo, a když jsem si našel i scénáristu, tak to docvaklo ještě více. Must see! 10/10 ()

SamVimes

Davidem Fincherem režírovaný příspěvek do sci-fi antologie je nejen vizuálně nádherný, ale také je to úžasně atmosférickou a potemnělou podívanou o souboji člověka s hrůzou z moře i člověka s člověkem. ()

J.Lajner

Vrchol třetí série a dost možná nejlepší epizoda celého seriálu. Ono se ani není čemu divit. Režie David Fincher, scénář Andrew Kevin Walker. Co z takového spojení může vzejít? Bandu morálně rozpolcených námořníků sužuje po lidském mase lačnící krabí monstrum, které se uhnízdilo v podpalubí. Hutná atmosféra, rafinovaný vývoj dějové linky a vydatná porce zmasakrovaných lidských těl. Na ploše pouhých dvaceti minut rozjíždí Fincher komorní horor plný děsivých výjevů, v němž může přežít nikoliv ten nejsilnější, ale nejchytřejší. Komunikace mezi monstrem a námořníkem možná není dostatečně vysvětlena. Taky nevím odkud zná monstrum polohu zalidněného ostrova a proč si k němu nedopluje samo, ale ta brutální atmosféra a scénář, jehož promyšlenost vám dojde v poslední minutě, jsou dostatečně silnými kalibry. Nezajímá vás projekt Love, Dead & Robots? Nevadí, ale dejte si alespoň tuhle epizodu, kde se střetává inteligence, Lovecraft a námořnický horor. Děsivý koktejl. ()

kenkaku

Pravidlo dodrženo. Čím delší stopáž, tím lepší epizoda a těhle 20 minut bylo po všech stránkách na plný počet. Grafika, provedení i děj. Je možné, že jde o nejlepší epizodu řady. ()