Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

Caesarion

Nevěřil bych, že to bude až tak moc, ale vážně to nenechalo vydechnout. Nadupané obrovsky. Známé tváře ok. Nové tváře ok. Co vadilo ?  Rebeccu bodne Nicka ve smokingu absolutně zbytečně, a blondýna má hnědý oči a její Bracha si toho nevšimne hmmmm.  Drobnosti jen pro zasmání.  Vše na co jsme byly zvyklí plus nějaké ty překvápka. Je to stále s A.I. Ve vzduchu a pro závěrečné vyvrcholení vznikl opravdu prostor pro ……….. Porazí Cruise něco co se nedá porazit? ()

XXX99

Je to tak trochu anomália, resp. nebýva zvykom , aby séria išla do dobrého k lepšiemu. Ítn dozrieva ako víno na rozdiel od napr. Vika, ktorý sa postupne zmenil na obludnú kktinu. V inokedy nudných naháňačkách ubudlo !!! konečne !!! animácie(v rámci možností) , akcia je skutočná a človeka to znova baví. A že mi občas vyskočia škrane až nad obočie, je len pridaná hodnota. Nie je to úplne moja šálka kávy, jednotka bude pre mňa vždy naj ale toto je  5  jak vyšitá. A  ten chlap tuším nestarne .... ()

Hexx

HUKOT JAKO KRÁÁÁVA nám opět servíruje nestárnoucí, přesto však botoxující Tomíček. Pro mě až děsivě mrazivé ohledně technologií, které jsou zde uvedeny, a které zřejmě nebudou zas až tak budoucnosti vzdálené. Jako každá předchozí mission impossible dokonale hravá, akční, profesionálně se rozvíjející a v poslední řadě jistě šokující. Moc se těším na druhý díl. ()

floppy4

Ethan Hunt po siedmy krát zachraňuje svet a opäť je to veľká motanica a naháňačka, tento krát s pomerne dlhou stopážou, ktorá však celkom rýchlo zbehne a nenudí, no zároveň ani nemá čím nadchnúť a človek má už pocit, že celá séria sa už nevládze a bolo by fajn skončiť. V podstate jediné dva svieže elementy bola sympatická a neokukaná Hayley Atwell a utekanie v padajúcom vlaku, poťažmo ešte ten Cruisov stunt s motorkou, ktorý s half-CGI efektami vo výsledku nevyzerá tak dobre. Snád by sme to pokračovaním už aj mohli dôstojne uzavrieť. ()

lukas.7

Mission Impossible 1 part - Akčná pecka nabitá akcia v ktorej všetko šľape ako hodinky . Tom Cruise je proste topka na filmovej scene a nič iné od neho ani neočakávam ako kvalitu ktorá sa vždy dostavuje je to nestarnúci borec .. Mission impossible je skutočne akčná filmová lahôdka ktorá ulahodí každému nadšencovi akcie film ma dosť veľkú minutáž no každá scéna ma niečo do seba .. Prvá časť povedala kam bude nasledovať druha a mohli sme vidieť plno zvratov vo filme občas mi to pripomenulo rozpravku Tomma a Jerryho nekonečná naháňačka ale bolo to pôsobivé a vťahovalo ma to do svojskej akcie ktorú film ponuka .. Niektoré scény mi prišli ako z nového Indiana Jonesa hlavne scéna na vlaku ale myslím si ze Tom to zvládol obstojne teším sa na pokračovanie a verím že nám zase ponúkne plnohodnotnú akciu ako v tomto prípade moje hodnotenie je pozitívne a tato začiatočná epizóda ma nesklamala - 8/10 ()

jarkametelka

Nejnovejsi Mise jak jsem se docetl doplatila na to,ze vstoupila do kin zaroven s Barbieheimerem.Proto se z filmu pry stal propadak a druha cast je pry planovana i z duvodu stavky az snad na rok 2025!Ale to,ze se z filmu stal propadak to na filmu vubec neni znat.Je skoda,ze reziser(nedokazu napsat ani jeho jmeno natoz ho vyslovit)se trochu vykrada z predchoziho Falloutu,takze jeho rukopis snadno divak pozna a ma snad vrely(?) pocit,ze to toci ten stejny borec...Coz podle me je trochu ke skode a myslim,ze jestli reziser nevyjde brzo ze sveho stinu,tak se serie stane brzy nudnou,protoze v tomto filmu jsem mel zvlastni pocit,ze bych toto uz v pristim dile videt nechtel.A mel jsem s tim vlastne behem sledovani docela problem...Scenar nema nejak slozitou zapletku,v podstate je to honitba za klicem a namet pripomina Oko dravce.Ale chapu,ze jejich napad zacina byt aktualni a je varovanim...Dalsi skoda je,ze ve filmu neni nejaka scena ktera by me strhla a tim zapomnel na konsolidacni balicek Petra Fialy.Plachtici Tom v padaku neni az tak atraktivni podivana a jeho skok z motorky tolik streamovany na ruznych plaformach ve me nezanechal nejaky wau efekt.Ale vsechna cest Tomovi,ze se venuje parasutismu a letani obecne.Ja se vysek bojim.Nakonec,ale scena z vlakem z rozbiteho mostu pripominajici Friga na masine,kdy Buster Keaton nechal spadnout do reky opravdovou lokomotivu,coz byl pry pripad i tohoto filmu,neni spatna a docela pred VFX zelenym pozadim bavi.Ale co dela film strhujici je jeho paradni razancni tempo.Podle me sceny s klicem,kdy se jen povida a kdy se kazda ze stran snazi ho ziskat jsou snad zajimavejsi nez samotne akcni sceny.Co me dale potesilo,ze reziser zvolil trochu styl De Palmy,ktery se mi stylove libi a do serie Palmovo pojeti rozhodne patri a doufam,ze ho uvidim i v dalsich dilech.Odplata neni dokonalym a originalnim akcnak,nema nejak zazracny dej,nektere sceny jsme snad uz nekde videli a nejen ve Falloutu,ale reziser do nej tak busi svym akcnim tempem,ze vas nenecha ani na vterinu vydechnout a tim si pravem vybusil nalepku nejlepsi akcni film roku!Fanousek klasickeho americkeho akcniho filmu a Tomova sprintu na dlouhe trate nebude rozhodne zklaman!P.S.Nechapu,jak se jim darilo v tech rvackach nepozorovane krast ten klic. ()

Bobesch85

Person of Interest byl můj oblíbený seriál, takže toto téma mě baví. Jen úplně nedávam ten jejich přístup. Jde o "osud světa", ženská do toho několikrát hodí vidle, umře kvůli ní Rebecca a furt je to ťuťu, tohle už nedělej... ()

majorzeman13

Jeden z nejlepších akčních filmů roku ! Velkolepé,působivé,parádní ! Vřele doporučuji ! Rozhodně nejde o dokonalý snímek,ale to očekávám od druhé části ! ()

Yak

Jasně načrtnutá honička za novým MacGuffinem, kde jde hlavně o pořádné akční pasáže. Tento film si odškrtne prakticky všechny šílenosti, které byste si od akčního tohoto formátu filmu mohli přát, a dá do nich pokaždé 110 %. Na tenhle žánr moc nejsem, ale i tak se mi nedostalo šance se v kině nudit, pořád se něco dělo. Jedinou výtku bych měla k pasáži s padajícími vagony, která byla na rozdíl od zbytku akce ve filmu dost repetitivní nejvíc mě asi bavila týmová spolupráce na letišti. Na nějakou logiku asi netřeba hledět, to tady opět sklání akci. Objektivně 3,5*, subjektivně malé plus za krásné Benátky, kooperativní hlasové odjišťování bomby (a to jak ho AI o 2 hodiny později hezky zúročí) a nečekaného Caryho Elwese v roli šéfa CIA. ()

AtemuLukas

Mission Impossible odplata První část nejspíš posledního dílu této série je tu. No a co k tomu říct? No začneme tedy příběhem. Ve světě je nový padouch ve formě AI (jak originální) a to má být právě Ethanův největší soupeř. Hned na začátku se dozvídáme část Ethanovi minulosti a díky tomu zjišťujeme, že tento boj bude pro něho velmi osobní. Už od samého začátku tu máme jak už je u této série zvykem šílené kaskadérské kousky a ty doplňují staří známí z předešlých dílů. Zápletku tu tvoří dva klíče, které jsou nejspíše jedinou šancí, jak porazit AI.  No a tím se dostáváme k tomu, co tady moc nefunguje. A tím jsou zvraty a dalo by se říct i děj. Nebojte vysvětlím. Na začátku nám Ethanovi vzpomínky řeknou, že to je pro něj opět osobní, avšak v polovině filmu máme dost předvídatelnou a zároveň zbytečnou smrt, která má podtrhnout to, že to je pro Ethana osobní. Jako WTF? Zároveň mi připadá příběh o něco lepší jak například GHOST PROTOCOL, ale zároveň slabší jak původní první díl ne-li jak FALLOUT. Co se týká finále filmu tak to nemělo chybu a bylo zakončení ve velkém stylu. Osobně se těším na druhý díl. Dávám 70% ()

OsahuKimina

8/10 Z Hollywoodu se velkolepé a poctivé akčňáky začínájí vytrácet. Ještě, že tu máme Toma Cruise, který to nevzdává a i přes jeho už nezamaskovatelný věk, nám nabízí další pecku s všemožnými kaskaderskými kousky co má grády od začátku až do konce. Samozřejmě by se dalo hledat na přitaženém, nijak originálním ději s tuctovým záporák mnohé. Ale v dnešní kvantitativní době, bohužel musíme být dozajista rádi za takový film a dovolit si ho nazvat akčním filmem roku! ()

pallok

Niežeby ma film nebavil, ale...pripadlo mi to skôr ako akčná komédia, resp. paródia na akčný dobrodružný thriller. Sekvencia s vagónmi padajúcimi do priepasti tomu dala korunu, a Tomovi chýbal už len klaunovský nos. Ale vytešili ma lokácie - na Rím a Benátky aj bez deja! ()

tein

Největším problémem tohoto dílu je to, že je to díl první a tedy ač dlouhý tak jen poloviční. Lze tedy vidět ty příliš velké ambice vytřískat z moderního námětu co nejvíc. Bohužel ten námět není až taková bomba, aby člověk musel čekat několik let na jeho dokončení, a vše by se dalo jistě nacpat do filmu jednoho. Tak jako tak ale jde o docela zajímavou jízdu. ()

rostsoft

Tento film je výborná podívaná, spousta akce a člověk nemá moc času přemýšlet nad chybami. Bohužel ale jsem jednu zásadní chybu viděl, nebo spíš hned chyby dvě. Ono odpojit lokomotivu od soupravy, a to celé v plném tahu prostě jenom není možné, aspoň ne s tímto zařízením, které tam bylo použito, jednalo se o běžný typ připojení, který vidíme i u nás. Háky a šroub. Druhá chyba je ta, že když visel vagon dolů, tak toto připojení se přetrhlo, ovšem mějme na paměti, že ty mohutné háky a šrouby vydrží mnohem více, než kolik váží jeden vagón. Ale jinak se jedná o skvělý film a jako vždy svojí akcí a propracovaností nezklamal. Každopádně je na co se koukat, a vřele doporučuji toto dílo shlédnout. ()

Exzactly

Tom Cruise ve svých šedesáti letech dokázal, že stále nepatří do starého železa a že je po právu v současné době tou největší akční hvězdou v Hollywoodu. Nápad s umělou inteligencí mi přišel pefektní a už úvodní scéna v ponorce mě přikovala k sedačce. Těch dvě a třičtvrtě hodiny uběhlo jak voda a já se celou dobu nesmírně bavil. Akce perfektní a stále nápaditá, prvky humoru výborné a suprově film odlehčí. Vedlejší postavy také fungují na výbornou, až na pana hlavního záporáka, který byl pro mě takový nemastný neslaný. Netvrdím, že byl špatný, ale já bych uvítal někoho výraznějšího než pana Maralese. Každopádně série nemožných misí zraje jako víno a já se moc těším na další díl i přes to, že minulý Fallout pro mě byl o chlup lepší. Je strašná škoda, že to letos Tomíkovi v pokladnách nevyšlo a trhám si vlasy, že ho mohla převálcovat taková sračka jako Barbie. Plných 5* za akční nářez. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny