Beverly Hills 90210

• Česko Beverly Hills 90210 (viac)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Réžia:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (viac)

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (viac)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiálny text distribútora)

Timak

Kdo se narodil v 80. letech a tvrdí o tomto seriálu, že je hloupý, tak je pokrytec. Neznám nikoho, kdo tenkrát tento seriál nežral, neměl svou oblíbenou postavu a nechtěl žít v LA. Dnešním okem je to samozřejmě někde jinde, ale ve své době to byla perla televizní zábavy. ()

cross

Kelly ulítla s tím, Brandon s tou, pak se přidal Dylan a Steve a nakonec si to ještě všichni střihli (nejlépe v nějaké luxusní rezidenci rodičů) navzájem. Nemám miliardy, nebydlím v BH a tyhle problémy se mi jaksi vyhly. V devadesátých letech to sice byla bomba a všichni jsme ji žrali, ale s odstupem času nelze takto triviální seriál tolerovat. Mexická telenovela made in USA. ()

mandlova

BH 90210 bylo mé dětství...kdo neviděl každý díl jako by nebyl...nad osudy hrdinů jsme prodiskutovali hodiny...přesto s odstupem, když dávali reprízu cca před rokem, dvěmi...nereálnost, přehrávání....aspoň 2* mu ale musím nechat ()

Spock

Vzpomínám si když mi bylo 13 let a začal jsem se na to dívat. Dá se říct, že jsme na tom seriálu vyrostl, dost jsme to řešili v na základce se spolužáky. Jo to byly časy. Možná by neškodilo poslat tvůrcům a hercům děkovný dopis, za to jak mi zpříjemnili dospívání. :-) Bohužel jsem byl rozčarován sledními sériemi ze kterých se vytratil svěží duch prvních dílu, herci zestárli a já taky, takže bylo po srandě. Neodpustím si tady ale menší polemiku s druhým podobným „výchovně – společenským“ seriálem a to je Dawsonův svět. Na střední jsme zažil mánii kolem tohoto „hrdiny“ a jeho kamarádů. Hodně mých známých „převléklo kabáty“, ale já pořád fandím Beverly Hills. :-) ()

KASUGI

Z Brandona se stal časem pan "dokonalý" a seriál postupně přestal bavit, ale co se týče seriálů o mladých a pro mladé, tenhle mě chytil asi nejvíc. Tři hvězdičky za první a druhou sérii. ()

PollyJean

jojo, pamatuju se, s jakým napětím jsme usedali před první díl tohohle "legendárního" seriálu. Pamatuju se na Dylana v červených fáru na břehu moře, s verši Byrona v kapse a pamatuju si svou pozvolna padající čelist při sledování zbývající části prvního dílu. Naprogramované charaktery, pravděpodobné zápletky...Pokusila jsem se dívat ještě párkrát, ale odpadla jsem pokaždé už po pár minutách. Tudy ne, přátelé! ()

PatoP

V prvej polovici deväťdesiatych rokov som v pubertálnom veku tento seriál sledoval, a bol som udivený z toho, akí sú všetci američania famózni, múdri, spravodliví a samozrejme krásni. Keby to bolo o politike, tak český seriál "Gottwald" by americkému "Beverly Hills 90210" v agitácii nesiahal ani po členky. Keď som z tohto seriálu videl po rokoch jeden diel, tak som myslel, že náš televízor vyhodím z okna. Nie preto, aká je tento seriál stupidita, ale preto, aký som bol sprostý, keď som bol mladý. Takže túto jednu hviezdičku posielam Shannen Doherty za jej pekné oči a ešte krajšie kozy. ()

Autogram

Komu v čase uvedenia seriálu vyšla vekovo puberta alebo aspoň neskorá puberta, tak nemal čo riešiť. Musel pozerať, inak by bol v škole úplne out. Samozrejme nič som si nenechal ujsť v nedeľu večer. Ale dnes s veľkým odstupom času už nedokážem hodnotiť, hodnotenie by bolo nevalné, čo si seriál za naše vtedajšie nadšenie nezaslúži. ()

Ravi

U tohohle seriálu jsem vždycky trpěl a čekal, až konečně uplyne, protože hned po něm následoval Walker, Texas Ranger! Ach jo, bláznivá a krásná doba to byla. Pro 90210 jen 20% = 1/5 ()

jamalka

Když se řekne seriál tak se mi vybaví právě beverly- je to první americký seriál, který jsem sledovala a úplně si pamatuji jak jsme ho tenkrát všichni žrali, když ho začali někdy v 93 vysílat- pro mě fenomén. ()

Casablanca

Ta adresa se stala legendární... Všichni chtěli být jako oni!!! Každý měl svého favorita... No ne? S odstupem 23 let je to odpad... Ale... Nostalgie vládne! ()

Smileface odpad!

Jde opravdu o velmi povrchní seriál snažící se tvářit že jde o něco důležitého.Jeho styl vnucování mladým jak má žít teenager svůj život aby to bylo správně ve mě budí rozpaky jakpak je to s tou americkou mláděží?Nezahazujte se s chudákama,vystřídejte co nejvíc partnerů,můžem si přebrat holku ale hlavně když si o tom můžeme promluvit. ()

ranp

No kdo z lidí vyrůstajících v 90. letech nevyrůstal právě na tomhle?! Pár takových by se sice našlo, ale já patřím přesně k těm, kteří na tomhle vyrůstali a hltali to. Ještě tak ve věku 17 let jsem měl tento seriál docela rád, dneska už bych se na to podíval asi jen z nostalgie a tak na 1-2 díly. Nicméne *** tomu určitě můžu dát i dnes. ()

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)