Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Frajer42 odpad!

Musím se přiznat, že po zhlédnutí prvního dílu jsem si skutečně myslel, že jsem narazil na další geniální seriál. Druhý díl už byl o poznání slabší a jakmile se tam ocitnul ten debilní negr křížený s kočkou či co to bylo, tak jsem si byl naprosto jistý, že s touhle sračkou si řekneme vzájemně ahoj. Šanci jsem tomu dával, protože všechny scénky, kde ten koucour nebyl vyloženě špatné nebyly. Ovšem čtvrtý díl, převážně jeho konec mě tak neuvěřitelným způsobem vadil, že už to riziko vidět pátý díl prostě nejsem schopen podstoupit. Navíc jsem největším možným odpůrcem umělého smíchu v seriálech. Obzvlášť v seriálech, kde se ani není smát moc čemu. Promiňte mi, že se znovu vracím k tomu negrovi, kterého nazývají kocour, ale tato osoba dala slovu trapný zcela nový rozměr, který tu kdykoli dříve prostě nebyl. A kdyby tu ten můj odpad měl být jenom za něj, tak s tím nebudu mít větší problém. Ale mohu vás uklidnit, zbylé osoby nejsou také nějací závratní sympaťáci, takže ten odpad je přibližně jen z 90% za koucoura. ()

boshke

Bezpochyby kultovní záležitost, avšak s proměnlivou úrovní. První tři série jsou skvělé, prvním lehkým náznakem úpadku je výměna Hollyho za Holly. Ta se mu sice svou demencí minimálně vyrovná, i tak jsem však měl Hollyho výrazně radši. Od páté série scénáristé ztrácejí dech a příběhy jsou čím dál pochybnější, v šesté sérii mizí Holly, v sedmé dokonce Rimmer, který je nahrazen Koczanskou, což už byl naprosto nesmyslný tah. Osmá série byla doslova zjevením, kdy se vrací nejen Rimmsy a Holly, ale i kapitán Hollister a ostatní a zábava je opět na správné úrovni, tedy té nejvyšší... Do budoucna se budu zřejmě vyhýbat slabým sériím, abych se vyhnul zbytečným rozčarováním, ale k těm lepším se budu vždy vracet rád... 11. série - Neskutečný závan nostalgie. Je to pořád stejně blbé, ale úplně jsem jihnul. Red Dwarf je zpět! 80% (1. série - 100%, 2. série - 90%, 3. série - 100%, 4. série - 80%, 5. série - 60%, 6. série - 60%, 7. série - 50%, 8. série - 100%, 9. série - 40%, 10. série - 90%, 11. série - 100%) ()

Kothy

Sice je to kultovka, ale mě to až tak moc nebere. Jako není to špatné. Občas tam jsou dobré fóry, ale najdou se lepší seriály. Asi mě ten britský humor tak neoslovuje. "Jseš tu platný asi jak automat na kondomy ve Vatikánu." :D ()

MikeCool

TV-seriál. Britský humor je pro mne jedna velká záhada. Pobavit mne dokáže z řad seriálových Britů maximálně Mr. Bean, společně s Black Books. Tento údajný kult jde bohužel malinko mimo mě. | 1.řada (60%), 2.řada (60%) > Průměr: 60% (3*) | ()

swamp

Na seriál Red dwarf se člověk může dívat pořád a pořád a pořád a pořád..a pořád ho to baví! :D Když si vzpomenu, jak jsem viděl díly tohoto kultu poprvé..v pátek pozdě večer na ČT2 (to jsem zrovna přišel z hospody:), těsně po České sodě. :) ()

Sašenka165

Miluju Rimmera, miluju Listera, miluju Kocoura i počítač Holly (který má - což je známé - IQ 6000 stejně jako 6000 učitelů tělocviku – mimochodem moje vůbec nejoblíbenější hláška, se kterou se naprosto ztotožňuji při každé hodině tělocviku na našem gymnáziu). No a také (naprosto překvapivě) miluju seriál Červený trpaslík - krále britských sitcomů. ()

Okara

"Co budeme dělat?" "Prostřílíme se ven laserovým dělem!" "Výborný a originální nápad pane, ale má dva drobné nedostatky. Zaprvé, nemáme laserové dělo. Zadruhé, nemáme laserové dělo." Další kontroverzní, dnes již kultovní, seriál pocházející odkaď jinaď, než ze staré dobré Anglie. Prostě buď mu na chuť přijdete a nebo se Vám bude hnusit, já jsem rád, že hrdě patřím k těm, které si tento seriál dostal. Oblíbené postavy: Dave, Kryton. 90% ()

tukomaster

1. série: Od slavného Red Dwarfa bych čekal poněkud jinačí nálož zábavy. První díl byl děsný a negativně mě překvapil vizuál. Druhý díl byl o mnoho lepší, ale ty další byly nanejvýš průměrné, takže zatím 60% 2. série: No to už je lepší! Hlavní dvojka zlepšila své vtipy a Kocour už mě přestal srát pokaždé co vlezl na plátno. Jo a soundtrack je boží. 90% ()

Slartibarkfast

Skvělý seriál z britské produkce. Suchý anglický humor vám doslova vysuší vlasy když vylezete z vany. Nespočet úžasných replik a přirovnání u kterých jsem se tolik nasmál a vždycky nasměju. Jak už to u delších seriálů bývá, čím novější řada, tím slabší kvalita. Pro mně je to ale kultovní seriál, kterému nemohu dát méně jak 90% ()

Zodd

První série bez Krytona byla pro mě až na pár scén spíš nuda, ale časem to nabralo správný směr a mohl jsem si potrhat bránici. :) A epizodě Meltdown (4. série, 6. díl) by mohli závidět i Monty Pythoni, to se fakt jen tak nevidí :)) Edit 6.9.2021: Je zajímavé, že se začátek seriálu prý odehrává ke konci 21. století, přitom jsem to tipoval na paralelu tehdejší současnosti. Aspoň podle kulturních a popkulturních narážek, které jsou základem celého seriálu. Ale myslím, že se to dá ignorovat. Nepamatuju si, že by tam informace výše byla někdy blíž řečena. ()

Trajektt

Když jsem si na konci 90.let náhodou pustil Českou televizi, tak jsem tam viděl nějakýho androida s krabicí na hlavě, nějakýho člověka, co měl na čele něco přilepenýho, podivně vypadajícího černocha, co se kroutil jako teplouš a konečně nějakýho váguse s dredama, co vypadal jako by vylezl z popelnice.Tak jsem si říkal „To snad není pravda".Kdo vymyslel takovou bejkovinu? To jsem, ale ještě netušil, že se to stane můj nejoblíbenější seriál, protože „To jsou přece Hoši z Trpaslíka". Bezkonkurenční anglickej suchej humor dvou looserů, z kterých jeden ani neví, že je looser a chce to dotáhnout snad až na velitele Vesmíru a druhej má svůj plán, jak žít na Fidži,nejlépe se svou láskou Kristýnou Kochanskou. Akorát je v tom jeden zádrhel, že lidstvo už neexistuje a on je na světě poslední žijící člověk. Co s tím on a jeho posádka budou dělat? A o tom to je, tento kultovní seriál má miliony fanoušků po celým světě a fakt se tomu nedivím, protože já jsem jeden z nich... ()

Arsenal83

Vynikajúca paródia, satira a absurdnosť kam sa len pozriete. Spojenie sci - fi žánru s komediálnymi prvkami vyšlo takmer dokonale. Samozrejmosťou je suchý britský humor s výbornými hláškami. Prvých 6 sérií je úplne bezchybných. ()

Vitason

Ještě, že seriál Červený trpaslík vznikl, protože alespoň díky němu máme možnost vidět největšího akčního hrdinu všech dob Arnolda J.Rimmera, protože tento odvážný a inteligentní chlapík uvízl v tři miliony let vzdálené budoucnosti s posledním zástupcem lidské rasy Davem "proč bych to tričko pral, když se časem rozpadne" Listerem, Kocourem podle kterého stojí za přefiknutí jedině on sám, Krytonem, který vždy oslaví, když mu přichystáte nějakou špinavou práci a prudce inteligentním počítačem Hollym, který nikdy nic neví. Červený trpaslík je společně s M*A*S*H*E*M můj nejoblíbenější seriál. Co díl to nezapomenutelné hlášky zprostředkované naprosto přesnými herci. Tady snad ani nejde vybrat nejlepší díl. ()

Bachy

Tak dost. Už na to prdím. Zkoušel jsem trpaslíkovi přijít na chuť hodněkrát a dokopal jsem se až do třetí řady. Není to úplně blbé, ale prostě to není pro mne. Zasměji se jednou za díl, zbytek tápu a celou dobu mi přijde, že veškerá legrace je tak nějak moc okatě vykonstruovaná. ()

klerik

1séria Originálny seriál, ktorý vzdáva "poctu" space opere. Jeho monumentálnosť (zvučka, zábery na loď) sa skvelo bije so sitcomovosťou. Seriál stojí na dialógoch a tie sú vynikajúce... 2 séria sa mi páčila ešte viac, zdala sa mi zábavnejšia. Bolo skvelé sledovať, ako scenáristi hľadajú všemožné spôsobí ako "obohatiť" 3+1 členú posádku. Zvyšujem celkové hodnotenie na 5... 3 séria oproti dvojke slabšia - menej humoru, ale "výpravnejšia". Posledná epizóda je najlepšia. 4 a 5 séria Seriál už nemá kam ďalej ísť, tak trochu stagnuje, ale pri závislosti, ktorú vybudovali predošlé série, to už je vlastne jedno... 6 a 7 séria ťaží zo sebaparodovania a opakovania niektorých motívov. Obohatil sa hudobný doprovod, zábavnosť trochu poklesla, objavuje sa viac rás, planét... Kto nevidel predošlé časti, tak niektoré vtipy asi nepochopí (napr. Eso Rimmer :)) 8 séria NEUVERITEĽNÉ! napriek štvorhviezdičkovému "úvodu" návrat k skvelému humoru prvých sérií, Holly toho veľa nepovie, ale čo slovo to perla! Väčšie množstvo postáv skvelo oživilo klaustrofóbiu. TENTO SERIÁL JE SKRÁTKA TURBO KULTOVKA!!! ()

Chrustyn

Omylem jsem viděl pár dílů a zjistil, že to prostě není pro mě. A to nemám nic proti komedii nebo sci-fi. Asi mi nesedí anglický humor. ()

iamek odpad!

Možná časem pochopím tenhle kult. Snad časem pochopím čím to je tak vtipné. Snad časem tomu dám znova a potřetí šanci. ()

korbitch22

Prvních 52 dílů jsem viděl snad milionkrát, koukám na to u jídla, koukám na to po noční, koukám na to uvaření, koukám na to před spaním. Dokážu odvyprávět slovo od slova díl po díle, hláškovat za každé situace a v práci při pauzách se stejnýma pacientama chrlit hlášku za hláškou a srát na to, že nám zbytek diletantů co neznaj nejlepší britský sitcom všech dob nerozumí. Jsou totiž pohřbení jako kalhoty do zvonu s kapsami na kolenou.100%. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019