Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Spiz

Můj vůbec nejoblíbenější seriál. Hustý, boží, cool.... můžu jenom doporučit. Dodatek: Rimmer je "máááááágóóóór" ()

Meiers

Nejvíc nejlepší seriál na úplně celým světě. Dyť nechat na jedné lodi narcistyckého egoistu Kocoura, flegmatického povaleče Listera, Arnolda Jidáše Rimmera (notorického nedouka s napoleonským komplexem, který vzbuzuje u členů posádky stejný respekt, jako papoušek dlouhého Johna Silvera), rozpolceného androida (a kvalifikovaného bakaláře toaletních věd v jednom)Krytona a lodní počítač Holly s IQ 6000, jehož časem zašlá genialita uvádí posádku nejednou do smrtelného nebezpečí, je bezesporu počin hodný geniů. ()

emdvojka

Až vtomto seriáli som pochopil, že český dabing patrí medzi najlepšie na svete, ani originálne hlasy hlavných predstaviteľov niesú zlé, ale Rimmer z prejavom a výbornym hlasom Kamila Halbicha a Lister alias Martin Sobotka vytváraju duo pri ktorom len málokto ostane sedieť s kamennou tvárou. Výborní scenáristi Grant a Naylor vytvorili úžasné charaktery, ktoré sú síce nadmieru rozdielne a vzájomne si rozumejú asi ako ryba z jaštericov avšak ich vzájomné slovné súboje sú brilantné, uvoľnené a hlavňe vtipné.Ked sa do seriálu pridal aj android Kryton zaradil tým dalši stupeň všemožných gegov. Holly, Helly a Kocúr sa mi bohužiaľ zdajú v niektorých dieloch zbytoční a umelí, ale každopádne bez nich by to už nebol Červený trpaslík.A Rimmer nieje magor :D 5 hvieždičiek ()

Liduskaa

Lister: To když umřel táta mně, bylo mi teprve šest. Dostal jsem od každýho kupu dárků jako o Vánocích. Přál jsem si, aby se to stalo ještě pár lidem, abych si doplnil celý lego. Babička se mi to pokoušela vysvětlit, že jako odešel a že už se nevrátí. Jasně, že mě zajímalo, kamže šel. Říkala, že je moc štastnej a že odešel tam, co moje zlatá rybka. Tak jsem si myslel, že ho spláchli do záchoda. Myslel jsem, že je hned za tou vohnutou rourou. Posílal jsem mu tam jídlo a časopisy, aby měl co číst. Nakonec mě poslali k dětskýmu cvokaři, protože mě našli s hlavou v míse, jak čtu fotbalový výsledky. JE K TOMU POTŘEBA NĚCO DODAT? SNAD JEN,ŽE O HOLLY, KOCOUROVI,RIMMROVI A PŘEDEVŠÍM LISTEROVI NEJDE NIC NAPSAT - TO KAŽDÝ MUSÍ VIDĚT SÁM:) ()

Barak

Druhá třetí sezona je vrcholem, pak už to jde z kopce (velmi, velmi mírně). V pozdějších sezonách už se tvůrci víceméně opakují v zápletkách a jde vidět, že už neví, čím by to zpestřili. Některé díly jsou dokonce tak zamotané, že jsem je vůbec nepochopil - ale hlášky byly všude perfektní :) Velkým překvapením byla poslední sezona, kde s počtem lidí přibyly i nové možnosti a seriál začal být opět nadmíru zajímavým a vtipným. Závěr celého Trpaslíka je dle mého stupidní a vůbec nic nevyřeši, ale i přesto patří k mým nejoblíbenějším seriálům.... ()

K.a.r.i.n

Tak trpaslík je prostě klasika - špička mezi sitcomy. Každý díl jsem viděla nejmíň osmkrát a stejně se budu znova smát těm provařeným vtípkům :) Vemte si už jen postavu Kocoura - takovou blbost nemohl vymyslet žádný scénárista aspoňt trochu při smyslech. Poslední díly s Kočanskou už sice nebyly tak dobré, ale zachraňuje to spousta jiných, geniálních dílů hlavně v prvních epizodách a nepřeberné množství praštěných nápadů (aneb jak pojmenovat první díl seriálu). Hlavní hrdiny snad nelze nemilovat, ale já jsem měla stejně nejradši Hollyho s IQ 6000 a smyslem pro humor, což dokázal v nejednom díle. I když nejlepší postava je samozřejmě Eso Rimmer:). Červený trpaslík je prostě kult a ani po letech neztrácí svůj ujetý a šílený humor. A na závěr moje nejoblíbenější hláška: To je frajer. ()

Mashak

Na tohle se můžu koukat pořád a pořád se budu smát. "Je to jako hledat pšouk ve výřivce..." Prostě skvělý britský seriál! ()

Fat'Fatal

Já opravdu nevím, co kultovního je na tomhle seriálu. Ano, jsou tu občas nějaké dobré hlášky, ale to je tak všechno. Kulisy jsou vyloženě amatérské, Kocour je mi nesympatický (situaci zachraňuje Rimmer a Listy). Povedl se český dabing. // Viděl jsem v českém dabingu. ()

Redix odpad!

Tenhle seriál se mi nikdy nelíbil. Vůbec britskej humor je dost divně úchylnej. Přirovnal bych to k situaci kdy jdete ze schodů, spadnete,zlomíte si nohu a vaše přítelkyně se směje. Seriál je vyloženě trapnej a to se lidem evidentně líbí. No mě ne. Pokud se budu chtít podívat na srandovní trapnej seriál tak dám přednost KANCLU než tomuhle braku. ODPAD! ()

Jeand´Boa

Ano, časem člověka napadna: "Hrome, co epizoda, to stále stejný průběh." ...Ale, opravdu to neprominete, když si uvědomíte, jak brilantní humor a jak bohatá slovní zásoba a z ní vyplývající glosy se v tomto seriále skrývají?...Je to věru umělecký počin - nejen hereckým uchopením... ()

deepspace101

Nepotrpím si na velká slova a vím, že to s posádkou Červeného trpaslíka nebylo vždycky zrovna lehké. A vím, že kdyby to šlo, tak bych si za své největší oblíbence nevybrala je. Ale chci, abyste věděli, že za ta léta jsem si jich začala vážit jako... náhodných známých. ()

foundation

3 cele diely. Tolko som bol ochotny vydrzat a trpiet pre mna tuto totalne nudnu a ubohu tragediu. Ako vidim ma to velmi vela svojich vernych fanusikov ktory su ochotni koli tomu aj zabijat. Na druhu stranu to ma aj velmi vela odporcov ktori by to najradsej zadupali do zeme. Musim sa bohuzial pridat k druhej skupine pretoze pre mna to vyznelo naozaj z 90 percent az nechutne trapne. Anglicky kvazi intelektualny humor nie je nic pre mna, ovela radsej dam prednost blaznovi Beanovi ktory nepotrebuje hru so slovickami a nasilu vtipne ale pritom tragicky dementne dialogy aby som sa smial aj po sto prvy krat ako ho vidim. Takze 3 diely : otras, nuda, trapas, nezajem. ()

Wopat

Při letmém přelétnutí pohledem by si člověk mohl říci: Zase jeden z mnoha podpultovních seriálů plných anglického humoru a hrůzných kulis. Při zhlédnutí jediného dílu jej však pohltí čtyři tak rozdílné a přesto tak stejné postavy, že už se od tohoto seriálu nehne. Vymýšlení jak nejlépe zabít čas, objevování záhad vesmíru a hromada sarkastických (v podobě Krytona), metrosexuálních (v podobě Kocoura) a rádoby inteligentních (v podobě Rimra) hlášek, diváka skutečně pobaví. A co na tom, že je to vlastně pořád jedno a to samé dokola ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019