Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Johny_fork

Červený trpaslík pro mě není jen povedený sitcom, dalo by se říct, že se stal součástí mého života (stačí se podívat na můj portrét:) a nemyslím si, že jen mého - dokonale definuje slovo kult. I kdyby to na dvojce dávali pořád dokola tak se koukat budu:). Jeho kouzlo spočívá v originalitě, nenapodobitelném humoru a hlavně v dokonalém výběru postav. Všechny je mam rád, jsou moje druhá rodina a nejvíc Kocour;) "Co to je??? Kouzelné dveře, to ste mohli říct hned.:))))" ()

PanCitron

Skvělý Britský sci-fi sitcom, který mě velkým dílem přivedl k britské tvorbě a uvedl na pole televize jednu z mých nejoblíbenějších seriálových postav vůbec - Arnolda Jidáše Rimmera. On je úžasný a bez něj to prostě není ono (no ostatně jsme si to sami potvrdili). Pod pět prostě jít nemůžu. nejlepší epizody: 1x06 - Me2, 3x03 - Polymorph, 4x05 - Dimension Jump, 5x04 - Quarantine, 5x06 - Back To Reality, 6x05 - Rimmerworld, 8x08 - Only The Good... ()

svik

Tak k tomuto snímku je komentář snad i zbytečný, neboť kdo ho vyděl tak se z něj zaručeně musí stát fanda tohoto druhu humoru ,legračních scének ,naprosto nepochopitelných světů. Není divu že se pořádají různé akce na počest těmto snímkům.Humor na každém kroku (sekundě) (Svik) ()

jahol

Píšu rád a dlouze, někteří přátelé mě nazývají neschopným grafomanem, vcelku schopným grafomanem, velmi schopným grafomanem...probůh, dost! Z úcty k tomuto seriálu si netroufám napsat nic jiné, než že je geniální, v tom nejryzejším významu tohoto slova. Když budete sledovat "Krok za krokem", "Přátele" nebo "Alfa" (a nebudete příliš protiamericky zaujatí), budete se bavit a budete si říkat "Je to dobře udělaný". U Červeného trpaslíka toho moc nenamyslíte, protože budete hýkat, svíjet se, řvát.... a ve vzácných chvílích prozření ŽASNOUT. Mimochodem, jednu malou opatrnou otázku: "Nedali byste si toast?" ()

M.Macho

Sympatické sci-fi plné ujetých nápadů a úchylných narážek na zadnice tenistek. Vzhledem k jeho dílovému objemu, tak 4..., neboť popravdě, ne každý díl z těch mnoha byl tak fasa a vyjímečný. Ale při pohledu na kuře windaloo, polévka gaspacio, či neapolské špagety se mi obrací žaludek do talíře ještě dnes.... ()

Suzie05

Britský humor je ten typ humoru, který nikdy nestárne. Kdykoliv se na Trpaslíka podívám, chechtám se jako blázen všem těm kecům a hláškám. Kocour je nejlepší! ()

Skrk

Vynikající, neskutečně hláškující a za to vše může Chris Barrie alias A. J. Rimmer... Láska mého dětství (i mládí) aneb není lepšího sitcomu než Red Dwarf. A vy hateři s 2 a méně hvězdami se jděte odprásknout. ()

Expendable

Nejlepší britský sitcom, čeští překladaté si museli dát opravdu pořádnou práci s nadabování, český dabing je lepší než i v originále. Moje neoblíbenější díly Polymorf, Díra ve stázi, Pete, Poslední den, Jenom sympatáci. Po mě jsou dokonalé všechny díly, ale k těmto mám zvláštní vztah. ()

Padme_Anakin

Konec je začátek. Všichni jsou mrtví. Kde jsou všichni, Holly? Jsou mrtví, Dave. Ale kdo? Všichni, Dave. Co? I kapitán Hollister? Všichni jsou mrtví, Dave. A co Kristina Kochanská? Je mrtvá, Dave. Chen snad ne?! Je mrtvý, Dave. A co Rimmer? Je mrtvý, Dave. Všichni jsou mrtví! Úžasný dialog mezi Davidem Listerem, tj. odredovaným, věčně ušmudlaným, lenivým mladíkem a Hollym, palubním počítačem Červeného trpaslíka s IQ 6000. Pak je tu hologram Arnolda Rimmera, naprostého břídila a dokonalého neurotika, k tomu Kocour – Felis sapiens – potomek Frankensteina a hranatý android Kryton s vírou v křemíkové nebe. Koktejlová směska namíchaná tak originálně a vtipně, že mě bavila ve všech dílech, přesto pokaždé jinak – občas slaboduchým humorem a nechutnými fórky, jindy skvělými výměnami a neotřelými výrazy, mnohdy i svou jízlivostí, potměšilostí a výsměchem všemu a všem. Po sečtení a podtržení – parádní vesmírná plavba. Nachystejte mi uzenáče, na snídani jsem zpátky! ()

Cubinho

Hohoho, to je sranda. Patří mezi ty mé nejoblíbenější. Nevím čím to, ale narozdíl od většiny, která má nejraději Rimmera nebo snad Listera, já miluju Krytona a jeho hlášky typu: "Myslíte direktivu o tom, že všechny národy na konferenci mají nárok pouze na jedno parkovací místo?" Každopádně všechny postavy jsou skvělé (ikdyž Kočanskou jsem moc nemusel). Nejoblíbenější(asi) díly: Pozpátku, Rimmerosvět, Televie Kryton ()

El Pistolero

„Červený trpaslík“ je pro mne se svou posádkou, složenou z líného požírače kari Davida Listera, nejnafoukanějšího hologramu v celé galaxii Arnolda Rimmera, sebestředného manekýna Kocoura a superinteligentního lodního počítače Hollyho, živoucí ukázkou toho, co je to dokonalý, za každých okolností zábavný anglický sitcom. Obecně nemám moc rád seriály z prostředí kosmických lodí, ale tohle parodující vesmírné dobrodružství stojí za to. A překvapivě solidní jsou i nové série. ()

Ajinka126

Řeknu to takhle.. Je to seriál z roku 1988 a já jsem se k tomu dostala až v roce 2011 a jsem z toho unesená. Co z toho plyne? Britský humor prostě nestárne a tenhle seriál je fenomén právem. Bravo ! ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019