Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

gombarix

Myslím si, že RD není úplně typický britcom, natož pak nejlepší. Nespočet bláznivých nápadů, skvěle napsané a zahrané charaktery (hlavně Rimmer a Kryton), ale dialogy jsou mnohdy uhláškované až příliš a humor je často celkem laciný. A ani parodie by si neměla dovolovat tak do očí bijící logické nesmysly v ději. Přesto jsem se většinu času královsky bavil, to zase jo. ()

inutihar

Probdělých nocí při sledování Trpaslíka bylo nepočítaně. Na rozdíl od jiných probdělých nocí jsem toho ale později nelitoval. ()

Voloda737

Suchý anglický humor mi akosi nikdy nesedel. To sa, ale nedá povedať o tomto úžasnom sitcome, ktorý právom učaroval tisícom divákov aj u nás. Jednotlivé postavy si musíte jednoducho zamilovať - každý nájde to svoje. Raz inteligentný, raz jednoduchší humor musí rozosmiať skoro každého - možno nie všetky diely série, ale väčšina určite áno... ()

*Colorado

Moje absolutní top, co se seriálů týče. Důvod, proč se z něj stal kult se vším všudy, je celkem prostý - díly nejsou postaveny na promakaném ději, výborných efektech, znamých hercích (i když to už dnes vlastně ani není pravda), atd., to co dělá z Červeného trpaslíka super seriál jsou dialogy! Dnes legendární! Co se nových dílů týče, tak se je sice autoři po těch letech naléhání ze strany fanoušků odhodlali natočit, leč trošku přidali na ději, ale absolutně nic neztratili z komediálnosti (tady se rozhodně vyplácí znalost Blade Runnera). Postavy neztratili absolutně nic a za to patří všem dík :) ()

jesus666

Červený trpaslík je možno originálny, občas zábavný, ale pre mňa určite kultový nie je. Priznám sa, že mám pozretú len zhruba prvú 1/3, takže ako ho dopozerám celý, možno upravím svoj komentár aj hodnotenie. P.S. Takže mám úspešne dopozeraných všetkých 52 častí a aj napriek tomu moje hodnotenie zostáva nezmenené. Priemer. ()

Pradlík

Seriál je legenda BBC a nejlepší předvedení britského humoru, navíc v takových dávkách, že si sousedi při sledování musejí myslet, že jsem se zbláznil. Navíc postavy jsou každá jiná a v tom tři miliony let vzdáleném vesmíru prožijou spoustu dobrodružství. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton jako Hoši z trpaslíka jsou mojí srdeční záležitostí a Eso Rimmer nad nimi všemi kraluje a je pro mě prototypem všech těch supermanů a dalších hrdinů. Co jsem ale nepochopil, je podle mě nemastné a neslané ukončení seriálu dílem "Jenom sympaťáci" umírají mladí. V tom případě měly umřít všechny postavy. Direktiva vesmírného sboru 34123 - Se zubní protézou se nevěnujte orálnímu sexu ve stavu beztíže. ()

merigieren

Nejlepší seriál na světe, co dodat ? Rimmer je božskej a ty jeho grimasy... Každá minuta je nabušená vtipem... I když se přiznám, že po prvé ještě na základce sem viděl náhodně dva díly v TV a byla to celkem nuda. Pak sem si to po čase pustil na PC a už sem to protočil 4-5x a stále je to úžasné, geniální, takové slovo ještě nikdo nevymyslel a přesně takové to je. ()

Heavyman

Většina studujících lidí mého věku to naprosto miluje a neustále se o tom baví, jeden z mnoha seriálů co mně absoluně nechytnul a nepochopim co na tom pořád všichni vidí tak vtipnýho. ()

kacirek_

Seriál, který je neuvěřitelně vtipný. Pro mě osobně je nejlepší postava kocour, protože kdo má nebo měl doma kočku nemůže jinak. Samozřejmě Kryťák a jeho křemíkové nebe je také dokonalý, ostatně jako všechny postavy v tomto seriálu a jejich osobitý humor. A na závěr kocour: „Dnes sem měl skvělý den, jedl sem pětkrát, spal šestkrát a zabral si co se jen dalo". ///Poslední dobou začínám nějak často citovat hlášky z trpaslíka a ne vždy se to setká s pochopením:-), tudíž mě má pár lidí za blázna.... ()

Olík

„Toto je volání o pomoc těžařské lodi Červený trpaslík“. To co začalo jako seriál, skončilo jako kult s velkým K. Bohužel se ani tato klasika (jako spousta jiných seriálů) postupem času nevyhnula snížení kvality, především přerušením účinkování Chrise Barrieo. To však seriálu neubírá na právu pyšnit se přídomkem kultovní seriál. A nezapomeňte na direktivu Vesmírného sboru # 96156 „Bude-li důstojník přistižen, jak očichává sedlo rotopedu v dámské tělocvičně, bude propuštěn bez soudu.“ :) ()

J. T. Kirk

Kdo nezná Red Dwarfa tak by se měl stydět a co nejrychleji to napravit!! I přezto že je trpaslík už docela dost starý tak i efekty které zde byly použity nejsou nejhorší.. Naleznete zde hromadu vtipných narážek na které nelze zapomenout.. Je to další zatraceně povedený Britcom. Na Listera, Krytona, Rimmera, Kocoura, Holly(Později Hilly) a Kochanskou se nedá zapomenout! ()

Warlukyn odpad!

Je to katastrofa, že tohle se dostalo na světlo světa a ještě si to získalo fanoušky. Vtípky jako ha Kocoure kde máš kravatu? A mám se smát 10minut jako čemu nebo co je na tom tak super viděl sem všechny díly a ani v jednom sem se nezasmál takže celkem obdivuju humor fanoušků tohohle seriálu přeju pěkné pokoukání až si to budete pouštět znova a smát se sami sobě :D ()

Pet 510

Tak jsem si říkala když to všichni tak vychvalují tak se na to mrknu. No mrkla sem se na první díl a nic moc. Trošku klustofobní prostředí zvlášť pro sitcom. Jedna loď, jeden sympatickej kluk, jeden magor s H na čele, úchylně narcistickej upír a hlava v bedničce. Copak z toho může být něco koukatelnýho? No tak jsem na trpajzlíka asi na týden zapoměla až sem opět nevěděla co dělat tak jsem si řekla že mu dám druhou šanci. A ono to nebyla zas tak špatný. A po pátym dílu jsem celkem překvapeně zjistila že se z Red Dwarfa začíná klubat seriál, který prostě budu muset dokoukat až do konce. A Rimmer je prostě boží. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019