Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

drexik

Best seriál na který jsem narazil před pár lety jen tak nahodou při nočním brouzdání po televizních kanálech. První dojem nebyl nejlepší ale stačilo málo a uplně mě dostal. Rimmer je nejlepší seriálová postava a zvláště jeho hlášky jsou kultovní. No nic pujdu naplánovat brutální letákovou kampaň. ()

mr.kliky

dřív za plný počet, dneska tomu postačí čtyři. přecejen je tu několik slabších dílů, osmá série už je vyloženě průměrná. nejlepší díly: psychoteror, díky za tu vzpomínku, psirény, trosečníci ()

matezzz

Zpočátku nejistota (myslím tak úplně první 3-4 díly), ale pak nadšení a opětovné sledování všech dílů pořád dokola... ()

Hafran

To nejlepší co kdy lidstvo vytvořilo se jednou za čas uzavře a vystřelí do vesmíru. Červený trpaslík už tam je a má plné právo být považován za nejlepší komediální seriál všech dob. Prvně když RD vidíte tak se bavíte laciným fekálním humorem. Na druhé shlédnutí už pronikáte pod povrch a memorujete lobotomistické hlášky. Poté proniknete pod laciný zevnějšek a celé roky se bavíte jemnými nuancemi hlavních postav, dokonalou výstavbou příběhů, bizarností celé situace i světů okolo. A možná jednou na poslední shlédnutí vám to všechno dojde a stejně jako já celých osm sérií propláčete. ()

Laerry

Polévka Gaspacho!!! Naprostý kult, můj večerníček z dětství. Jidáš Rimmer FTW! A z pana Filuty jsem měla noční můry, zato z ptáčka Peta ne:-D Jen už přestaňte natáčet nové série!!!!! Nerada bych snižovala hodnocení:-( ()

Vraccas

Jsou lidi co jej nenáviděj a jsou lidi co jej milují. Znám oba tyto typy, ale těch druhých je víc:-) Seriál má specifický britský humor, který každému nemusí sednout... ()

filmmovier

Nejlepší britský sitcom a vesmírný seriál vůbec. Kocour, Rimmer, Kryton, Lister, Holly a později i Kochanská pobaví vždycky. Seriál si po celou dobu vysílání držel velmi vyrovnanou kvalitu. Z herců mě nejvíc baví Danny John - Jules a Norman Lovett a český dabing je naprosto excelentní. A když jim tam ještě napaří nějakého slizkého šmejda z vesmíru, je to celé ještě lepší. Prostě dokonalé. Dokonalé. Dokonalé. ()

Ak.žena

Když se potká "nafoukaný hnidopišský panák směšného vzhledu" s "karižroutem, "hloupou páchnoucí podebranou kočičí nádherou" a "stojanem na paruky", je to slušná bandička. Když se k nim pak ještě přidá "panovačná stará fuchtel", případně"smečka neandrtálců potetovaných pravopisnými chybami", člověk se vskutku nenudí. Když mám blbou náladu, čtu si trpaslíkoidní nadávky (a celkově doporučuju skvělé fan stránky cervenytrpaslik.cz), když jsem naopak v dobrém rozmaru, pouštím si oblíbené díly/ pasáže na dobrou noc. A ano, taky plánuju používat příklady z RD při výkladu v hodinách ZSV, jako to dělal náš milý pan středoškolský učitel :) ()

LeoH

Těžko dvaapadesátkrát vstoupit do stejné řeky tak, aby to byl pokaždé třeskutý nátěr, přesto se Trpaslíkovi původně podařilo skončit skoro včas, přičemž lehce zvážněvší sedmá série po nástupu Kochanské II. pořád ještě patří k nejsmysluplnějším částem právě tím, jak stylově i náladou uhýbá trochu jinam; pocit pásového „prodavačství humoru“ se dostavuje až úplně ke konci osmé řady (o devátou a desátou musím teprve někde zakopnout). Liverpoolský akcent mistra Listra a Kocourovo funky vřeštění mi bude zvonit v uších hodně dlouho. ()

VaHo

Po zhlédnutí prvního dílu jsem nevěděl, co na tom má být tak vtipného. Nenechal jsem se ale odradit a díval jsem se dál, postupem času se mi to líbilo čím dál víc. Nyní můžu říct, že jsem se stal fanouškem. Trpaslík je pohodový sitcom, britcom, seriál, (čert vem označení), všechny hlavní postavy jsou sympatické, i když mají negativní vlastnosti. S dalšími a dalšími díly se Trpaslík stává příjemnou záležitostí, jako setkání se starými známými. Sice některé pozdější řady jsou o něco slabší, ale pořád je to nadprůměrná zábava. „Připravte mi uzenáče, na snídani jsem zpátky!“ ()

ing.Frosty

Jedna v největších mezer v mém vzdělání byla doplněna. Když chodím s kamarády do hospody, tak dobrá polovina rozhovorů skončila u citace Červenýho trpaslíka. Začal jsem ten seriál nesnášet aniž bych viděl jediný díl. Teď musím jen pokorně přiznat, že jsem u toho umíral smíchy. ()

t_gon

Prvních par dílů a myslel jsem si, ze se jedna o vtip. Běželo to pozdě na Tv, byl tam robot s hlavou skopanou do čtverce, týpek s "H" na cele a další... Říkám si ani omylem... Později se mi do pracek dostalo DVD a přemluvil jsem se, ať to jenom zkusím ještě jednou... A od té doby to sjíždím dokola - Perfektní sci - fi komedie, jez je po okraj naplněna genialitou v každé hlášce!!!V těch par dílech (ano - je jich trestuhodně málo) se vyskytne jen par postav a o to více si je zamilujete a vryjete si je do paměti. Jediná malá chybička je absence "esa" Rimmera v par dílech 7 série, jinak je to genialita, kterou nelze nikdy, ale opravdu nikdy opustit... PS : Pro opravdové fandy jsou knižní podoby poviností, pač nejenom že podrobněji vysvětlují minulost všech postav, ale navíc rozvíjí některé epizody a přinášejí další hektolitry bonmotů, jež vás omračí více, než přímý skok do zdi! ()

SG_ever

Nesmrtelná klasika, tento seriál si mě získal během prvních pár minut. Skvělé hlášky, skvělé postavy, prostě skvělý seriál. Nenahraditelný humor, kterému se může jen těžko vyrovnat některý z Amerických seriálů. (95%) ()

KanjiVital

Pro tento britský seriál mě nenapadá lepší slovo k vystihnutí jeho geniality jak KULT. Spousta výborných hlášek a komediálních scén, která se nám nesmazatelně vryly do paměti. Lidi, Lister, Rimmer, Kocour a Krypton jsou zkrátka věční. ()

Kaferano

Skvělá relaxační záležitost plná vesmírně zastydlých postav. Jsem ctitelkou Krytona a moc bych ho chtěla doma na úklid. Zato bych pečovala o jeho citovou stránku. Jen podprsenky bych před ním schovala :-)) ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019