Star Trek: Nová generácia

• Česko Star Trek: Nová generace (viac)
USA, (1987–1994)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scenár:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (viac)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (viac)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa GejmronCZ k tomuto seriálu (34)

Zákon cti (1987) (S01E03)

Teda přiznám se, že tento díl mě odradil se koukat na tenhle seriál na 3 měsíce alespoň. Ovšem, je to jen vyjímka naštěstí, nenechte se oblafnout. ()

Trosečníci (1988) (S01E13)

Teda, díl kupodivu nebyl špatný jak se zdálo. Rozhodně to vylepšil chraptící kapitán Picard na konci, to bylo dost vtipné. ()

Slupka všeho zla (1988) (S01E22)

Nevím jak kdo, ale tenhle díl, přesněji jeho konec, mě dokázal rozbrečet. Teda držel jsem se, ale moc nescházelo, bylo to krásné. Doufal jsem, že ji ta bytost vrátí, když pohořela, ale nakonec ne. Pokud vím (snad), tak jsem Yarovou viděl i v dalších sériích, tak doufám, že nějak obživne. Super emoce a Picardova paráda, co mu řekla jako hologram bylo to nejhezší z celého dílu. ()

Lidský rozměr (1989) (S02E09)

Absolutně skvělé. Já Data naprosto miluju a obdivuju. Tenhle díl konečně určil jeho otázku zda je nebo není živá bytost. Teď se opět přiznávám, že mám pro něj neskutečnou slabost a to je jeden z důvodů, proč jsem ve Star Trek Picard v posledním díle první série bulel víc než želva. ()

Dodejte nám čerstvou krev! (1989) (S02E18)

Tak tenhle díl jsem fakt chcípal XD Super vtipné hlášky a klasický děj, který nepřekvapí. Docela solidní zpracování řekl bych. ()

Hon na muže (1989) (S02E19)

Teda musim říct, že Lwaxana Troi se dokáže postarat o pěkně nabušený díl úplně pokaždé. Dost solidní bomby tam jela... chudák Wesley :D ()

Špičkový výkon (1989) (S02E21)

Na tenhle díl si pamatuji z TV a i po dalším přehrání musím říct, že je prostě super. Nevím proč, ale jak bojová simulace, tak Datovo soupeření bylo opravdu zajímavé, napínavé a krásně se na to koukalo. Jinak si Raiker hezky zahrál na Kirka, když zapnul "rozhlas" a měl povzbuzující řeč. (Řekněte mi jak se to nazývalo, já si nemůžu za boha vzpomenout sakra) Rozhodně jeden z těch opravdu hodně lepších dílů. Hezká práce Date a Worfe :) ()

Milostný trojúhelník paní Troi (1990) (S03E24)

Fíha...Lwaxana zase perlí. Nevim proč, ale vždycky když tam je, tak mě bolí mozek víc než když jsem si zpětně pouštěl Winxy kvůli nedokoukanému příběhu. Když jsem ale přeskočil všechny extrémě trapné scény, které fakt nedávám, tak to bylo opravdu fajn. No a k tomu bomba s Weslim na závěr! ()

Odkaz (1990) (S04E06)

Krásná náhrada za předchozí slabší díl. Vzpomínky na Tashu byly dost emotivní a zase tu máme další vývoj Data. Prostě nádherný díl. ()

Futurum Imperfektum (1990) (S04E08)

Přiznám se, že tohle jsem už viděl v TV a dost si toho pamatuju, takže jsem teď skočil až na rozuzlení. Nicméně i tak dobrý, ale já bych znova nedal ten pain. ()

První kontakt (1991) (S04E15)

Miluju tenhle díl! Ztělesňuje snad skoro všechno, co mám tak rád. Já sám se mega moc vidím v té Mirastě. Prostě úplně nadržená bejt součástí něčeho většího a zkoumat nepoznané, perfektní. Taky bych letěl úplně nahned. Nemám absolutně co vytknout. Možná jen extrémě nadrženou domordkyni, jak vlhne nad Rikerem, to byla skvělá komedie. PepeLaugh TeaTime ()

Noční můry (1991) (S04E17)

Tak tady u toho dílu se projevily schopnosti herců, skvělé. Díky nim se dokážete krásně vžít do toho, co se děje. Jediné, co mě štvalo byly staré a se špatným zvukem udělané scény Troi ve snu. Vše ostatní bylo perfektní. ()

Entý stupeň (1991) (S04E19)

Teď si snad každý díl (už několik dílů zpátky) pamatuji z TV. Je dobré to vidět znovu v jiném světle, ale přitom zjišťuji, že si je pamatuji velmi dobře až na detaily. Aaaa... Troi bych taky rád přefik, když byla takhle mladá, škoda :D ()

Polní soud (1991) (S04E21)

Díl, kde se necestuje ani nic nezkoumá (svým způsobem). Místo toho jsme upřeni jen na Enterprise a několik členů její posádky jak vyšetřují a vyšetřují a vyšetřují a obviňují. Normálně by to nic zajímavého nebylo, ale úctyhodné zpracování tohoto tématu na takovém případu bylo perfektní a bavilo mě. Herecké výkony jsou skvělé, chemie je dobrá, už zažitá většinou. Dokonce tu máme opět připomenutí nařknutí Worfova otce na spolupráci s Romulany a další věci. Je hezké vidět jak se to s postavami nese dál a že na to hned druhý díl nezapomenou. Tenhle díl nám dává možnost se zamyslet a taky docela solidní zapojení mozku, speciálně na konci. Jak říkám, normálně mě díly jen na lodi ne extra baví, ale tohle bylo fakt dobrý. "Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda dalšího." Tyto slova to velmi dobře vystihují. Na závěr doplním, že kdyby se Picardovi chtělo, tak by dokázal obhájit každej jeden přestupek, který udělal. Zejména na tom případu, který žalující předhodil. ()

Půl života (1991) (S04E22)

Abych byl upřímný, tak Dianinu matku naprosto nesnášm. Je to extrémně otravná, paličatá a hlučná ženská. Doslova by se na ní vyjímalo označení tchýně. No, zbytek dílu by byl lepší, kdyby se to soustředilo více na tu druhou linii, škoda. ()

Hra (1991) (S05E06)

Abych byl upřímný, tenhle díl si velmi dobře pamatuji z dřívějška a nemám ho rád. Ovšem, když jsem přeskočil pár scén, které jsem nevydržel, tak to šlo, takže jako vždy nechávám kvalitu stejnou. Nějakej díl by se mi nesměl echt líbit, abych dal 3* a míň. ()

Sjednocení 2/2 (1991) (S05E08)

No doprdele WOW! Leonard Nimoy přišel, aby opět zpestřil naše univerzum a nechal nás roztéci nad jeho ikonickou postavou a hereckým výkonem, ikdyž zrovna zde neměl moc příležitost jej předvést. Fakt miluju to, co po sobě náš zesnulý Leonard alias Spock, zanechal a pevně doufám, že tato obrovská ikona přežije ještě hodně, hodně dlouho. (A doufám, že se na jeho jméně nebudou rejžovat prachy!) Další díl, kde se dozvídáme, že Vulkánci a Romulané mají společné předky. ()

Dokonalá společnost (1992) (S05E13)

Sakra, moc bych chtěl mít možnost se setkat s opravdovým Picardem a jen tak podebatovat o různých jeho dobrodružstvích jako bylo tohle. Jsem si jist, že by se každý tomuto smyšlenému člověku přiučil. Vidět ho v akci by bylo neuvěřitelné. Zde opět perlí. Konečně díl, který mě opravdu moc bavil. Krásná práce! ()

Záhada (1992) (S05E14)

Tohle byl dobrý díl, ale zároveň úplně extrémní pain. Když vy víte, ale oni neví, tak to dost "bolí", no a mě to bolelo hodně. ()

Vnitřní světlo (1992) (S05E25)

Hezký díl, co má pěkné poselství. Užijete si ho mnohem více, když nevíte, co je to za díl jako to věděl já. Pak vám to nepřipadá tak cringe. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (viac)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)