Konečná konfrontace v domovském světě syntetiků, Coppeliu, postaví Picarda a jeho tým proti Romulanům i proti syntetikům, kteří se snaží chránit svou existenci za každou cenu. (Prime Video)

sepp

Spoiler alert!... Jako k poslednímu dílu, který není zas tak špatný, ačkoli to všechno kolem Data už je docela omšelé... A Picard v golemovi... no, dejme tomu. Ale samozřejmě nejde se nevyjádřit k té finální scéně a interakci mezi Sedmou a Raffi - všichni správně tušíme, co je naznačováno, což prosím, ať si mají vztah. Co mě ale irituje, že se tenhle vztah objevuje zničehonic, bez jakéhokoliv předešlého byť jen náznaku. To je neuvěřitelná lenost ze strany tvůrců a je vidět, že si prostě jen chtěli/museli odškrtnout povinnou položku. ()

lu.ger

masakr! 6 hvězd, opravdu to nej na konec! jen mi tam trošku překvapila sedmá s rafii - to jako držení za ruce mělo nějaký lesbický podtext nebo jen spřízněné duše... proč ne, ale... ted teprv ten picard jako celek dával smysl ve všech dílech... tak chvíli pauza a hurá to zhlídnout celé znovu... servírujte s02, prosím :) ()

Spielbergo

Pokud si přečtete komentáře těch pár jedinců, kteří dávají odpad, pochopíte, že jsou to bez výjimky lidé, kteří nikdy nepochopili o čem Star Trek je a o nějakém jeho poselství ani nemá smysl se jim zmiňovat. Jsou to lidé nemající k filozofii Star Treku absolutně žádný vztah. Jsou to lidé bez fantazie. Lidé, kteří nevnímají svět kolem sebe, ani fakt, že Star Trek tento svět vždy zrcadlil a pokoušel se nabízet řešení. Ta řešení vždy byla kontroverzní a natolik novátorská, že se mnohým nelíbila, ale vždy je historie nakonec dohonila. První Rus na můstku... První polibek bělocha a černošky... První Klingon ve Flotile... První černý kapitán... První Fereng ve Flotile... První žena kapitánka... První homosexuální vztah... První technologická singularita... Dějiny se naštěstí neřídí podle zakomplexovaných břídilů. Ti (naštěstí vždy pouze dočasně) jen ztěžují práci těm s fantazií a nikdy si už na ně nikdo nevzpomene. Na závěr - ANO, dopadlo to jak jsem očekával, ale mé případné obavy byly v tomto případě neopodstatněné. Nádherné zakončení a definitivní uzavření příběhů Nové generace. A kdo ve druhé polovině epizody neuronil slzu, nemá srdce. ()

RedRose

Ta vesmírná bitva by se mi asi i líbila, ale tady to vyřešili po Star Trekovsku... Nebylo to epické a ani dech beroucí, ale bylo to moc fajn! Cele to stojí a padá s nostalgií na starý Star Trek (hlavně tedy ST:TNG (a se Sedmou i VOY)) a to se tady povedlo na výbornou. Pokud bych Star Treky neznal, nebo neviděl, určitě bych to považoval za slátaninu, protože bych to jednoduše nepochopil, ale Star Trek znám a jsem s tímto nad míru spokojen. Mnohem víc, než s ST:DIS a těším se na druhou sérii. ()

p.a.douch

To je hrozný peklo, spousta patetických keců, Picard je snad retardovanej. Romulani se chovaj jako banda trotlů. Když jsem viděl Rikera, tak být v kůži Romulanů trefí mně šlak smíchy. Tenhle seriál je pro mě obrovský zklamání. Líbí se mi ty slinty zastánců o zabedněncích a zpátečnících a o nepochopení ducha seriálu. Tenhle seriál má z ducha starý seriálů jen velmi malou špetku. Průšvih je že vlajku Star Treku nese seriál, který byl myšlen jako velmi odlehčená kopie. ()