Picard nabídne azyl hostujícímu vědci, který uniká před nařízeným sebevražedným rituálem. (SkyShowtime)

majo25

Začiatok so strašne otravnou Trojovej matkou ma síce nenadchol, ale prehupnutí sa do filozofickej roviny to aj  napriek absencii akéhokoľvek napätia či akcie malo príjemnú dohru. Tak suprovo opisovali onú rozlúčku zo životom po 60-ke, až ma takmer mrzelo, že my na Zemi nič také nemáme, aj keď 70-tka by bola lepšie číslo. ()

Artran

Nepřestává mě překvapovat, jak velice vážných témat se Star Trek občas dotýká. Ve své televizní výpravě a zkratce samozřejmě nemůže dosahovat sugestivnosti např. takové Balady o Narajamě, která zpracovává stejné téma, ale to mu nic neubírá z jeho přesahu. ()

sirien

Dianina matka je otravná a styl humoru kolem ní se točící je spíš trapnej a nudnej než co jinýho. Když je pak i celá pointa dílu prezentována otravně jednostranně (neříkám, že díl nemůže vyjádřit názor - ale o to solidnějc by měl protistranu reprezentovat), tak to fakt nic nezachraňuje. Mimochodem, přítomnost hvězdy ničící technologie ve star treku je hroznej overkill kterej kdyby byl reflektován ve zbytku seriálu by byl fakt naprosto WTF. ()