Posádka zachraňuje neznámou kolonii, ale je informována, že evakuace by zničila společnost. (SkyShowtime)

majo25

Nesúhlasím s Piccardom, že geneticky "naprogramovaná" spoločnosť, v ktorej každý vie, kde je jeho miesto a predurčenie, je zlá. Práve naopak. Možno nie dokonalá, ale k spoločenskej dokonalosti smerujúca. Vo filozofickom súboji epizody však víťazí filozofia neistoty s potenciálom akéhosi rastu. Epizóda síce bez akcie, iba s drobným napätím, ale na druhej strane so zaujímavou filozofiou a sci-fi zápletkou. ()

Ironfood

Téma genetického inženýrství je sice zajímavé. ale tady se z něj bohužel nepodařilo mnoho vytěžit. Zbytečně mnoho času se věnuje technickému řešení záchrany kolonie a dalšímu z řady milostných románků poradkyně Troi. ()

sirien

Další díl demonstrující naprostou retardovanost a dementnost slavné "prime directive". Stranou toho to je velmi dobrej sociální-SF díl s hezkým námětem, slušným zpracováním a, nádhera, civilizovaným přístupem a žádnou zbytečnou akcí. Velmi dobrej díl, ale ne solidní a ty 4* nejsou úplně jistý. Zaprvé, celé téma až moc ignoruje skutečnost, že celá ona slavná kolonie a její společnost jsou přehnaně křehký a přecitlivělý na nepřepdokládané vlivy - jako takové jsou dlouhodobě neudržitelné (což dost kazí dilema celého dílu). Zadruhé zpracování je nevyvážený - první polovinu se řeší zbytečné technobláboly kolem problému, který je v díle zástupnou zápletkou a vlastně se tam moc neděje - což pak ubírá druhé půlce, protože ta společnost je představena míň, než by být mohla. Na druhou stranu si cením toho, že Star trek projednou překročil svojí absurdní premisu odporu k eugenice a taky jí jednou ukázal i ve vcelku dobrém světle. ()

Loki_Six

"Are there still people in your society who have not yet discovered who they really are or what they were meant to do with their lives? They may be in the wrong job, they may be writing bad poetry or, worse yet, they may be great poets working as laborers, never to be discovered. That does not happen here." ()

GejmronCZ

Sakra, moc bych chtěl mít možnost se setkat s opravdovým Picardem a jen tak podebatovat o různých jeho dobrodružstvích jako bylo tohle. Jsem si jist, že by se každý tomuto smyšlenému člověku přiučil. Vidět ho v akci by bylo neuvěřitelné. Zde opět perlí. Konečně díl, který mě opravdu moc bavil. Krásná práce! ()