Star Trek: Nová generácia

• Česko Star Trek: Nová generace (viac)
USA, (1987–1994)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scenár:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (viac)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (viac)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (140)

Vpád 1/2 (1993) (S06E26)

Naprosto úžasný začátek, jeden z nejlepších klipů celého ST. Not the apple story again Bohužel je to taky to nejlepší na celém dvojdíle, který má logických děr jak ementál. ()

Season 7 (1993) (S07)

Jestliže v 5. a 6. sérii je znát nepatrný pokles kvality, tak v 7. sérii je ten pokles už velmi výrazný. Samé vidiny, přeludy, duchové, neznámí členové rodiny, pořád dokola, velmi nedomyšlená a odfláknutá logika. Tohle se bohužel přenese do následujícího Voyageru a i pozdějších sérii DS9. Nebýt dvojdílů Gambit a závěrečného finále, bylo by to snad i pod 50%. ()

Vpád 2/2 (1993) (S07E01)

Kam se hrabe McGyver ()

Vztahy (1993) (S07E02)

Hodně průhledné, ale Worf je prostě tak vtipný ()

Gambit I. (1993) (S07E04)

Notorický představitel záporáků Richard Lynch, samozřejmě jak jinak s britským přízvukem. ()

Gambit II. (1993) (S07E05)

Patrick Stewart si Galena náramně užil. Super závěr osvěžující dvojepizody v jinak podprůměrné 7 sérii. Do lochu s ním! ()

Vidiny (1993) (S07E06)

Začátek operačního systému Android. Pěkné surrealistické psycho i se Sigmundem. Proč se to všechno Datovi zdálo radši řešit nebudeme. ()

Spojení (1993) (S07E08)

Pořád jsem čekal, že vysvětlí to pouto a proč se nemůžou vzdálit, že to musí být nějaká úmyslná habaďůra a ono prd. Logika v ST začíná docela plakat. ()

Paralely (1993) (S07E11)

Kopie Red Dwarf Dimension Jump :-D. Ta poslední realita v které Worf skončil byla teda pěkně hnusná. ()

Pegasus (1994) (S07E12)

Jean-Luc je tak krásný, když se zlobí ()

Domů (1994) (S07E13)

Na konci seriálu dostává už logika čím dál víc na frak. To tam cestují na nějakém bežeckém pásu? ()

Milenec (1994) (S07E14)

Já to říkám pořád, na lodi měla zůstat doktorka Pulaski. Tohle je příšerné, hvězdičku horko těžko za skotskou atmosféru (nebo irskou? těžko rozeznávám přízvuk) a hrob McFLYe. ()

V podpalubí (1994) (S07E15)

A Michael Braveheart zase jen čumí v pozadí? To není fér. ()

Tvé vlastní já (1994) (S07E16)

Zajímavá parafráze na Marie Currie, nicméně ten zázračný lék bez jakéhokoli vybavení byl (opět) přes čáru logiky. Sekundární příběh s Troi, jen aby tam nebyl pouze Data, byl jak pěst na oko. ()

Cizíma očima (1994) (S07E18)

Nějaký cákanec na zdi pár let starý? WTF? Na Troi se už taky nedá dívat, chyběl už jen Bobby ve sprše ()

Konec cesty (1994) (S07E20)

Na začátku byl protivný Wlezley docela zábavný, ale ten výmysl, že je to superčlověk který zastaví čas, je fakt strašný. Indiáni s Cardassiany se ještě dali snést. ()

Prvorozený (1994) (S07E21)

Už ani s časovými epizodami si hlavu nelámou. Nejvyšší čas seriál ukončit. ()

Zrození (1994) (S07E23)

Ten děj s obživlou Enterprise by byl zajímavý, zdá se ale, že je to jen záminka pro další (a poslední) simulátorovou epizodu. I když to v prvních scénách vypadá, že by tam mohla být aspoň sranda, moc zábavy se nakonec nekoná. Zastávka v Keystone a vražda strojvůdce nedává žádný smysl. Třetí jen horko těžko za to, že mam rád parní vlaky a to zastavení Enterprise pomocí ovládání lokomotivy mělo něco do sebe. ()

Preventivní úder (1994) (S07E24)

Ještě se musíme rozloučit s Ro. Picard mě poprvé, na úplném konci seriálu, docela nasral. ()

Všechno dobré... (1994) (S07E25)

Grandiozní finále TNG, jednoznačně nejlepší závěr ze všech ST seriálů. Natočit to jako film, tak je na úrovni First Contact. Jsem moc rád, že dali opět příležitost Tashe, O'Brienovi a ještě radši, že tam nenacpali Wesleyho. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (viac)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)