Worfův nevlastní bratr poruší Základní směrnici, když se snaží zachránit mimozemskou rasu odsouzenou k zániku. (SkyShowtime)

PKD

,,To je znamení...La Forge´´. :))) Jinak na to moc nekoukám. Spíše vůbec. Ale pamatuji se jako dnes, že když tento díl dávali v tv, tak jsem byl zrovna se známou v Praze na jednom z prvních ST conů vůbec. Vám to dnes již příjde běžné, ale před 21 lety tomu tak rozhodně nebylo, proto jsme si to nemohli nechat ujíti. Ten večer, když to dávali, jsme se na něj dívali u jiné známé z Prahy, též členkou tehdejšího ST klubu se sídlem v Brně, budiž mu země lehká, u které jsme přespali, páč con byl až druhý den (ale já s jejím bratrem jsme toho zrovna moc nenaspali, páč jsme kecali o treku až kdoví do kdy, hehe) a tak si pamatuji, že u té hlášky jsme se docela nasmáli, jinak nic moc díl. ()

sirien

2* za dobrou strukturu vyprávění a za nějakou (ne moc silnou, ale ucházející) osobní linku Worfa. Jinak to je prostě klasickej Primary directive shit, kdy samotnej základ zápletky je bullshit, takže díl je logicky nutně děravej jak řešeto a nic nedává moc smysl - byť zrovna tady to zvládaj místy docela i maskovat. ()

majo25

Až v 7. sérii odhaluje Worf, resp. jeho herecký predstavieľ, svoju "pozemskú" tvár. Kto si môže dovoliť povedať, že okrem klingónského brata má aj pozemského - asi len Worf. Musím povedať, že zápletka sa mi veľmi páčila a hoc má pár logických chýb, je to opäť niečo nové. Celkom ma zaujímalo, čo spraví chlapík, ktorý tajne objavil dvere zo simulátora a objavil tajomstvo "krajiny zázrakov"...vyriešili to síce kulantne, ale na tento seriál aj nečakane tragicky. ()

noriaki

Objektivně je to spíš slabší průměr, ale za Worfova bratra co se neomlouvá, za motiv putování na pár metrech čtverečních a za nekompromisní řešení morálního dilematu přidávám jednu hvězdičku. Etnické složení té dědiny je ale opravdu divné. ()