Star Trek: Nová generácia

• Česko Star Trek: Nová generace (viac)
USA, (1987–1994)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scenár:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (viac)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (viac)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (140)

Spiknutí (1988) (S01E24)

Na závěr první série konečně první pětihvězda, TNG v plné síle. Ten konec slušně hororový, asi jedno z posledních použití animace loutek ve Star Treku. No odpustím i ty směšně pomalé phasery. ()

Season 2 (1988) (S02)

Druhá série je dost velký skok, v drtivé většině pozitivní. Samozřejmě Tasha bohužel odešla už na konci první série, bez náhrady, ale její role byla sloučena s Worfovou. Vrací se O'Brian, který se v první sérii jen mihl, sice zůstává vedlejší rolí, ale začne se objevovat pravidelně, než dostane pořádnou příležitost v DS9. Konečně byla obsazena role šéfinženýra, kam se přesouvá Geordi, na jehož židli na můstku si zase sedne Wlezley. Ačkoli ten je tak na obrazovce stále hodně vidět, naštestí už daleko méně slyšet a jeho role se konečně posouvá mezi ty vedlejší, kde už není tak otravný. Další důležitá výměna je v ošetřovně, ne příliš výraznou Beverly Crusher nahradila dočasně doktorka Pulaski. Asi nebyla obecně moc oblíbená, mě osobně ale vůbec nevadila a připadala mi daleko charismatičtější než Beverly. Navíc, dáma kolem padesátky je mezi hlavními postavami Star Treku poněkud rarita. Ale asi moc připomínala McCoye. A pak je tu ještě menší přírůstek, budoucí hvězda Whoopi Goldberg jako tajemná Guinan. Ještě důležitější než personální změny je ale celé pojetí seriálu, který postupně opouští Roddenberryovské výsadky a jde konečně svojí vlastní cestou. Navíc se výrazně zlepšil rozpočet, což je znát jak na daleko lepším audiu, tak i CGI. Jo a definitivně zmizely sukně. ()

Dítě (1988) (S02E01)

Ne zrovna povedený začátek druhé série. A takový nešťastný konec.... Chudák Beverly, chudáci diváci. Ale všimněte si té výrazně lepší zvukové stránky proti první sérii. ()

Jak prosté, drahý Date (1988) (S02E03)

Druhá holoepizoda a jedna z těch nejlepších. Tuhle laťku už nepřesáhne prakticky žádná další holoepizoda (krom Our Man Bashir). Zprvu parodie na milovaného Holmese se mění ve vážnou epizodu, kdy hologram získá vědomí, vlastně podobně jako v budoucnu Doktor. Daniel Davis je opravdu výborný. A díky Doylovi jediná zmínka o Čechách ve Star Treku, a velvyslanec je hned okradený cikány. Dal bych i plný počet, ale nedám za ten nesmysl s vyneseným papírem a hlavně že po počátečním pokusu nikdo nesnaží simulaci ukončit či vypnout elektriku. Picard v cylindru a Riker na Worfa: You'll be a big hit in London ()

Nezkrotný Okona (1988) (S02E04)

Ačkoli se Data a Okona moc snaží, ten jediný vtipný je tu nakonec Worf. A kde se vzala, tu se vzala, Teri Hatcher ()

Tichý jako šepot (1989) (S02E05)

Pěkný komorní, takřka TOSkovský díl. Zbraně mají konečně pravou sílu, ale časem se tam zase budou jen válet po zemi. ()

Schizofrenik (1989) (S02E06)

I thought you didn't like people ... Women aren't people. They're women. ()

Nepřirozený výběr (1989) (S02E07)

Zase průměrná epizoda, která těží z Picardova charizma a dobrá je i Pulaski s O'Brienem. Jo a dvanáctileté děti, to mi něco připomíná, tihle byly aspoň oholení :-D ()

Věc cti (1989) (S02E08)

Jedna z nejlepších epizod s Rikerem v hlavní roli. ()

Vladařka (1989) (S02E10)

Shut up, kid ()

Nákaza (1989) (S02E11)

CTR+ALT+DELETE, řešení, které funguje v jakékoli civilizaci ()

Hotel Royale (1989) (S02E12)

Typicky TOSkovsky naivní epizoda. ()

Faktor Ikarus (1989) (S02E14)

Worf to umí s Wlezlym nejlíp. Bohužel to bylo tak jediné co stálo za pozornost v téhle epizodě. Vata. ()

Přátelé na dálku (1989) (S02E15)

Tak tohle "morální dilema" už bylo hodně mimo. A fracek dostane velení jen tak aby se nenudil? WTF ()

Kdo je "Q" (1989) (S02E16)

Když jsem jí sledoval poprvé, ještě jsem si nemohl uvědomit, že tohle je přelomová epizoda Star Treku, navždy rozdělující Star Trek na dobu před setkání s Borgy a po setkání s Borgy. Sice tu nemají ještě svoje hlášky jako Resistance is futile, ale toho si ještě užijeme až až. Většina vlastností Borgů je definovaná už zde a tak považuji tuhle epizodu za jednu z nejlepších ve ST, čistě stoprocentní. Samozřejmě i díky pár vtípkům Q, a to jak to Picard vyřešil, prostě paráda. ()

Dodejte nám čerstvou krev! (1989) (S02E18)

Kdyby prvně panu ministerskému předsedovi ukázali tu zrku, tak by si mohli ušetřit spoustu námahy. ()

Hon na muže (1989) (S02E19)

Kapitán si musí umět poradit v každé situaci! ()

Posel (1989) (S02E20)

Tak nevím, jestli je Suzie Plakson víc sexy jako Vulkánka (The Schizoid Man) nebo Klingonka. Průměrný díl, ale závěrečné Worfovo vystoupení stojí za to. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (viac)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)