Posádka zápasí se záhadnou nemocí, která zrychluje proces stárnutí. (SkyShowtime)

sirien

Pulaski je sympatická a její vztah k Data je sice obdobou McCoy-Spok, ale funguje značně líp, jak scénáristicky tak odehráním. Bohužel, tenhle díl v podstatě táhnou jen Pulaski a Data, plus na přihrávajícím Picardovi - a poprvdě všichni tak trochu vařej z vody, než že by měli extra co hrát. Zápletka samotná je... taková jakože spíš meh-průměrná. Plus poněkud ignoruje zaběhlý lore ohledně eugeniky a popravdě - celý tenhle původně ve skutečnosti namátkově vzniklý postoj Star treku ohledně odmítání genetické manipulace mi vždycky přišel dost debilní a vlastně fundamentálně jdoucí spíš dost proti proudu ostatních Star trek ideálů. ()

RedDuck

Už z předcházejících epizod, kdy si Pulaski utahovala z Data bylo jasné, že role této postavy má být podobná jako v původním seriálu roie doktora McCoye. Tedy zdůraznění lidské, citové stránky. Tak trochu umělé vyvolané napětí mezi ní a kapitánem mělo potenciál, který ale dopadl polovičatě. Tak nějak nezbyl čas na opravdové city a prohloubení postavy. Témata genetické manipulace a urychleného stárnutí také sjíždí po povrchu, tvůrci si to měli lépe rozložit a namísto kočkopsa bychom měl i tři kvalitní epizody. ()

majo25

Epizóda s medicínskou zápletkou, ktorá ale skúma aj ďalšie elementy, v čele ktorých je doktorka Pulaská a jej vzťahy s ostatnými členmi posádky (hlavne Piccardom a Datom). Výborný námet s nebezpečenstvom genetického inžinierstva a agresívnym imunitným systémom 'superľudí'. Konečne väčší priestor dostáva aj transportný dôstojník O'Brain, ktorý sa dokonca ocitá na poradách posádky. ()