Picard bojuje při operaci o život, Geordi je držen jako rukojmí mimozemskými vůdci. (SkyShowtime)

majo25

Odľahčenejšia epizóda sprvu nevyzerajúca, že by v nej hrozilo nejaké nebezpečenstvo. Po bezvetrí však prichádza búrka. Epizóda hlavne pobaví: O čom sa dá rozprávať s kapitánom na 6-hodinovej plavbe raketoplánom? Máš smolu, Wesley. Nakoniec sa však dozvedáme niečo z Piccardovho súkromia. Naopak, dráma na nemocničnom stole v 24. storočí, kedy by už takéto operácie mali dávno riešiť strojea počítače behom niekoľkých sekúnd, nevyzerá príliš dôveryhodne. ()

Ironfood

Posádka porouchané vesmírné lodi pobavila. Nicméně jsem měl pocit, že by se s ní dalo vypořádat nějakou zábavnější a méně riskantní fintou. Mé naděje, že šestihodinový let Picarda s Crusherem vyústí v radostnou tragédii, kterou kapitán zakamufluje jako nešťastnou náhodu, se bohužel nenaplnily:-) ()

PKD

V podstatě hl. antagonisté v Lower Decks (kteří si pletou Janewayovou s Freemanovou. Zde po1. a co se týče mluvené role i nadlooouho naposled. I když nesmíme zapomenouti na jejich občasné křoví v DS9. ,,Hledáme věci. Věci na létání´´. Zde ještě relativně dementně neškodní, rok po ST X, však trestuhodně podcenění a silně nebezpeční, jak se ukázalo. DocBrown sice správně píše, nejstupidnější rasa ve vesmíru (u mě to byli např. dosti dlouho Klingoni, no) ale přátelé....nepodceňovat. A to myslím, vážně. Teoreticky by to býti mohlo i na 5, ale to by tam nesměla být ta zoufalá linka s operací. To ani ten Wesley zvaný nenáviděný, spolu s Pikrdem v raketošutlu, kdy ještě neblbnul se 7z9, není tak nezáživný. Tedy ne on, ta jejich linka. ()