Star Trek: Nová generácia

• Česko Star Trek: Nová generace (viac)
USA, (1987–1994)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scenár:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (viac)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (viac)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa RedDuck k tomuto seriálu (44)

Hříchy otce (1990) (S03E17)

Co díl s Klingony to perla. Tentokrát uvidíme intriky a špínu v hierarchii jejich rodů ()

Poslušnost (1990) (S03E18)

Další experiment cizí rasy, pobaví sice interakce cizího kapitána, ale jinak se jedná o nevýrazný díl. ()

Kapitánova dovolená (1990) (S03E19)

Kapitán Pickard na dovolený. Pořád jsem čekal nějaký větší zvrat, ale tak nějak se to všechno vyvinulo překvapivě konvenčně a nezajímavě. ()

Sarek (1990) (S03E23)

Dobrý díl propojující novou generaci s tou starou. Trochu mě zklamalo, že se zde pořád mluví o tom, jak přiletí delegace Legaranů a nakonec ji ani nezahlédneme. ()

To nejlepší z obou světů 1/2 (1990) (S03E26)

Borgové dorazili, teď přestává legrace. Riker se navíc musí vyrovnat s velením a novou konkurencí. Lepší nalákání na čtvrtou sérii nemohlo být. ()

To nejlepší z obou světů 2/2 (1990) (S04E01)

Druhá část legendárního střetnutí s Borgy mi už přišla o fous méně zajímavá. Sice jsme se zase dozvěděli něco nového a teoreticky byly ztráty značné, ale o posádku se člověk nebál. To i v těch starších dílech byly nějaký výboje na velitelském můstku:) ()

Rodina (1990) (S04E02)

Odpočinkový civilní díl, uvidíme Worfovy rodiče i rodinu Picarda. Popravdě po tom dvoudílu s Borgy to sedlo. ()

Ztráta (1990) (S04E10)

Poradkyně Troy ztrácí svoje empatické schopnosti a tak je na všechny protivná. Nuda. ()

Dítě Galaxie (1991) (S04E16)

Pro doktorku Brahmsovou mám prostě jako Geordi slabost. ()

Noční můry (1991) (S04E17)

Na Star Trek celkem drsný psychologický horor, kde vyniká hororová scéna v márnici. Ale jsou tu také strašné a směšné scény typu létající Troi v mracích. ()

Záhadná zmizení (1991) (S04E18)

Další téměř hororový díl. Atmosféru opět sráží neuvěřitelná hloupost chování, ví se, že nakažená postava se pokusí transportovat na planetu a stejně není nijak hlídaná. ()

Sjednocení 1/2 (1991) (S05E07)

Spock je moji nejoblíbenější ST postavou vůbec, a tak další "pátrání po Spockovi" a setkání znovu se Sarekem, Klingony a Romulany je taky hodně fajnové. První část je spíš taková rozjížděcí. ()

Otázka času (1991) (S05E09)

Začíná série slabších odpočinkových dílů. Tematika cestování časem je tady na vedlejší koleji. ()

Já Borg (1992) (S05E23)

Pěkná epizoda, ST se povede zajmout jednoho Borga a plánují jeho využití... ()

Další fáze (1992) (S05E24)

Skvělý díl s "duchy", zrovna netypická a mnou oblíbená dvojka protagonistů z posádky. ()

Šíp času 2/2 (1992) (S06E01)

Tak konečně důstojný (dvoj)díl s tématem cestování v čase. Oproti však předchozím předělovým dvojdílům s Borgy a Romulany mírně slabší. ()

Vyjednavač (1992) (S06E03)

Vyjednavač - upír. Dívám se na to s českým dabingem a u Troi mi v šestý řadě rušivě chybí M.Rychlíková, už jsem si na ni zvykl a ten hluboký hlas starší ženy byl právě zajímavý. ()

Změna velení 1/2 (1992) (S06E10)

Z dvoudílů Nové generace tento patří mezi slabší a kromě rozšíření lore jedné rasy a pár narážek na Orwella nemá nic moc nabídnout. ()

Tvář nepřítele (1993) (S06E14)

Logika tu dostává pořádně zabrat, vše ale napravuje poradkyně Troy, ta by se určitě jako Romulanka neztratila. ()

Dědictví otců 2/2 (1993) (S06E17)

Kvalitní dvoudíl, druhá část už se soustředí hlavně na tábor klingonských zajatců, Worf přináší vzpouru a obnovení tradic a hodnot, zároveň však musí sám mnohé klingonsky černobílé vidění přehodnotit. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (viac)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)