Star Trek: Nová generácia

• Česko Star Trek: Nová generace (viac)
USA, (1987–1994)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scenár:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (viac)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (viac)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa RedDuck k tomuto seriálu (44)

Symbióza (1988) (S01E21)

Planeta závisláků a planeta dealerů, vedle toho trochu zamyšlení nad základní směrnicí. ()

Slupka všeho zla (1988) (S01E22)

Velký doják - konec Natašy Jarové. A konečně už vím, odkud mají XPčka defaultní téma plochy:) ()

Spiknutí (1988) (S01E24)

Star Trek feat Jsou mezi námi. Zajímalo by mě, co vzniklo jako první:) ()

Kde vládne ticho (1988) (S02E02)

Další jednorázové setkání s mocnou cizí entitou testující lidskou rasu. No nic moc, uspěchané, vesmír ST nijak rozšiřující. ()

Nezkrotný Okona (1988) (S02E04)

Floutek Okona byl sice zahrán dobře, ale zápletka je to hodně nezajímavá. ()

Tichý jako šepot (1989) (S02E05)

Diplomatické díly mám rád, tento však patřil mezi slabší kusy. Ty národy jsou pro ST univerzum zcela nepodstatné a ani nejsou nějak bliž ztvárněny. Vše se točí okolo handicapovaného diplomata a výsledek ani neuvidíme. ()

Schizofrenik (1989) (S02E06)

Nejzajímavější na tomto díle je asi vulkánská doktorka poslaná na planetu místo Pulaské, hraná Suzie Plakson. V pozdějších epizodách si podle galerie zahrála i Klingonku a ve filmu po miléniu i Andoranku. ()

Nepřirozený výběr (1989) (S02E07)

Už z předcházejících epizod, kdy si Pulaski utahovala z Data bylo jasné, že role této postavy má být podobná jako v původním seriálu roie doktora McCoye. Tedy zdůraznění lidské, citové stránky. Tak trochu umělé vyvolané napětí mezi ní a kapitánem mělo potenciál, který ale dopadl polovičatě. Tak nějak nezbyl čas na opravdové city a prohloubení postavy. Témata genetické manipulace a urychleného stárnutí také sjíždí po povrchu, tvůrci si to měli lépe rozložit a namísto kočkopsa bychom měl i tři kvalitní epizody. ()

Věc cti (1989) (S02E08)

Výborný díl, který ukázal způsoby jiných ras. Velitele Rikera na klingonské lodi a i benzita Mendona na Enterprise bych si užil klidně i na víc dílů, škoda. ()

Lidský rozměr (1989) (S02E09)

Dobrý komorní díl, kdy se přihlásí kybernetik, co chce vzít a rozebrat Data pro výzkumné účely. A tak se všechno točí kolem toho, zda je Dat věc a je tedy majetkem federace nebo je Dat nová bytost s vlastním vědomím. Nastává proces, který vede stará známá kapitána Pickarda, hájit Data bude sám Pickard a role žalobce je dost absurdně vnucena Rikerovi. Objevují se zde i témata lidské motivace, svobody a co nás dělá člověka.Oba projevy jsou působivé, soudní drama je však poněkud rozmělněno vztahem prokurátorky a Pickardem. ()

Vladařka (1989) (S02E10)

Romantika Wesleyho s vladařkou. Otázka svobody volby, výchovy k dospělosti a lásce s jinou bytostí jiného druhu. Nic mimořádného. ()

Čtverec času (1989) (S02E13)

Povedené hrátky s časem, objeví se Pickard a transportér Enterprise z budoucnosti. Kapitán má pět hodin na vyřešení problému...bude moebiovská smyčka pokračovat nebo bude loď i s Pickardem zničena? Je i nějaká třetí možnost? ()

Posel (1989) (S02E20)

Větší romantiku jsem ve Star Treku nezažil. Každý díl s Klingony je super. ()

Šedé přízraky (1989) (S02E22)

Jako každá vzpomínková epizoda v seriálech i tato evokuje, že došly peníze nebo lidi. Poslední díl s Dr Pulaski, měl jsem ji docela rád. ()

Zničená planeta (1989) (S03E03)

Na zničené planetě je jen jeden dům se starými manžely. Mám takový dojem, že tento příběh už jsem viděl někde ve staré sérii, nicméně stále působivé. ()

Kdo pozoruje pozorovatele (1989) (S03E04)

Pohodový díl řešící směrnici o nezasahování a kulturní kontaminaci. ()

Svazek (1989) (S03E05)

Asi první slušná epizoda s dítětem, otázka vyrovnání se smrtí blízké osoby vs "virtuální realita". ()

Cena (1989) (S03E08)

Jednání samotné je docela zábavné, polovina dílu je však telenovela. Aspoň uvidíme Troi a doktorku ve cvičebním. ()

Štvanec (1990) (S03E11)

Napínavá epizoda, taková hra na kočku a na myš. Řeší se tu začlenění veteránů do společnosti. Jenom to řešení se mi nějak nezdá, Enterprise tak nějak svou vlastní neschopností něco způsobí a potom prostě odejde. ()

Potomek (1990) (S03E16)

Přišlo mi trochu naivní, že se řešilo jestli je Dat otcem a vůbec ne jestli je Lao bezpečnostní hrozbou. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (viac)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)