Když na Enterprise zavítá velvyslanec Vulcanu, zaplaví loď násilí. (SkyShowtime)

majo25

Asi len po druhýkrát v seriáli zápletka s Vulkáncami, dokonca so starým známym Sarekom a hneď sa rieši samotná podstata Vulkáncov. Spočiatku nič extra, ale potom sa to patrične rozbehne. Splynutie myslí sme tu nemali od čias TOS, Piccard dokonca pustil slzičku. Hádky na palube sú príjemným osviežením a o bitke v bare ani nehovorím - O'Brian aký drsňák. ()

Loki_Six

"I met him once. Many years ago, very briefly at his son's wedding. I can tell you, that was quite a moment for a young lieutenant, standing in the presence of such history. I remember he spoke to me, and I just stood there grinning like an idiot." ()

DocBrown

Nejdřív jsem myslel, že za to může ten sliz z Ghost Busters II. Sareka jsem rád viděl, ale jeho přítomnost v TNG je poněkud podivná, vypadá úplně stejně jako v posledních filmech (IV byla natočena dokonce až po téhle epizodě) a přitom by měl být o 80 let starší. Ale spíš se mi nezdá to řešení jeho problému... ()

sirien

Solidní díl na přiznejme si trochu všední téma - ale zaslouží si kredit za to že dokázal s úctou zpracovat téma, které většina seriálů a ani filmů s úctou zpracovat nezvládá a že na moment vrátil jednu z klasických postav TOS. A ten závěr s Picardem měl i docela sílu. ()