Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

hmyzovrah odpad!

Viděl jsem asi 4 epizody. První dva díly a další dva z třetí série a musím konstatovat, že se jedná o nejnudnější sitcom se zcela nesimpatyckými postavami. Atmosféra tohoto seriálu mi připadala spíše deprimující, plná nudně křečovitých dialogů, jako by je někdo tahal z paty. A když už tak to nevidím jako sitcom, ale spíše romantický seriál pro ženy a pro mne jasnej odpad. ()

T1000

Nejvtipnější sitcom, snad u žádného seriálu se více nenasmějete dokonce ani když jste každý díl viděli 15x. Až neuvěřitelně zahrané, ale hlavně český dabing ukázal, že je asi nejlepší na světě, protože je lepší než originál. Jak u většiny seriálů každou další sérii jde kvalita dolů tady naopak stoupá. Na zlepšení nálady vždycky zabere. ()

Aleksak

Tento sitcom se pro Vás stane rodinou. Šestice přátel, mezi kterými to jiskří, Vás popadne za srdce a už nepustí. Nezapomenutelné situace, hlášky a jako bonus zde hostují hvězdy jako Brat Pitt, Reese Witherspoon, George Clooney a mnoho dalších. S tímto seriálem jsem vyrůstala a i teď při jeho reprízách sedím u TV na značce a těším se, až se spustí naprosto skvělá úvodní znělka. Kdo by nechtěl být vtipný jako Chandler, chytrý jako Ross, přitažlivý jako Rachel, vařit jako Monika, balit jako Joey a být tak trochu mimo jako Phoebe? ()

Grulda55

Dříve bych hodnotil za 5,ale časem je to vyčpělý sitcom, co hraje stále na jednu stupidní vztahovou notu... Ze začátku skvělé, ale později otravně stereotypní. ()

Battlekingx

sledovani pratel se u me stalo tradici.. vzdy jak se blizi vanoce a prijde na me nostalgicka nalada, tak si je pustim.. tzn je sleduju kazdy rok.. Uz ani nevim kolikrat jsem je celkem videl, ale musim rict, ze se tento serial nikdy asi neokouka a bude odkazem lidem i do budoucna.. jediny problem mam s tim, ze kdyz uz to vidite tolikrat, tak vam to prehravani a ubrecena rachel zacnou lezt na nervy.. jinak je to nadcasovy serial a nastavil ostatnim serialum latku.. TBBT je taky super serial, ale z 80% vykrada prave serial pratele ;-) Nejvetsi devizou tohoto serialu, jako jednoho z mala je to, ze se dockal i po tolika letech uctyhodneho zakonceni.. Ostatni serialy, hlavne i z te doby a nektere i dnes, nemely takove stesti.. Nesmutnejsi na tom serialu je ale to, ze uz je ukonceny a kdyz se blizite ke konci, uz vam pomalu serial zacina chybet a pripravujete se na to, az skonci.. a kdyz se to stane, tak kolikrat propuknete v plac, ze uz je mu davno konec ;-) ()

Palkes

Všetko už bolo napísané, s týmto seriálom som vyrastal, a aj teraz som schopný pozrieť celú sériu na jeden záťah. Posledný diel mi vohnal slzu do oka (lebo bol posledný). ()

Jad

Tento seriál je legenda. Prvá polovica je pre mňa vrcholom komédie, a to aj v porovnaní s veľkofilmami. V 6.sérii začal trochu strácať na kvalite, ale Joey to podržal. Druhá polovica 8. série a prvá deviatej je asi najslabšia časť seriálu, kde už som si hovoril, že mu dám len 4 hviezdy. Záverečnú sériu som však prekvapivo našiel veľmi zabavnou a emocionálnou a záver bol proste úžasný. Rach, Ross, Joe, Chandler, Mon, Pheebs milujem vás naveky. Naj hláška: "We were on a break!!!" Naj hláška vedľajšej postavy (naj vedľajšia postava) "Oh...my...god!" Najviac cool hláška: "How you doin'" ()

agamazx

ani neviem, kolko krat som videl vsetkych 10 serii, asi milion. Na tomto seriali som sa naucil perfektne Anglicky, kedze som ho pozeral cele detstvo. Je velmi tazke ohodnotit vsetkych 10 serii ked som ich pozeral stale a vsetky maju 86 a pol hodiny lol, a asi aj tak vsetci tento serial videli, takze, vyborny oddych a lahke pozeranie, kvalita sa drzi od prvej do poslednej serie, co je dost raritne ()

Ziral

Typické amerikánské zhovadilé chování. V botách do poslele, na stůl, na pohovku, prostě prasata. Nemají nic jiného v hlavě, než tu drbaču. Dvě hvězdy pouze za vydařené dialogy a skvělý dabing, Ještě jedna neodpustitelná lumpárna od režiséra, za to, že scénu s krůtou na hlavě, ukradli mistru Beanovi, který vše velkoryse přešel bez soudních tahanic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

onebraincell

Sitcom, ktorý nie je ničím špecifický voči konkurencií v čase v ktorom vznikal, no napriek tomu bol schopný vychovať generáciu detí narodených koncom 80 a začiatkom 90 rokov. Dlhé hodiny strávené pri tomto seriály už nikto nespočíta, a práve preto ho táto generácia považuje za modlu oddychu pri televízií, ktorú si kedykoľvek pripomenie pozretím znova. (už po 16.-krát) Generácia Z nikdy nepochopí, čo sme na tomto priemernom seriály videli v čase, keď nikto iný po nás neštekol alebo iba práve vonku pršalo a nebolo, čo iného na práci/v telke. To može byť aj jedným z hlavných dovodov, prečo si namiesto mien hercov budeme pamatať Rossa, Monicu, Phoebe, Joey-ho, Rachel a Chandlera. ()

anna1303

Seriál Friends je asi môj najoblúbenejší seriál. Videla som všetky časti aspoň 3/4 krát ale ešte stále ma zabaví. Dá sa pozerať dookola a dookola a vôbec neomrzí. V každej epizode je niečo vtipné. Postavy sú všetky veľmi vtipné ale aj relatable, taktiež aj vedlajšie postavy sú super. Aj keď bol natáčaný v dobe kedy som sa narodila, nemám pocit že by bol nejaký zastaralý (okrem zopár vtipov) ale 99% je stále vtipné aj v 2021. Jediné čo sa mi osobne vôbec nepáči je dabing (slovenský a takťiež aj český). Ja som tento seriál osobne pozerala vždy iba v angličtine a keď som neskôr náhodou videla zopár dielov v tv v slovenčine alebo češtine, nepáčilo sa mi to vôbec. Veľmi veľa vtipov je vtipných iba v angličtine lebo preložené nedávajú zmysel (napr. slovné hračky), a niektoré vtipy ktoré by sa aj dali preložiť, sú preložené zle, čiže postavy hovoria niečo úplne iné ako hovoria v origináli. Čiže vďaka prekladu sa v každej epizóde stratia minimálne 3/4 vtipy.Taktiež čo sa týka českého dabingu, mala som pocit že veľa krát postavy stvárnili ako homophfóbné alebo sexistické (kôli zlému prekladu) aj keď v originálnej verzii tak vôbec stvárnené neboli. (Napr. Chandler v S2E14 alebo Joey v S3E8.) Všetkým ktorý vedia aspoň trochu po anglicky, by som veľmi odporúčala pozrieť si tento seriál v angličtine, je to tak asi o 70% lepšie ako dabing. Ale celkovo, originálny seriál je veľmi super a timeless. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry