Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

moviev

Nejoblíbenější postava? Rachel, ne Monika, počkat že by Ross, nebo Joye s Chandlerem, ale Pheobe je taky skvělá... Už jen kvůli tomu jeden z TOP seriálů. ()

Bobik99

Kdykoliv mě dokáží rozesmát a za to jsem jim vděčný. Vždy, když se najde chvíle na odpočinek a potřebuji něco u čeho se zaručeně odreaguji, jsou jasnou volbou :) ()

Matth

Neuveriteľných 10. sérií sa nám dokázala prihovárať partička navonok normálnych Newyorčanov a riešiť ich každodenné problémy a ťažkosti od toho, kto zjedol Rossovi sendvič až po žiadosti o ruku(ktorých bolo najmä zo strany Rossa skutočne dosť :). Vtipné postavy a nezabudnuteľné hlášky typu "How you doin?" zapísali Priateľov zlatým písmom do siene slávy svetovej kinematografie. ()

Bodega_Bay

Moje celoživotní láska...podle mě nejlepší komediální seriál vůbec, absolutní vtipy, nesmrtelné hlášky. Asi nejraděj mám věčný příběh Rachel a Rosse, některé scény si pamatuju zpaměti. Já si teda pamatuju naprostou většinu scén celého seriálu, ale to, jak plačící Rachel odemyká tmavou kavárnu Rossovi, bojuje se zámky a Ross kouká za sklem jak postřelená srna....Naopak jedna z nejvtipnějších o jejich rozchodu (příběh medůzy): Rachel: Promiň! Jen mně mrzí, že se nevyspíš, jak ti budu strašně chybět! Ross: Nenenenene! Neboj se, že bych nedokázal usnout. JEŠTĚ MÁM TVUJ DOPIS! Líbí se mi, že jde seriál vždy do vtipu, ať to stojí co to stojí a nebojí se Rosse několikrát oženit, použít přitom jednu lesbičku, nebojí se z Joeyho a Chandlera udělat chovatele drůbeže, z Phoebe bývalou bezdomovkyni, z Moniky uklízecího maniaka. Většina seriálů vyměkne a pokud hrozí jen malý úlet, je vše zažehnáno líbivou pointou a "normálností". Dost hrozné jsou proto české seriály. ()

just a child

Ak chcete siahnuť po niečom, čo z vás za necelých dvadsať minút zmetie všetku zlú náladu, problémy a starosti, a chcete sa zasmiať, rozhodne si zapnite Priateľov. Prvé série sú priam dokonalé, záverečné postrádajú tú spontánnosť a humor tých skorších. Ale stále stoja za to. Kiežby som aj ja žila takto, so svojimi Priateľmi. Forever. And ever. ()

Waizi

Ať už jsem unavený po treningu, nebo na treining právě jdu třeba se špatnou náladou, stačí shlédnout jeden díl přátelů a nálada je zase tam, kde by měla být :) Nestalo se, že bych se u nějakého dílu opravdu nebavil a některé díly ještě převyšovali komediální kvalitu už tak kvalitních "normálních" dílů přátel. Právě kvůli tomuto seriálu je mou oblíbenou herečkou Jennifer Anniston, která umí zahrát nejen v komediálním seriálu a o svých výkonech mě přesvědčila třeba ve snímku Zkus mě rozesmát. No a samozdřejmě Matt Leblanc alias Joey, který ze sebe umí udělat tak dokonalého idiota, že občas pochybuju jestli takový opravdu není i v realném životě :D Jeden z mojich nejoblíbenějších seriálů vůbec. ()

Lenka414

Nezabudnuteľný seriál. Vždy si ho rada pozriem znova a stále ma to nenudí. Aj pri 10. sérii sa stále bavím. Stále skvelé vtipy aj po toľkých častiach. Je to proste klasika a ešte tu bude veľmi dlho. Jeden z najlepších seriálov celkovo :) ()

camomilla

Pratele nikdy nebyli moji srdcovou zalezitosti abych nevynechala jediny dil, ale musim uznat, ze je to nadprumerne vtipny a svezi sitcom. Cim casteji ho ale opakuji, tim mene me bavi. Zatim mu ty ctyri hvezdy dam, ale jestli na me jeste nekde vybafne (treba i v Zlutem autobuse), souhvezdi ubyde. ()

chlievik

Klasický typ americko-židovskej relatívne modernej sitcom, vcelku dobré, možnože aj to najlepšie, čo z tohto zánru v USA majú a mali, hoci staršej generácii nebude "kapitalistický" humor po chuti, a uprednostnia Buriana alebo Funésa, ale zdá sa mi, že generácia milovníkov Priateľov nie je ani medzi dnešnými teenagermi, ktorým sa to zdá už akoby z inej planéty, jednoducho každý seriál má svoju generáciu milovníkov, aj nadšenie pre daný seriál zaniká s danou generáciou (nebojte sa, ešte nepochovávam dnešných 35-ročných), v prípade Friends som si to všimol dosť, 50-nici tento humor nechápu, a 15-ročných to už nezaujíma, asi preto, že sa tam nepoužívajú mobilné telefóny, a je to bez násilia. :) Priateľov objaví zas generácia narodená v roku 2050 - použijem slová maliara Teodora Rotrekla: "To, čo sa páčilo dedom, sa nepáčilo synom, ale to začnú zas milovať vnuci..." atď. Postavy? Chandler je rajská záhrada skvelého sarkastického humoru, avšak jeho sexuálna frustrácia a prepornovanie sa ma niekedy nebavili, a už vôbec nie jeho "cukrové" (pred-)manželstvo s Monikou, ktoré trvalo príliš mnoho dielov (malo vzniknúť niekde až v poslednej sérii), Ross je inteligentný a citlivý, ale robiť zo seba blbca nie je pre neho prirodzené, Rachel je milá ale naivná, a scenáristi si mohli odpustiť jej trápne úlety s Paolom a podobnými nulami, a práve Ross a Rachel mohli mať vernejší vzťah (a nie Monika a Chandler), krásne je jak sa nevedeli k sebe dostať, ale neboli nutné tie nezmyselné sexuálne úlety (tie mohla mať Monika napr); ďalej Phoebin vzťah na konci s Mikeom bol nanič, vlastne bol úplne nasilu, len aby si niekoho našla, a práve naopak, mohla srandovne a príjemne potvrdiť svoju emočne sfarbenú "promiskuitu" nejakým zaujímavým ľahkým flirtom (ako napríklad s policajtom Garym), a to svojim typickým nechápavým spôsobom, s humorom kompenzujúcim jej hlúposť, flirtom, ktorý by na konci seriálu akoby symbolizoval jej typický občasný malý ostrovček múdrosti, na ktorý sa niekedy zmôže v mori svojej naivity, a nemalo sa to končiť jej svadbou (jedine ak s Davidom, tým fyzikom), takže ako vidíte, nie som žiadny 2nd class "moralista", len to celé mohlo byť naprogramované ináč, keďže Priatelia sú pre mňa o vzťahoch, a tak si všímam túto líniu... a Joey mohol tiež na koniec začať vzťah napríklad s Erikou, matkou detí Moniky a Chandlera. Komerčne usporiadanie na konci, ktoré mi osobne dosť nesedelo, obralo tento seriál o kvalitných 5 bodov v hodnotení. Inak slušné. ()

Monika001

Na tomhle seriálnu jsem vyrostla a mohla bych se na něj koukat pořád dokola. Skvělí, hezcí, vtipní a nepředvídatelní Přátelé mě dokáží pobavit, i když znám každý díl nazpaměť. ()

Ounak

Jeden z nejlepších , nejvtipnějších seriálů , kterým neklesá kvalita ani po 238 epizodách. Vždycky jsem chtěl mít takové kamarády, scházet se bez domluvy na stejném místě , popíjet hektolitry kávy a prokecat odpoledne , bydlet ve stejném panelovém domě jako oni. Nejlepší z té party je asi Ross ( i co se týče jeho českého dabingu) ta jeho mimika je dokonalá. Nejlepší díl , který jsem viděl nejčastěji je asi "Sázka do loterie" ()

Marvel25

Ne, tomuhle se prostě HIMYM nikdy nevyrovná..Jde o ten nejkrásnější, nejvtipnější, nejnávykovější seriál, se kterým jsem se kdy setkal, a nemyslím si, že by ho někdy něco překonalo. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry