Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (102)

Akty X (1993)

Dřív, když se na to dívali všichni spolužáci (ze základky!) a já místo toho chodila spát se slepicema, jsem si myslela, že je to prostě seriál o UFO, mimozemšťanech... Teď po letech se na něj koukám a jsem příjemně překvapena, že si na své přijdou "milovníci" všech záhad a tajemna. Jen si vybrat! A navíc, vždycky jsem považovala Scullyovou za ošklivku a ona je fakt sexy! Ty rty! ()

Season 1 (1993) (S01)

Dovedu si představit, jaká to byla v televizi v devadesátkách pecka. Já na to tenkrát nekoukala, takže se dívám očima bez nostalgie, které toho už, oproti lidem tenkrát na obrazovce, viděly hodně. Musím říct, že seriál i po pár desítkách let stále baví a má co nabídnout. Mulder je sympaťák, žádnej akční drsňák, ale prostě chytrej chlap. A Scully jeho stejně chytrej protipól. Dobře se doplňují. ()

Úvod (1993) (S01E01)

První díl se povedl. Navnadí na další a jasně ukáže, jak se kdo bude dívat na věc. ()

Muž z Pentagonu (1993) (S01E02)

,,Myslíš, že když ho budeme ignorovat, odejde?” Scully a její neustálej trochu povýšenej pobavenej pohled a Mulder, opravdu chvílemi trochu vypadající jako naivní trouba. Panáci upravující si černá saka se slunečními brýlemi na očích nesmí chybět. ()

Hnízdo (1993) (S01E03)

Opouštíme zelené, pardon šedé mužíčky a jdeme přímou cestou k mutantům. Jen mi tam chyběl závěrečný střet Colton-Scully-Mulder. ()

Informační kanál (1993) (S01E04)

Scully mi tu hned několikrát pěkně lezla na nervy. A proboha! Měla by se naučit mít tu bouchačku víc po ruce. :D ()

Čert z Jersey (1993) (S01E05)

Scully mě v těch podpatkách fascinovala! ,,Myslím, že nebudeme tak odlišní.” - ,,Muldere, poslali jsme lidi do vesmíru, postavili jsme počítače, co pracují rychleji než lidský mozek.” - ,,Zatímco přelidňujeme svět a vytváříme nové technologie, abychom se vraždili navzájem? Jsme jen divoši s velkými mozky.” ()

Stíny (1993) (S01E06)

Herečka v roli Lauren je fakt kočka. A to si Dana v tom autě upravovala zařízlý gaťky? Já jen, že to zase propásla! ()

Duch stroje (1993) (S01E07)

Takhle odbýt Halloween! Jedna jediná dýně s bonbónama. :/ :D Pro mě zatím asi nejslabší epizoda. ()

Led (1993) (S01E08)

,,Než mě někdo začne soudit, upozorňuju, že jsme na severním pólu!” Jo… na Věc myslela asi většina z nás. ()

Vesmír (1993) (S01E09)

Momentálně je to jedinej modře zbarvenej díl z první řady a já moc nechápu proč. Mě přišel zajímavej a Mulder sedící před Beltem a koukajíc na něj jak na svatý obrázek pobaví. Každopádně... jak by napsal Necrotogue - Poučení: ,,Když se pustíš do mise ve vesmíru, ujisti se, že máš dole kočku, která ti v řídícím centru kryje záda." ()

Padlý anděl (1993) (S01E10)

Scully nechce uvěřit a nechce a nechce. ()

Eva (1993) (S01E11)

Já vím, že tam bylo řečeno, že si ji nikdy vlastně moc neprohlédli, protože tma. Ale pak mi přišlo, že i s těma baterkama si ji Mulder a Scully prohlédli vlastně dobře, když ji dokonce identifikovali. Takže pak jsem moc nerozuměla tomu závěru. Ale chápu, že měl přispět k těm creepy momentům. ()

Oheň (1993) (S01E12)

No... těšila jsem se, až nám tvůrci představí nějakou Mulderovu krasotinku a je to tady! A je hezká a má britský přízvuk! Ale tím to končí. :D Ludra jedna. ()

Tam za mořem (1994) (S01E13)

Tento díl se ostatním vymyká. Přišel mi spíš jako thriller, než Akta X. A i když tu Brad Dourif hraje jako o život, i tak jsem tady zůstala hlavním skeptikem. Plusy - Vánoce Vánoce přicházejí... teda odcházejí a něžné gesto Muldera ke Scully. ()

Opačné pohlaví (1994) (S01E14)

Erotické pnutí mezi Scully a členem sekty, který vypadal, že neumí do pěti napočítat mě bavilo. Nebyl to úplně špatný díl, ale věřit se mu moc nedá. ()

Lazar (1994) (S01E15)

Mít to vymazlenější dialogy, mohlo si to krásně hrát s divákem. ()

Mladý srdcem (1994) (S01E16)

Ten začátek? Brrr! Ale konec? Jako spíš než na oči bych se zaměřila na rukavičky! ()

MBE (1994) (S01E17)

Pravda je, že ačkoli se za UFO fandu nepovažuju, tyhle díly mě baví nejvíc. ()

Čaroděj (1994) (S01E18)

Přísahám, že tahle náboženská setkání, všechny tyhle sekty, mě děsí víc, než všichni mimozemšťani. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov