Vědce na odlehlé aljašské základně zabil neznámý parazit. (Disney+)

tron

„Stále to tam je. 2000 metrov pod zemským povrchom. V ľade.“ – „Nechaj to tam.“ Ďalšia skvelá časť 1. sezóny. Inšpirácia Vecou je natoľko zjavná, že je až škoda o nej hovoriť. Ale vonkoncom to nevadí, pretože každý, kto má slabosť pre podobné mrazivé záležitosti, si príde na svoje. Vonku mínus 40 a vnútri teplo, ale spoločnosť tu človeku robí parazit, vinou ktorého škaredo umierajú ľudia. Plus paranoja a vzájomná nedôvera - to sú ingrediencie, ktoré k podobným typom zápletiek patria. Je to trocha na spôsob Čerta z Jersey (tiež prvá séria): t.j. neurážajúci, veľmi dobre zvládnutý jemný nadpriemer, ktorý sa síce nemôže zrovnávať s najlepšími časťami Aktov X, ale zas až tak veľa mu k tomu nechýba. V komornom kastingu môžete spoznať Xandera Berkleyho (ktorého životnou rolou je náhradný otec Johna Connora, ktorého pri pití mlieka prebodne T-1000 v T2) a Ken Kirzinger (ktorý si vďaka svojej výške a robustnosti zahral Jasona Voorheesa v crossovere Freddy vs. Jason). ()

Nikolas__

Zlatá pečeť perfekce - 95 - 100%_ Tahle epizoda, známá pro svoji očividnou inspiraci od filmu The Thing, se vážně hodně povedla a oproti té předchozí je to diametrální zlepšení. Atmosféra izolace a hudba boží, zpracování super, parazit celkem nechutný, a celkově mě to vážně bavilo, a tak jsem to viděl už několikrát. Super herecké výkony, a kvalitní scénář. ()

helraiser

Tohle je rozhodně jeden z těch nejlepších dílů v celém seriálu. Velmi vydařená variace na the Thing od Capriho. Naprosto úchvatná hororová atmosféra, paranoja na každém kroku a nebezpečný neznámí organismus v hlavní roli a jako bonus prohlídka nahé Scallyové . Tyhle hororově laděné díly v cizím prostředí, kdy jsou agenti odkázáni jen sami na sebe jsou prostě nejlepší. Rozhodně jeden z deseti nejlepších dílů celého seriálu. ()

Grogan

První epizoda, kde je Mulder a Scullyová odříznuti od civilizace v zatraceně nebezpečné situaci. Tyhle epizody patřily v seriálu k těm nejlepším celkově a tahle je skvěle uvedla. Skvělá variace na Carpenterovu Věc, kde se poprvé vážněji testuje důvěra mezi 2 hlavními protagonisty. Herci ve vedlejších rolích jsou do jednoho vynikající, je zde několik velmi působivých scén (improvizovaná operace pilota, vystrašení protagonisté odděleni v pokojích, ale přesto jsou napnutí jako struna). Jediné, co jsem úplně nepochopil, bylo to, proč všichni předpokládali, že nakažený je jen jeden z nich - podle toho, jak dopadla první skupina, to v sobě klidně mohli mít všichni. ()

GASTON73

Agenti Mulder a Scullyová odlétají na odlehlou stanici na Aljašce, aby tu vyřešili smrt geofyziků, kteří byli zabiti neznámou parazitickou formou života.Mulder a Scullyová spolu s vědci Da Silvovou, Murphym a Hodgem odjíždějí na Icy Cap na Aljašce, kde mají vyšetřit podivné chování vědců, kteří navrtávají ledovou kůru. Poslední zprávu tohoto výzkumného týmu odvysílá jeden z jeho šílených členů. "Nejsme tím, čím jsme. Už to dál nejde." Potom je napaden dalším členem týmu a oba společně spáchají sebevraždu. Když agenti příjdou na místo, Muldera napadne pes a také pokouše jejich pilota Beara. Pod kůží psa se něco pohybuje a na kůži se mu objevují temné skvrny. Bear potom stejné skvrny objeví i na sobě. Scullyová najde v tělech mrtvých členů výzkumného týmu jednobuněčné organismy a v jejich krvi čpavek. Muldera napadne Bear a při potyčce si Scullyová všimne, že se mu vzadu na krku pod kůží pohybuje nějaký červ. Vyjmou ho, ale tím Beara zabijí. Protože se všichni bojí, že Mulder je také nakažený, uvězní ho. Scullyová zjistí, že napadení se mohou vyléčit tak, že jim je do těla zaveden ještě jeden červ. Je přesvědčena o tom, že Mulder se nenakazil, a proto ho osvobodí. Ostatní se však pokusí dát mu červa do ucha, aby ho "vyléčili". Přitom si Hodge všimne červa, který se pohybuje pod kůží Da Silvové. Ta utíká, ale podaří se ji chytit a znehybnit. Zavedením dalšího červa se uzdraví. Když jsou všichni ze základny evakuováni, Mulder se chce vrátit zpátky, aby tento podivný organismus prozkoumal. Dozví se však, že celou základnu už zničila armáda. (Oficiální text) Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/products/serialy/ ()

• Tento typ epizody se v televizním světě nazývá „bottle episode“ a je charakterizován tím, že je z drtivé většiny natáčen na jedné či dvou lokacích a s co možná nejmenším rozpočtem (s minimálními kulisami a obsazením). (HellFire)
  • Zmínka o americkém fotbalistovi „Foutsovi“ v této epizodě je odkazem na Dana Foutse. Hrál za tým San Diego Chargers, což je oblíbený fotbalový tým scenáristů Glena Morgana a Jamese Wonga. (Kubaaa97)