Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (53)

Ruka, která trestá (1995) (S02E14)

"I Ďábel umí citovat Bibli, když se mu to hodí." Epizoda plná okultistů, žab padajících z nebe, suplujících učitelek bez smluvy a dálkově ovládaného hada mě hodně zaujala. A s Mulderovým tipem na to, že Ďáblova hudba je dechovka, naprosto souhlasím a jdu si pustit do uší trochu neškodného heavy metalu. ()

Čerstvé kosti (1995) (S02E15)

"Ve voodoo jde o nahánění strachu těm, co v ně věří." Voodoo, zombie, armáda, mrtvoly - tak to bylo zajímavé. Mě tedy nejvíc zaujali migrující Haiťani, kteří se chtěli vrátit domů, ale nebylo jim to umožněno. Já jsem tedy lidumil, takže bych poslal domů všechny migranty, kteří o to projeví zájem. A pak ty s nataženou rukou k sociálním dávkám, se sklonem k obtěžování žen a s létajícím kobercem. ()

Kolonie (1995) (S02E16)

"Někdo dovolil, aby byli Gregorové vyvražďováni jistým mužem, který je podle mého názoru nějaký ruský vrah." Takže můžou za to Rusové, mimozemšťan ve službách CIA nebo snad Mulderova sestra? Tato epizoda mě hodně zaujala a její konec mi poprvé při sledování druhé série postavil chlupy na zádech. ()

Konec hry (1995) (S02E17)

"Vyhrajete jenom správné bitvy, agente Muldere. Tahle je už prohraná." Ale přesto si to Mulder rozdal na férovku s mimozemšťanem. Komu není rady, ten možná umrzne. Mě však nejvíc zaujala hláška: "Co opera? - Nikdy jsem nespal lépe.", protože ta je jak z mého života. ()

Děsivá symetrie (1995) (S02E18)

"Muldere, jestli mi chceš tvrdit, že to udělal slon, tak to nemá logiku." Tak udělal to slon, tygr nebo mimozemšťani? To je jednoduché zjistit - zeptáme se gorily. Vždyť je to tak prosté. ()

Mrtvolné ticho (1995) (S02E19)

"Dal jsem si celých 24 hodin náskok, než podám Skinnerovi hlášení." Tak se nám ztratil se čas ... pojďme ho najít, dřív než zemřeme stářím. Já tedy stářím zemřít nehodlám, tak jsem si tento kříženec Filadelfského experimentu a Roswellu užil z pozice nezúčastněného pozorovatele. Docela mě to zaujalo, ale už se trochu Mulderovi divím, že ještě leze na nějakou loď. Z posledních tří epizod už tam dvakrát umřel. Tedy skoro. ()

Podvod (1995) (S02E20)

"Vypadalo to tak hrozně, že to pak vystavoval jako nefalšovanej padělek." Městečko znetvořených cirkusáků mě docela bavilo. Jen toho vraha jsem odhalil na první pohled, neboť jsem se nenechal odlákat opičími stopami ani mořskou pannou, a to je od Akt X v tomto směru patrně první zklamání. Zato jsem se poučil, že nasazovat pouta eskamotérovi, není ten nejlepší nápad. ()

Kalusari (1995) (S02E21)

"Vzala sis Ďábla, proto máš ďábelské dítě." Tak tohle rumunští vymítači poněkud zjednodušují, ale pořád v tom mají víc jasno než Mulder se Scullyovou. Mě přitom nejvíc pobavil Mulder, když "gentlemansky" vyslal svou parťačku do boje s ďáblíkem a sám šel shánět pomoc. Jinak už samozřejmě nikdy nebudu důvěřovat balónku, který neodletí do nebe a bude mě lákat na koleje, takže jsem z toho nakonec získal i poučení do života. ()

Hmyz (1995) (S02E22)

"Tu nemoc jsme zastavili zadržením informací." Tak mají lidi nárok na pravdu nebo nemají? Odpověď slušňáka Muldera je A, ti mocní odpovídají B a tradičně zfalšované statistiky jsou na jejich straně. Mě tento další prohraný boj dost bavil, jen ta nulová ochrana sterilních doktorů před prskajícími vředy mě moc nepřesvědčila. A pokud někdy v mém okolí uteče z klece nějaký zákeřný virus, tak mě o tom neinformujte. Já prostě chci být šťastný až do své smrti. ()

Přítmí (1995) (S02E23)

"Tahle jedinečná baterka za 4,50 odhalí každej zločin." Gratuluju. Přesto už nikomu nebudu nikomu věřit a preventivně nebudu stoupat na cizí stín. Mulder by se ke mně měl přidat. ()

Naše město (1995) (S02E24)

"Chacovo kuře, dobří lidé, dobré jídlo." Tak tento slogan naplňují dobří lidé z Dudley naprosto doslovně. Za mě to tedy není ta nejlepší epizoda ke svátečnímu obědu, ale jestli je papání lidí dobré pro zdraví, tak proč se nepřidat? No, pár důvodů jsem tady viděl a posledních dvěstě let jsem taky neměl žádné výraznější zdravotní potíže, tak se do toho asi nebudu pouštět. Stačí mi koupat se v krvi mladých panen, což je taky zdravé, neškodné a dobré na pleť. ()

Anasaziové (1995) (S02E25)

"Mělo by se to vrátit. Oni přijdou." Oni už tu samozřejmě dávno jsou, ale tentokrát je třeba vyřešit jiné otázky. Třeba proč Mulder napadl Skinnera, proč Scullyová střelila Muldera nebo proč se mimozemšťani skrývají v zasypaném vagónu. Za mě je to tedy vynikající epizoda a ještě lepší zakončení série, protože mě to tedy na další sérii navnadilo dokonale. ()

Pravda (2002) (S09E19)

Na rozdíl od kolegy Muldera bych nevydržel devět let hledat pravdu, ale kdybych o ni zakopl o pár sérií dříve, tak bych ji hned lehkovážně vytroubil do světa. Ona by se v pohodě ztratila v záplavě konspiračních teorií dnešní doby, ale přiznám se, že si trošku oddechnu, pokud si nebudou mimozemské potvory dne 22. 12. 2012 prohazovat cestičku sněhem k mému domu. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov