Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

LuccaS27

David Duchovny a Gillian Anderson. Legendy, kultovní seriál! Jasně, některé díly jsou velmi slabé, některé parádní, které útočí na smysly diváka ze všech směrů. Seriál vás bombarduje napětím, strachem, humorem (hlavně v podání agenta Muldera) a mnohdy i parádními akčními scénami. Od prvního dílu až po ten poslední se ve mě vzbuzoval dojem unikátní série, která z malého vejce, sotva viditelného, možná i trochu nakřápnutého, vyrostl gigantický predátor a jedna z nejvýpravnějších sérií o paranormáních jevech, všemožných konspiračních teoriích a UFO. Místy přemnožené sci-fi, místy psycho, místy decentní podívaná...je toho víc, ale nemá cenu to rozebírat. Mě se to líbí. 95%, 5 dolů za to, že byl kuřák taková bezcitná svině a nedal agentům šanci... i když by si to jednoznačně zasloužili! Jo a legendární hudba... ()

audinka

Jeden z prvních seriálů s tímto tématem a hned naprostá bomba. Hlavně David je úžasný chlap.Jako agent Mulder je tajemný a vtipný. Se Scullyovou tvoří neopakovatelný tým, který pracuje na všech záhadách spolu. Někdy je to mírně přehnané, ale patří to k tomu. Celým seriálem je protkán zvláštní vztah mezi nimi.Je to moje srdeční záležitost :-) ()

Adrian_S

Jednak je to moje srdeční záležitost, a jednak Davida Duchovnyho mám moc rád... Tenhle seriál jsem vídal už když jsem byl v plenkách a, teď nevím, který díl mě uchválil (myslím, že jak se dostal opuštěné radiostaniční základny v Jižní Americe (2. řada)), ihned jsem si ho oblíbil. Úvodní znělku jsem si vždycky broukal, je neskutečně vynikající. Jak tady psal Gemini: Je to legenda.. s velkým "X"! Jen upřímně, moc nemusím ty díly s kuřákem... mě se ten chlápek prostě nelíbí.. :D * * * * * 5 hvězd pro Muldera a Scullyovou ()

blazenfilmov

1.řada je pro mě naprosto legendární a ostatní pro mě zůstavají v jejím stínu. Ano vážení přátelé pokud chcete zažít něco vzrušujícího z pohodlí svého domova pusťte si tenhle seriál, pro mě absolutní srdcovka. ()

martin383

Pro fanoušky sci-fi je tento seriál něco jako pro slepého hůl. To nelze nevidět! Jedná se o velmi povedený sci-fi seriál s velmi charakterními hlavními hrdiny v podobě Foxe Muldera (David Duchovny) a Dane Scully (Gillian Anderson). Díly se v podstatě dají rozdělit na ty politicky zaměřené (konspirace vláda - UFO), jenž tvoří v podstatě dějovou linii od první až do poslední řady a na ty, jenž se zaměřují na nevysvětlitelné a mnohdy mysteriozní případy, jenž většinou jsou s koncem dílu vysvětleny. Hned v první řadě vyniká negativní postava H.V.Toomse a v dalších řadách a dílech pak třeba Nutič a mnoho dalších. Setkáme se zde s příšerou z kanálu, halucinogenními houbami, pračlověky z lesů, monstry, mořskou slizovou obludou, inteligentní ropou, ufony, rasou vzbouřenců, kolonizátorů, včelami přenášející nebezpečný vir, Bermundským trojúhelníkem, člověkem ovládajícím počasí s pár psychopaty, virtuální realitou, serafínem, ďáblem, člověkem měnícím vzhled, zákeřným virem ze sopky, virem z ledu, s mimozemskými embrii a desítkami mnohem zajímavějších postav. Viděl jsem celý tento seriál 6-krát a dám ruku na srdce, že ne naposled. Za mě osobně hodnotím 100%. ()

Nereida18

Známá klasika. Sice nepatří mezi mé topovky, ale jako seriál je velice originální, napínavý. Divák nemá šanci se od obrazovky odtrhnout. Proto 4* ()

KingBoss

Kultovní seriál s krásnou Gillian a charismatickým Davidem. Skvělé herecké výkony, atmosféra a propracovaní jednotlivých příběhů, si zaslouží 5 zlatých hvězd. Je to prostě nelepší Mysteriózní seriál všech dob! ()

papez12

Seriál s neskutočnou atmosférou. Dodnes si pamätám keď som ešte malý fagan potajme niekedy večer pozeral Akty X a hrozne som sa niekedy bál. Ja beriem ten seriál ako celok a nie, jak ostatní, že je to o UFO a teraz keď je tam epizóda o niečom inom tak už je to shitka. Proste nevysvetliteľné a divné prípady, preto sa to volá X Files. Ku každej epizóde pristupujem s tým, že sa nechám prekvapiť a neočakávam samé UFO, beriem to ako to príde, atmosféru to má vždy, samozrejme, že niektoré epizódy prevyšujú iné a niektoré sú trošku nudnejšie než vynikajúce, ale to mi neskazí celkový pohľad na seriál ako taký. 5 hviezdičiek jednoznačne. Trust No One ()

drjekkyle

X Files jsou legendarni serial z devadesatych let, pro me osobne se jedna o nejlepe ztvarneny konspiracni, mysteriozni serial vubec. Libi se mi, ze i prez zpracovavane tema se drzime vice mene pri zemi. Herecky nenahraditelne duo, believer muz Fox Mulder a Doktorka mediciny Dana Scully, ktera vnasi vedecky pristup do jinak nevsedniho vysetrovani Muldera. Na serialu se podilelo mnoho roziseru v cele s Carterem. Nejedna se pouze o serial o mimozemstnanech a unosech ale o serial o ruznych druzich okultismu, anomalich o vladnich zajmech a teda take o exestitenci mimozemskeho zivita. Osobne davam plny pocet hvezdicek. ()

mistrq

Vždy když slyším Akta X, tak si vybavím jeden díl, kdy se chlápek nasouká do malých prostorů. Hlavně dodnes vidím, jak je schovaný v malé díře v obrubníku, jenž slouží k odtoku vody ze silnice do kanalizace. Ale jinak perfektní seriál s ufonskou tématikou. ()

Fraktální

Asi další přecenovaná legenda... v dnešní době už působí trošku úsměvně a není to jen papundeklovým vzhledem ale i děravýma scénářema... většinu zde vyzdvyhovaných kriterii jakožto nezapomenutelné díly, hlášky a vtip jsem zatím moc nezaznamenal... jen různě zdařilé,občas monotoní, variace na legendy, nevysvětlitelné jevy nebo podivné komunity za učasti docela dobrého Muldera a otravně racionální Sculiové, načež nezbytným prvkem atmosféry každého dílu jsou vyhozené pojistky a Mulderova velká baterka... Všimněte si jak jí má ten šulín vždycky u sebe , ten chlap něco tají... (neříkám, že se na to nedá koukat, vlastně hezké dvě hvězdičky) ()

Dexies

První čtyři řady pět hvězdiček, bohužel o pozdějších řadách a speciálně za poslední dvě řady jedna hvězda pryč :( ... i tak je to seriál mého mladšího věku a nedám na něj dopustit ... Gillian je naprostá jednička! :) ()

Onlajn

Akta X sleduji jen občas, ale vždy se na to rád koukám. KDo by neznal Muldera a Scullyovou. Dobrý příběh, u kterého se člověk nenudí. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov