Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Grellenort

Oho! Tak tady je máme. X-Files, seriál který mě naučil se bát (v dětství, pochopitelně). A to tak že hodně. Lidská kočka trhající lidem játra. Ještěrka v lidské podobě, požírající lidské orgány zasažené rakovinou, aby mohla dorůstat. Zárodky houby, skrývající se v nitru sopky, která se uhnízdí v lidském těle a když doroste, protrhne obětem hrtan. Když jsem vyrostl, začaly mě kupodivu daleko víc fascinovat konspirativní díly. Posledních pár sérií asi stojí za houby, ale kvůli těm dětským nočním můrám nemůžu jinak. "Pane Muldere, oni jsou tady už hrozně dávno." ()

ric

Aby z toho byl kult, stačilo natočit 3 série a v té třetí trošku víc osvětlit pohnutky postav ve vedlejších rolích. Další série už byly dost nudné, některé díly až podivné v tom horším slova smyslu. ()

Cannabis

jako malej jsem tenhle seriál fakt hltal a zároveň se u něj bál... plno tajemna, nezodpovězených otázek, drsné poměry uvnitř vládních institucí, itriky... super kombinace, která pro mě ve výsledku dává plnohodnotný seriál za 5 hvězdiček ***** ()

ShotgunED

Moje hodnocení se týká seriálu jako celku. První dvě řady by byly za *****, kde je výborná atmoféra,nápady, podání a působí to výborným dojmem. Pak ovšem se až na pár dílů vše týká jenom konspirace vlády, mimozemšťanů a nejmenovaných tajemných můžů. A jedni jsou s druhými a ti jsou proti třetím, protože nikdo neví kdo je s čtvrtými a Mulder se Sculiovou jsou mezi nimi jako ping pongové míčky. Prostě "myšmaš",který jen nudí a nemá v podstatě nic společného s začátky seriálu. Škoda převeliká škoda. A o to více mě mrzí že v podstatě naprosto stejně dopadl seriál Millennium od stejných tvůrců. ()

(fjw)

Jako malý kluk jsem ti přímo hltal. Muldera a Scullyovou jsem miloval. K tomu ještě fenomén U.F.O. nebo ruzné nadpřirozené záhady a měl jsem Vánoce:) Ke konci jsem už ztratil přehled, protože seriálu klesla kvalita, tak ani nevim jak to vlastně dopadlo, ale vsadím své boty, že nijak:) To by přece nebyli Akta X. A ta znělka je jak z jiného světa:)) ()

hwnd

Při hodnocení mám problém, jako asi u každého delšího seriálu, protože seriál zaznamenal hodně velký vývoj. A to od prvních několika mysteriózních řad, kde se to hemžilo ufounama a konspirací zlé vlády, až po celkem umírněné řady poslední, kdy (alespoň z dílů., které jsem viděl) se seriál posunul převážně k pozemským paranormálním jevům a pro jistotu zmizel i muž s cigaretou. Ale za první řady musím hodnotit vysoko. ()

chainer

Hodnocení první série. Kvůli hroznému českému dabingu na který jsem si zvykl až u posledního dílu,jsem chtěl dát jen *** ale rozmyslel jsem si to ()

smrtubohem

Je to naprosto nejhrubější seriál co jsem kdy viděl. První tři série naprosto bezchybné, pak se to někdy začíná opakovat a tempo povoluje. Poslední dvě sérky už nejsou ono, ale jsem rád, že to dojeli až k té deváté. Už jako malej jsem měl výjimečně dovoleno se dívat, takže půl noci jsem pak nespal, strachy zachumlán do peřin. Samozřejmě, pokud nevěříte nebo nechcete uvěřit, vůbec na to nekoukejte, byli byste zklamáni ()

Klemi

Tento seriál jsem doslova žral. Na svou dobu naprosto neotřelé originální zápletky a nápady. K jeho cti hovoří i vlna ufo-nadšení kterou rozpoutal. ()

infernet

Seriál jsem sledoval jako dvanáctiletý kluk, hned jak ho v TV začali uvádět. Po některých dílech, které jsem sledoval sám v našem tehdejším třípatrovém domě u lesa a nedaleko hřbitova, jsem měl velký problém dojít se vyčůrat... .Z nostalgie 5* ()

chrustie

Opravdu kvalitní díly, střídají kousky ze slabšího soudku (kterých je ale naštěstí menšina).. Nebýt naprosto otravné a přiblblé hysterky Scullyové, která mi skoro v každém dílu, tou svou věděckostí a otravností lezla krkem, bylo by to za 5*. Mulder je stylař, Scullyová jen otravná loutka s pro mě nepříjemným českým dabingem. ()

masik

Jediné, co mi vadilo, byl český dabing( pozor, nikoli hlavních postav, ty byly nadabované excelentně). Bohužel i tento seriál spadl do novácké éry rychlodabingů z 90. let. Kdo to kdy viděl, aby pár antidabérů nadabovalo minimálně 100 epizod a minimálně 1000 postav... ()

GoldenGecko

Přiběhy plné táááák strašidelné atmosféry jako byla Akta X, se jen tak nevidí. A věčné čekání na to až se něco stane mezi Mullderem a Scullyovou dodávalo seriálu ještě přitažlivější jiskru. ()

Phex

Dnes se vše označuje jako kult - AKTA X ale kult opravdu jsou ! Od páté série to ale hodně upadá, tam kde dříve stačil náznak, seriál přechází do hororové roviny. Také zápletky jsou čím dál tím víc přitažené za vlasy. Pro mě je to ale přesto srdcová záležitost. Vzpomínka na 90.letá, která i tento seriál formoval. Malým plusem je, že díky lokaci jednotlivých dílů celkem slušně procestujete USA. oblíbené díly: Darkness falls - Shapes - Detour ()

Schmitke69

Legendární, kultovní,fenomenální, fascinující, mysteriozní atd. atd. Pro mě jasná jednička co se serialů týče. První 2-3 serie byli uplně nejlepší, pak to bohužel začlo pomaličku slábnout a 7-8 serie byli již lehce nudnější, avšak mě ani an chvíli nenapadlo přestat sledovat další díly, poud má člověk alespon trošku vztah k nevysvětlitelným a záhadným věcem(což já mám veliký), tak Akta X jsou jasná volba, která téměř jistě nezklame.Spojení tajemné postavy agenta Foxe Muldera(David Duchovny) který téměr ve všem vidí nějakou spojitost s nadpřirozenem, a agentky Dany Scullyové(Gillian Anderson) která má z 99% přesně opačný a to vědecky vysvětlitelný pohled na věc, je dokonalá, a at se budete přiklánět k jendomu či k druhému tak vás vždy o to více bude zajímat(ahlavně bavit) názor toho druhého. ()

aiv

Mám ráda díly, kdy řeší jednotlivé případy, to je zajímavé. oproti tomu nesnáším díly kdy řeší mimozemšťany. ty díly se mi zdají úplně o ničem a nezajímavé. ()

reAnimat0r

Proste kultovka. Bud ho milujes, alebo nenavidis! Sice martanske tema ma az tak nefascinuje, ale v tomto seriali bolo podane s lahkostou. CIA a vsetky podobne zahadne veci okolo, mysteriozne, spiknutia, teorie, vsetko to bol uhladeny choas do celku. Perfektne napisany hlavni hrdinovia, rozdielny, no predsa blizky. Bohuzial s poctom dielov stratil serial tochu z kvality. Celkove hodnotenie 9/10 ()

DandaPiper

Dost dobrý, nejlepší jsou série 4,5,6,7 a první film z roku '99. Osmou a poslední devátou sérii už do hodnocení nepočítám, protože by to dopadlo velmi špatně. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov