Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Armin82

Jeden z nejlepších seriálů, kterej byl kdy natočen...to tajemno a nevědomost,mě vždycky doslova přibetonovaly ke křeslu a jen mě mrzí,že po druhé sérii šla kvalita dolů, jako úroveň našich politiků během posledních 10ti let...ale i tak si tahle kultovní pecka 90% zaslouží :) ()

mak.

Po přečtení komentářů a hodnocení mi příjde, že celý seriál viděl asi jen málokdo. Na polopravdy a mýty, které tu kdekdo píše se spoléhat nedá... :) ()

danny_21

Pamatuju, jak k nám agenti FBI dorazili a přinesiy sebou tajemno, ufounky, příšerky a paranormální jevy a mně se tím trefili přímo do noty. První dvě série byly mimořádně dobré, potom jak už to u seriálů bývá, šla kvalita dolů s každou další sérií níž a níž. Vydržel jsem to až k šestce, dál už jsem neviděl smysl pokračovat ve stále stejných, opakujících se tématech. Když to tak shrnu, tak nejlepší byla ta hlavní ufounská konspirační linie, která se táhla celým seriálém - Jako celek 70 %. ()

Parm1

Koukal jsem na Akta X už před 15-ti lety a pořád mě to baví. Takové seriály mám rád. Připadá mi ale, že původní epizody prvních sérií jsou vážnější, kdežto některé díly novějších epizod jsou spíše už jen tak z legrace. Tj. je tam celkem zajímavá zápletka, ale nakonec z toho vypadne úplná blbost. Muldera jsem měl vždycky rád, ale Scullyovou spíše ne, nějak mi nesedla a hlavně její epizody s náboženským zaměřením, to jsem opravdu nemusel. Dostal jsem se asi do půlky 7. série. V budoucnu mám v plánu pokračovat. 70% ()

Mik_e

Kultovka let devadesátých.Mysteriozní, napínavé, sympatická ústřední dvojka...Na tomhle seriálu byla skvělá jedna věc - některé hororové díly měly hutnější a mrazivější atmosféru, než mnohý horor - celovečerní film.Přestože později kvalita dílů začala upadat, plné hodnocení si zaslouží. ()

AldousSnow

Akta X jsou seriálem mého života. Když jsem byl malý, jejich znělka mě spolehlivě dokázala zvednout od televize a donutila jít spát a schoval se pod peřinu. Po letech jsem se k seriálu vrátil a neskutečně si ho do poslední sekundy vychutnával. Geniální postavy, příběhy, humor a těžko popsatelná "paranormální atmosféra". To je jen zlomek z toho, co v sobě Akta X skrývají a díky čemuž se mi vryla hluboko do nitra. Když jsem shlédl poslední epizodu seriálu, upřímně říkám, že pocit, který mě svíral, jsem zažil jen v málo životních situacích. Jsem si jistý, že podobný nostalgický, stísněný a ohromující pocit ve mě již žádný jiný seriálový ani filmový zážitek nevyvolá. Akta X, mám před Vámi velký respekt a bezmezně Vás adoruju! ()

Grogan

Jako milovníkovi tajemna mi tahle série naprosto učarovala. Autoři zde byli schopni vytvořit napětí a dusivou atmosféru i bez nutnosti použití litrů barelů falešné krve a lidských orgánů, jak je dneska celkem v módě (a to říkám jako fanoušek Final destination), vytvořili živoucí a plnokrevné postavy (hlavní duo je skvělé a funguje mezi nimi skvělá chemie, ale i vedlejší postavy byly skvělé, já osobně si nejvíc z nich oblíbil zástupce Skinnera, i nové hlavní duo v posledních řadách jsem měl rád). Nutno říct, že časem mi konspirační linka začíná připadat příliš překombinovaná, vždycky jsem osobně spíš preferoval samostatně stojící epizody o různých nadpřirozených fenoménech. Nutno podotknout, že jsem zatím viděl kompletní jenom první 3 série, z dalších vždy jen nějaké náhodné díly, takže mám co dohánět. Zatím si nechám rezervu jedné hvězdy a uvidím po kompletním zhlédnutí, třeba to na těch 5 hvězd upravím.... Edit: Takže nakonec těch 5 hvězd dám, protože tenhle seriál mi s každým dalším shlédnutým dílem zalézá pod kůži víc a víc a plné hodnocení si rozhodně zaslouží. Ať už za skvělé epizody, kde byli Mulder a Scullyová odříznuti od civilizace, vkusné užívání humoru a utahování si ze sebe sama, či za skvělou a sexy agentku Reyesovou v posledních řadách (nic proti Gillian, taky v průběhu seriálu zkrásněla). Jen ta mytologická linka časem začala být opravdu překombinovaná, ale tuhle pihu na kráse jsem schopen v pohodě přehlídnout. ()

Brinkley

Určitě fenomén 90. let. Paranormálním jevem a nevyřešitelným případem pro mě ale je skutečnost, že Akta X i v těch letech moji osobu (v cílovém telecím věku) poněkud minuly. Ano, pár epizod jsem viděla (především zásluhou spolužáků) a řekla si něco ve smyslu "fajn, napětí - splněno, ufoni - splněno, sem tam lekačka a pěkný lidi... když bude čas, tak třeba příště". To mi na čtyři hvězdy nestačí; tři plus. ()

Hannibal1913

Z nostalgie 4*... Jinak je to přehlídka co nejsložitějších souvětí, obsahujících pokud možno pouze cizí slova, aby divák byl přesvědčen o neskutečné genialitě hlavních hrdinů. Znova zkrátka vidět nepotřebuju ()

marko66

▐ {1. séria} » (85%)▐▐ {2. séria} » (65%)▐▐ {3. séria} » (?%)▐▐ {4. séria} » (?%)▐▐ {5. séria} » (?%)▐▐ {6. séria} » (?%)▐▐ {7. séria} » (?%)▐▐ {8. séria} » (?%)▐▐ {9. séria} » (?%)▐▐ {10. séria} » (?%)▐ ()

Likan7

Jsem z toho jelen. Akta X je seriálovou legendou, a protože se jedná o téma, které se mi líbí a vždy mě fascinovalo, tak jsem se na Akta X těšil. Jenže pokud nepočítám pár epizod, které mě opravdu bavily (za celou historii Akt X jsem dal pouze čtyřikrát 5 hvězd), po drtivou většinu seriálu jsem se nudil k uzoufání. Je ironické, že jsem začátky Akt X neměl rád nejspíš pro jejich až moc velkou odlišnost oproti seriálům dnešního stylu, a přitom jsem 8. a 9. sérii zkouknul jen z povinnosti a donucení s myšlenkami, že je škoda, že to není jako ty první série. Poslední 2 staré série jsou vyložený odpad, kde se Duchovny už téměř nevyskytuje (v 9. je až v posledním díle) a Scullyová má vedlejší roli, protože prim tu hraje Robert Patrick a Annabeth Gish, a přestože nebyli špatní, kvalit těch dvou nedosahují ani zdaleka. Duchovny a Anderson se pro tyhle role narodili. A minisérie číslo 10? Kdyby rozvedli příběh z prvního dílu na všech šest, bylo by to v pořádku a určitě bychom viděli nejlepší sérii Akt X, ale takhle tu máme apokalypsu, nejhorší díl Akt X a nudu, která nekončí otevřenými vrátky, ale utnutým příběhem uprostřed celosvětové apokalypsy. To je jako co? Bude 11cka?... Že já se ptal. Jedenáctka přišla, a i když se snažili rozvést hlavní zápletku, udělali to tím nejhorším možným způsobem. Akta X jsou dávno mrtvý seriál, který je v nynějším světě jen neskonale trapný. Ale Gillian Anderson je neskutečně nádherná, to zase jo. ()

Nix

Je pravda, že jsem tento seriál v minulosti přehlížel a nějak jsem tomu nevěnoval pozornost a už vím, že to byla opravdu chyba. Tohle je skvost, zaprvé tu najdete všechno co patří na pole sci-fi, hororu a mysteria, tak i skvělou ústřední dvojici, už vím proč je všichni tak žrali. Rozhodně jejich nejlepší role pro mne. Akorát je pravda, že trochu tomu sráží hodnocení béčkový feeling, efekty a zbytek hereckého obsazenstva, ale pokud se přes toto dokážete přenést, stane se z toho závislost. Pro mne je to klasika žánru. ()

RedRose

Souhlasim s nazorem, ze prvni 2-3 serie byly naprosto uchvatne a zcela jiste petihvezdickove, a tak to melo zustat a zkoncit... Zbytek je uz jen snaha vyzdimat uspech az do posledniho centu, coz vede k totalnimu upadku... ()

marlon

Kultový mysteriózny sci-fi seriál obsahuje niekoľko adjektív - výnimočný, tajomný a kontroverzný. Najdlhšie bežiaci seriál v histórii amerických televízií (201 epizód!) sa stal ikonou vo svojom žánri, ktorá sprofanovala oblasť paranormálnych javov a zasiala do duše divákov pochybnosti a nedôveru. Nič už na tom nezmení ani fakt, že mu s pribúdajúcimi sériami dochádzal dych. Prekrúcanie reality, manipulovanie s faktami, fanatická snaha vysvetliť nevysvetliteľné, neustála prítomnosť niečoho temného - to všetko dokázalo riadne rozpumpovať adrenalín v krvi. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov