M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Prokii

Klasická klasika. Je až neuvěřitelné, co herci a scénáristé dokázali. Humor, zábava a přesto válečné prostředí. Myslím si, že jen tak nezmizí. // "Je to můj čtyřlístek pro štěstí. Je trochu zmuchlaný. Měl jsem ho v kapse, když mě přejel džíp. Ale většinou to funguje!" // ()

jjjerry

Skvělý seriál, super dabing, viděl jsem několikrát a přesto mě stále pobaví, dojme... Přestože ma seriál asi 360, dílů (nějaký ten dvojdíl), tak si drží skvělou kvalitu až do konce. Odchod některých herců a příchod nových trošku zprvu zamrzí, ale pak si ty nové zamilujete také. Mám pro tento seriál slabost... ()

SZYslak

Kdyz MASH poprve vysilala zelezna zidovize, serial zapusobil jako zjeveni. S odstupem casu, po dvaceti letech, musim rict, ze jde pouze o nadprumernou vojensko-pravdolaskarskou oddychovou telenovelu. Postupne jsem si vypestoval alergii na to prerostle decko s brejlickama a medvidkem a jeste vetsi na debilniho tepleho farare. Valka je zlo a je s podivem, ze ti, co o ni rozhoduji, sedi v teple, bezpeci a s nohama na stole. ()

Rocoj

Tak tento seriál mě asi nikdy neomrzí. Vojenská nemocnice, kde se vždy stane něco vtipného a zajímavého, nemůže dostat méně než 5*. Jen jedna věc trochu vadí. A to, že v průběhu seriálu odešli mimo jiných Frank Burns a Henry Blake. První zmiňovaný byl nahrazen kvalitně. Winchester také dokázal pobavit, ale oproti Frankovi to nebylo tak často a tak moc. A druhý se ani rovnocenně nahradit nedal. Ať Potter dělal, co mohl, věčně zmatený Henry Blake byl zkrátka úžasný, Do jeho odchodu se nenašel jediný slabší díl, což se potom párkrát stalo. Přesto, že bylo zřejmé, že se 255 dílů nenatočí stále ve stejné sestavě, mrzí mě, že se McLean Stevenson rozhodnul odejít tak brzy.. ()

belinko

Pre mňa srdcovka, ktorá nespočetne krát vyčarila na mojej tvári úsmev, údiv, slzy i dojatie. Nejednu časť poznám naspamäť. Pre mňa TOP seriál. Nedovolím si k tomu nič viac napísať. ()

Apaachee

Toto je bezesporu stará klasika, vysílaná všemi možnými TV stanicemi. Výborný a geniální humor zasazený do korejské války a Alda zde přímo exceluje a přináší hodiny a hodiny zábavy. Existují dvě skupiny, jedni odsuzují, druzí milují.. já se s pýchou zařadím do té, co miluje. ()

jojto

Pútavý a vtipný seriál, ktorí si ma získal nadhľadom, humorom a dokonalým vykreslením jednotlivých postáv. Aj napriek tomu, že réžie sa ujal kadekto, výrazne slabý diel nie je. Vtípky, ale i zamyslenie sa nad zmyslom vojny zažívam vždy rád, zas a zas. ()

Winster

Operujte a smějte se...Jó občas si nezapomeňte rejpnout do kolegy, nevím kolik lidi šlo pro seriál M.A.S.H do zdravotnictví, ale myslím že se tam někdo najde...Vtipnějšího kapitána asi neseženete a co že za oknem zuří válka, stejně se vtipnost snoubí s oduševnělostí. ()

Skylwalker42

Sice TV Prima mi to totálně znechutila, ale dám si pár let čas a opět se na to podívám. Tohle je fenomén mezi seriály. A úvodní melodie? Prostě fenomenální :-) ()

albiebennett

MASH je za mě naprosto pozoruhodným televizním produktem, seriál se mi velmi líbil když jsem byl malý, ale s velkým časovým odstupem doceňuji i kvality, které jsem dřív neviděl, což se u mnoha seriálů nestává. MASH zkrátka nikdy nezestárne a vždy pobaví a má co říct. Jedinou výtkou je nesmyslné opuštění Johna Xaviera McItyra, který seriál náhle opustil po tom, co jeho postava byla upozaděna na úkor Alana Aldy, který postupně celý seriál ukradl pro sebe, ale právem :) ()

Bluemoon

Tak toto je klasika. Pribehy chirurgov operujucich v centre vojnoveho konfliktu, snaziaci sa pouzivanim humoru oddialit skutocnu realitu. Pribehy hrdinov ktori bojuju vo svete, ktory to nikdy neocení. Myslienka serialu je super, osobne mi dobre padol humor Alana Aldu a nemozem inak len dat serialu plne hodnotenie, ma to hlbku a myslienku a odvracia sa od stereotypu dnesnych sitcomovych serialov, ktore sa snazia len zabavat a nedavat svetu nieco hodnotnejsieho aj ked to dnesny svet velakrat potrebuje viac ako predtym. ()

Syndrom

NEUSTÁLÁ nadvláda (společně s Columbem, Simpsonovejma a dokumentama z 2. Světový.) v bedně, takže to znám jak abecedu. V obou jazycích. Skvělej přechod z komedie do dramatu. Silný odklon od surový a cynický (film) "republikánský" (kniha) předlohy nejdřív směrem k líbivější televizní zábavě a pak vyloženě výchovnou cestou humanistickejch ideálů. I přes postupnej diktát moralizujícího Aldy, 11 poctivejch let. Z toho 3 první, nejchytřejší řady, uložený na disku. V češtině vám unikne strašně inteligentních wisecracků v dialozích - “I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant :D, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even 'hari-kari' if you show me how, but I will not carry a gun!”. ()

Diego75

Jedna z největších klasik historie televizního vysílání. Specifický a nesmrtelný humor, který mě přinutil sledovat seriál pravidelně. Líbí se mi hlavně to, že na rozdíl od jiných sitcomů je M*A*S*H místy velmi vážný seriál a proto je dobře, že v českém znění není zvuková stopa se smíchem. ()

v.indruchova

hodně dobrí seriál, jeho "moudra" platí vlastně stále. Ukazuje lidskou povahu ať dobrou či zlou. Herecké výkony jedinečné jako celý seriál. Každý by měl znát. ()

Emperor1

Velký dík českým dabérům a za to, že vypustili ten otravný smích. Díky tomu je už tak skvělý seriál posunut o level výše. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young