M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Přemek

Vynikající seriál, kterému těžko něco vytknout (já naproti obecnému názoru mám raději díly se Shermanem Potterem), kromě jediného - že z vojenského zásahu v Koreji dělá něco, co Amerika vlastně vůbec neměla dělat (já osobně souhlasím v téhle věci s Frankem Burnsem - bylo třeba vyhnat rudé z Koreje)... ()

Stružák

I přes velmi negativní prostředí a "barevnou jednotvárnost" je možná právě MASH seriálem, který můžete vidět několikrát za sebou aniž by omrzel. Kompletně jsem ho viděl snad čtyřikrát a teď (při pátém sledování) se stále dobře bavím. ()

Pussycat18

Tohle je prostě klasika...jediné, co by tomu snad mohlo ubížit je neustálé opakování na dvouch televizních stanicích... Hawkey Pierce je se svým humorem jednou z nejlepších seriálových postav v globále. Alan Alda je prostě masér bránic!!! M*A*S*H (Mobile Army Soldier Hostpital) 4077 je tábor plný zoufalství nad hrůzami války, lidských osudů, bolesti, ale hlavně střípků štěstí, ke ketrým se člověk musí upínat, aby nezešílel... ()

Saboter

M*A*S*H je tak vynikající seriál, že určitě nemůže přijít jen tak v zapomnění. Seriál, který nám ukazoval krutosti války v Koreji se opravdu zapsal do mého srdce. Alan Alda a jeho grimasy, postoje, vtipy to nemá obdoby v každém díle srší vtipem a dokonale se vžil do postavy Howkeyho. Doprovázen Waynem Rogersem byli pekelný kombo. Trapper a Howkey :) Ty dva jsem si zamiloval, neměli prostě chybu, jak společně řešili s humorem, sarkasmem a vtipem situace. McLean Stevenson alias "Henry Bleike" byl spíš jejich úředník než velitel. Zatímco Gary Burghoff "RADAR" ten malý pašák se staral o jeho záležitosti. Objevilo se tam ještě plno herců a hereček, který mají moje uznání a nikdy na ně nezapomenu stejně jako nezapomenu na postavy, které stvárnili. ()

Junglista

Momentálně sjíždim celej seriál od začátku a pořád mě nepřestává překvapovat neklesající kvalita. Tolik hlášek jako tady v žádnym seriálu prostě neni. Má cenu něco řikat k hercům? Snad jen to, že se neumim rozhodnout, jestli byl lepší Trapper nebo B.J., kuní xicht nebo Charles, Henry nebo Potter... každej z nich měl něco do sebe. A líbí se mi, že válka tu neni vykreslená jako nějaká švanda, ale přesto ne za cenu trapnýho moralizování. Určitě můj nejoblíbenější hranej seriál. ()

MrNamremic

Pro mě nejlepší seriál všech dob. Kdykoli stihnu nějaký díl v televizi, dokoukám ho až do konce, i když jsem ho už viděl několikrát. Je to prostě seriál, který můžete vidět stokrát a stejně vás neomrzí. ()

Paity

Skutečně bez problémů se paradoxně hodnotí něco, co se nepovedlo a je to naprostá katastrofa. Těžko ale hodnotit snímek/seriál, který zná každý, spousta lidí už ho hodnotila a navíc jde o tak zábavnou a návykovou věc, jako je M.A.S.H. Ne, ne, tohle už nikdo nepřekoná, alespoň, co se týče humoru na operačním stole uprostřed válečné vřavy. ()

Tessie

Dlouho jsem tenhle seriál neměla ráda, po mnoha letech jsem se na něj celý však podívala a úplně jsem obrátila. Autoři vytvořili báječné postavy. Některé osoby mě štvaly, jiné jsem si oblíbila.. Pár dílů rozhodně obrečíte, u spousty dílů se nasmějete. Obdivuji, že si u tolika epizod tvůrci udrželi vysokou laťku, kterou z počátku nasadili. ()

Rapikk

Na tomto seriálu jsem vyrůstal a zdaleka nejsem jediný. Sice si stále nejsem jistý, jestli jsem skutečně viděl všechny díly, ale spoustu z nich jsem určitě shlédnul alespoň třikrát. Krásný humor, sympatické postavy a čas od času pocítíte i tu hrůzu války. Výborný seriál, který navždy zůstane v mém srdci. ()

Sancty

Sadnúť si pred obrazovku keď ide M.A.S.H., to je ako stretnúť sa v obľúbenom podniku s najlepšími priateľmi. Ten podnik má na ceduli nad vchodom načmárané Swamp a do vnútra vás pustia iba v zelenom mundúre. Miesto baru tam stojí alchymistická aparatúra a destilát, ktorý produkuje si nalieva každý sám. Mám to tam rád. ()

Mafian

Když si to tak spočítám, děsí mě, kolik času jsem u tohohle seriálu strávil. Kolikrát jsem ho viděl, dokola a dokola. Avšak, nikdy mě nepřestal bavit a pravděpodobně nikdy nepřestane. Legenda... ()

Ledkodlaq

Na tomhle jsem vyrostl a věřím, že mash vyformoval část mé povahy tím správným směrem, protože nenásilně učí, tvoří a vychovává charakter, aniž si toho většina diváků všimne :). Pokud samozřejmě nejste ztotožněni s Frankem :-) ()

provitamin

Rozmýšľam čím sa mi M.A.S.H tak páči, prečo som sa naň tak namotal a prečo je pre mňa najlepším seriálom. Je to skôr hereckým osadenstvom alebo perfektne napísanými vtipnými dialógmi alebo snahou spojiť humor so zachraňovaním životov vo vojnou spustošenej Kórei? Alebo je to myšlienka humanizmu, kde hlavní predstavitelia sa zasadzujú proti vojne a postavy presadzujúce americké vlastenectvo sú vnímané viac zo záporného uhla pohľadu? Z hercov je u mňa jednička David Odgen Stiers (Winchester), namyslený pracháč a horenos čo počúva klasickú hudbu, ale vie občas aj príjemne prekvapiť. Tesne za ním je Alan Alda (Hooky), ktorý spolu s Lorettou Swit (Margaret) hrá v seriáli od začiatku až do konca. Nesmiem zabudnúť ani na vedľajšie postavy. V prvom rade na agenta plukovníka Flagga, ďalej na správcu džípu Riza a kuchára Igora. Jediný koho nemám rád z hlavných postáv, je Radar a otec Mulcahy. ()

FiliPP

K tomuto seriálu se ani nemusí nic moc říct. Stačí říct jednoduše dokonalý seriál. Už jsem ho viděl několikrát a vždycky jsem se u každého dílu zasmál. Hodnocení 99%. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young