M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Clu

Tohle vyzní trochu trapně, ale nedělám si srandu. Myslím si, že to byl jediný seriál, který mě v mladém věku opravdu předal něco o životě a smrti, umění brát je s humorem a nenásilně mě naučil něco o mravnosti a pomoci druhým. Jeden z nejlepších seriálů, který mě vždy pobaví, zaujme, poučí a často i dojme. ()

bacon

Kultový seriál, kultové hlášky. Humorne-vážny pohľad na vojnu v Kórei. ktorému český herci dali ten správny hlas, správny dabing. Jeden z mála seriálov, kde sú postavy vykreslené aj v tom zlom svetle a nie sú "americky" dokonalé. Nechápem ľudí, čo mi povedia, že je to trápne, bez humoru a myšlienky. Videl som ho nespočetne veľa krát a ešte nespočetne veľa krát budem. ()

Ydrosten

Když to vezmu kolem a okolo, tak to není špatný seriál. Jenže když už vidíte 68x tu samou " srandu " máte sto chutí hodit po TV minimálně kladivo. + to NOVA musí neustále 20 let točit na všech svých KANÁLECH od začátku do konce a od konce zase na začátek. Takže se budu držet u země. ( Radarovy bych nejraději ukopl hlavu a nacpal mu toho medvěda do ..... ) ()

animario

Legendární (proti)válečnej evergreen, kterej je svým ostrým humorem a trefnýma hláškama aktuální a vtipnej i po x letech. (Zkazky o propagaci či oslavě války jsou jen ufňukaný výkřiky severokorejských trollů..) ()

Redbee

Když jsem se seznámil s přítelkyní, divila se proč mám tolik videokazet, zjistila, že většina z nich je s díly MASHe. Zamilovala si tento seriál o soužití různých typů lidí v prostředí, ve kterém by málokdo z nás vydržel byť jen chvíli. S lehkou nadsázkou, humorem, ale také se zjevným připomínáním jak hrozná válka je, patří tento seriál k nelepším, jaké si dokážu představit. Přítelkyně souhlasí. ()

Besyn

Bezpochyby nejlepší seriál,co kdy byl a zřejmě i bude natočen.Skvělí herci (major Frank "kuní xicht" Burns je DOKONALOST sama),výborné forky a hlaně všudypřítomná lidskost- tohle už prostě nikdo nikdy nenatočí.Navíc v české verzi s jedinečným dabingem odstranili onen smích z audionahrávky,který mi tam v originále zní vyloženě rušivě. ()

Pořez

Udržet tak vysoký standard při takovém počtu dílů, to je téměř nadlidský úkol. A nutno dodat, že až na mizivý počet výjimek se to tvůrcům podařilo. Díky! ()

Nšoči

Netradiční seriál z válečného prostředí, který vás ohromí svým nenásilným a inteligetním humorem, plný skvělých hereckých výkonů a ukázek jak nesmyslná válka je a lidé co jí vedou ještě víc. ()

Shona

Tohle je klasika a nejen po ránu :D Někteří ,,rejžové" by se měli hodně co učit v tom, jak se dělá seriál, kterému nedochází dech po jedné či dvou sériích. 255 dílů z nichž ty horší spočítám na prstech jedné ruky, zatímco těch nezapomenutelných je nespočet. Čím je člověk starší, tím je MASH lepší a každý si v něm to ,,své" najde. Nejvýše stavím kromě hereckých výkonů i velmi zdařilý dabing. ()

pravo

Tak toto si určite zaslúži označenie kultová klasika. Nič viac protivojnové odohrávajúce sa priamo v konfliktnom území riešiace nezmyselnosť nielen daného konfliktu ( vojna v Kórei), ale všeobecne nezmyselnosť násilia a averzie národov proti sebe za pomoci humoru, sarkazmu a irónie. M.A.S.H: by si mali pozrieť povinne všetci štátnici a možno by v budúcnosti konali oveľa zodpovednejšie. ()

Deever

Excelentní seriál mého dětství a raného dospívání. Vtipné, s nápadem a nevytrácející se kvalita v průběhu jednotlivých dílů. Mým soukromým favoritem je plukovním Flagg! ()

Skleni

Kto nepozná o vela prišiel. Kto hodnotí ako nezvládnuté či málo trefné či absurdné, nerozumie veci. A ten čo vychvaľuje tento film len opakuje čo povedala pred ním takmer celá divácka verejnosť. 98% ()

Jeand´Boa

Slzy se u posledního dílu seriálu dostaví málokdy...u tohoto seriálu však vždy...zaručeně...No není to umělecký kus, když vás tak dlouho baví a rozesmívá, až se vám pak chce brečet?...steskem...Je... ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young