M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

b0bo

Nejlepší seriál co jsem kdy viděl. Baví od prvního do posledního dílu. Excelentní a životní role Alana Aldy. 100% stavím M*A*S*H před Přátelé. Pacient: Já jsem mariňák. My jsme nejlepší. Hawkeye: Já jsem srab. My jsme nejhorší. ()

LucillaP

Seriál už se v televizi reprízuje tak dlouho, že jsem ho viděla celý několikrát. A stejně pořád neomrzel. Je na něm znát dřívější datum vzniku, ale to nic neubírá kvalitě, vtipnosti, údernosti a místy i tragičnosti... Dále oceňuji dabing a také vystřižení přidaného diváckého smíchu (neumím si to vůbec představit v tomhle seriálu). ()

Thalin

Humor, akce, praštěné charaktery a prostředí polní nemocnice. Zhruba to je Mash v kostce a je to asi zřejmě jediný seriál s touhle tématikou, který mě bavil už v dětství. Já totiž jinak válečnou tématiku nemám ráda a nikdy neměla. Ale tady to všechno tak uceleně funguje, že jsem to hltala už jako dítě. Samozřejmě hlavně kvůli humoru, ale i kvůli postavám, které uměly nejen pobavit ale i chytit za srdce. I přes to, v jaké době a v jakém prostředí se to odehrává to má místy opravdu hřejivou atmosféru a netrpí to nešvary, jako mnoho dnešních seriálů. ()

Džej Ár

Tak na tenhle výjimečný seriál se můžu koukat pořád dokola a myslím, že se mi neomrzí. Každý díl srší vtipem, který je jemný i úderný, ale nikdy ne vulgární. Najdou se sice i slabší díly, ale to je jen výjimka, potvrzující vysokou kvalitu celého seriálu. Někde jsem tu zahlédl, že je prý příliš černobílý - Hawkeye hrdina, Frank záporák apod. . No, já bych to tak jednoznačně neviděl, ale to by bylo asi na delší diskusi. Jistá schematičnost tu samozřejmě je, ale bez toho by to asi nefungovalo. A ruku na srdce - kdo z Vás ještě nikdy podobného "Franka" nepotkal? ()

Duiva001

Miluji Radara, miluji Hawkeyho Pierce, zbožňuji Klingera a miluji nenásilnou protiválečnou propagandu, jíž je toto dílko prosyceno. Od té doby, co se to opakuje v podvečer na Nově, denně spěchám odkudkoliv, protože musím přece o půl sedmé sledovat, co zas moji hrdinové napáchají...škoda odchodu Kuního xichtu, ale myslím, že Charles Emerson Winchester III. jej docela dobře nahradí.... ()

provazek

Tenhle seriál si zahrává s citama diváků, dokáže rozbrečet i rozesmát. Neuvěřitelný slovní humor, který během seriálu neztrácí na síle. Super herci, hlavně Alan Alda a propracované charaktery hlavních postav. Koukatelný pořád dokola, což nám dokázala tv nova a tím si vysložila malé bezvýznamné plus. ()

cartouche

Seriál, jehož úspěch si vysvětluji masovou poruchou peoplemetrů a v jehož hodnocení vzácně souhlasím s bývalým ředitelem Novy, jenž ho prohlásil za trapnou vykopávku. Zkoušel jsem se na to dívat mockrát, ale nanašel jsem na tom nic výjimečného, co by mohlo racionálně vysvětlit jeho údajnou popularitu v naší zemi. V globálu bych ho přirovnal k české Hospodě - půl hodiny žvanění o ničem. Pokusy o humor jsou tu opravdu jen platonické a až soucitně infantilní a trapňoučké. Kvalita během let skutečně neklesala; ona už pod tu mdlou úroveň moc klesat nemohla. Vážně netuším, kdo tvoří největší podíl jeho diváků; snad děti mezi 10-15 lety? P.S.: Mohl by tu někdo ocitovat nějakou vtipnou pasáž s úžasnou hláškou? Já jsem totiž asi nedoslýchavý a nic podobného jsem v tomhle dílku neslyšel. ()

Praso

Jeden z nejvtipnějších seriálů vůbec, když sem byl malej tak mě to strašně nebyvilo, protože jsem to nechápal, ale dne si vždy rád udělam čas a zasměju se. Humor mi opravdu sedí a Alan Alda je prostě geniální, nejradši jsem měl když tam ještě byl Frank (Kuní ksicht) :o))) ()

Mangix

Brilantni serial..a podle me mu bude navzdy patrit titul nej serial s par dalsimi...ty vtipy co tam jsou, ti herci, postavy..celej serial je protkane dokonalosti...a ten co to jeste nevidel..nevi, ze se jeste uplne nenarodil..100procent..konec hlaseni. ()

AlfrédHič

Tento seriál proslavil mnoho herců a hlavně proslavil Korejskou válku. V české verzi díky bohu bez přídavného smíchu. Seriál, který baví dlouhé generace a v mnohém inspiroval jiné a neméně slavné seriály, natočené dlouho po něm. Model neoblíbeného a byrokratického prudiče, Franka Burnse, najdeme i u Rimmera z Červeného trpaslíka a jistá podobnost by se našla třeba i mezi Hawkey Piercem a dr. Housem. A po scéně, v níž Radar oznámí sestřelení Henryho letadla nad mořem, jsem hleděl dvě minuty rozostřeným zrakem do země, nevěříc tomu, že tohle si nějaký bezcitný scénárista dovolil napsat. ()

kvocoDH

Nostalgický, vtipný a kritický seriál. Pre niekoho zaujímavý a originálny cynický humor, pre niekoho silná kritika vojny, pre niekoho oboje. Pozeranie do (ne)pohody. ()

padlar

Tak tohle je pravá televizní legenda. A legendu prostě nemůžu hodnotit jinak než na plný počet. Nehledě na ten obrovský počet odpolední, které jsem u něj kdysi strávil :-) ()

Maurice

I když má seriál v názvu jen tři hvězdičky ("M*A*S*H"), já přidávám dvě další. První za český dabing bez umělého smíchu a druhou za prvotřídní sitcom, který nemá obdoby. Film jsem neviděl a je mi to upřímě líto, ale srovnávat nebudu. Prolínají se tu dvě zásadní roviny umocněné žánrovým zařazením. Sešít seriál z nemocničního prostředí s válečným dramatem je báječný nápad, ale to by stále nebylo ono. Sestro, infúzi! Nehorázné dávky hůmoru, aby nám pacient umřel smíchy. Ano, potrhat si bránici v nemocnici… ()

fojťan

Večerníček pro dospělé, který se už dávno zařadil mezi klasiku světové filmografie. MASH přináší především smích, ale občas i slzy a smutek. A právě ten kontrast nešťastných osudů na jedné straně a nekonečného proudu vtípků na straně druhé je to, co MASH činí tak výjimečnou. MASH je televizní pojem tří generací, protože tento seriál se zapisuje do srdcí diváků dnes už více jak 30 let a i proto je a bude aktuální na věky věků. I na druhé, třetí, páté nebo desáté zkouknutí pořád umí bavit, zaujmout a hlavně dodat ten krásný pocit propojení filmu a diváka, jaký je v novodobé kinematografii tak vzácný. Na závěr musím vyzdvihnout vynikající český dabing, který zaujímá zcela výsadní postavení mezi všemi dalšimi počiny tohoto druhu, protože posouvá anglický originál ještě o kategorii výše. Vynechání hraného smíchu, který se do atmosféry Koreje hodí asi jako pěst na oko, a dodání charakterních hlasů, které opravdu "sedí", tvoří něco, co tu před MASHí nebylo, a po ní stejně tak. 10/10 ()

Aaron_Hill

Kéžbych mohl dát 5 hvězd. Od dětství M*A*S*H miluju, ale mám trochu dojem ze pri hodnocení trochu zapomínáte na realitu. Kdybych měl hodnotit jen začátek seriálu s Waynem Rogersem a McLeanem Stevensonem 5 hvězd by bylo málo. Nápaditost a humor prvních dílů hravě překonává všechny ostatní mnohdy průměrné a trochu nudné epizody. Po odchodu dvou výše zmíněných pánů se celá stavba seriálu začala měnit a když odesel i Larry Linville byl původní duch M*A*S*He tka trochu v trapu. Neříkám že to bylo špatné, bylo to jiné. Spolu s tím, že se Alan Alda postupem času stále více stával hlavní tváří M*A*S*He i za kamerou se do epizod začali promítat hodně citlivá témeta a alespon podle mě, nekdy mnohem vážnější než bych si u komediálního seriálu přál. Proto "pouze" 4 hvězdy :). ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young