M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

jizvoun

Další ze série děl, která mě provázela v mém dětství až do současnosti. Od prvního dílu do konce má pořád stejně vysoko nastavenou laťku inteligence a vtipu tak, že se mi nikdy neokouká. ()

Apofis28

Extra seriálová špička, některé díly jsou sice slabší ale jiné dokonalé, musím ovšem říct, že spíše než hlavní postavy (Hawkey, Trapper, B.J. Henry) mě hodně zaujali postavy lehce vedlejší, především Radar, Klinger, Frank Burns - jejich komediálnost a zdárné sekundování hlavním postavám je na nejvyšší úrovni. Skutečně bych vyzvedl především Larry Linvilla, který je naprosto vynikající a perfektní dabing Václava Knopa. I dnes si ho stále rád pouštím při práci a jen poslouchám rohovory. PS: Nejlepší díly jsou s plk, Flaggem :-D ()

Fredolino

Seriá MASH je úchvatně natočené drama s prvky humoru, kterými si lékaři z jednotky MASH udržovali zdravý rozum. Nedá se na to dívat pouze jako na komediální seriál, to snad ani nejde, je v tom velice hluboká myšlenka o nesmyslnosti válek. Kdo seriál pochopil, musí dát 5. ()

Orbitus

Pro mně je toto ten nejlepší seriál co znám. Můžu na něj koukat pořád dokola a nikdy mně neomrzí. Všechny ty vtipné díly dokážou bezpečně zvednout náladu a naopak ty smutné, včetně závěrečného filmu rozbrečet. ()

trojkolka

Kultovní seriál, který musíte milovat nebo nenávidět. Mezi tím asi nic není, protože ten humor Vás buď dostane nebo odradí. Ani nedokážu říct, která postava je mi tam nejsympatičtější, protože kdyby tam nějaká chyběla, tak ten seriál ztrácí na hodnotě. A tak zvolím Radarova medvídka :) ()

Daniel.Skvor

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. Alan Alda ve své životní roli. Nejlepší díly seriálu = příjezd B.J. + velení Pottera + účetnictví Radara + přítomnost Kuního ksichtu. ()

draxxi

Hravě rozesměje, skvěle pobaví a přitom i dojme.... I když se člověk směje, cítí tu hrůzu, kterou ve válkách vojáci zažívají.... ()

Peter.Guba

Jeden z top serialov, ktoreho humor musi clovek vstrebat naplno a kazdou bunkou tela. Pre USA je vojna vo Vietname najvacsou traumou a tento serial ukazuje hlupost a nezmyselnost vojny v plnej krase. Genialny sarkasticky humor hlavnej postavy Alana Aldu a jeho partie. Skvely serial, ktory sa da pozriet kedykolvek....9/10 ()

knoxvile

Seriál, u kterého jsem každý díl viděl několikrát. Výborné obsazení hlavních postav. Byl to takový průkopník seriálů z nemocničního prostředí, kde byla i správná dávka humoru. V době, kdy stále běžela válka ve Vietnamu, bylo odvážné vysílat takový seriál, naštěstí se producentům sázka na seriál z válečného prostředí vyplatila, a seriál se u amerického publika stal jedním z nejsledovanějších. Myslím, že snad každý musel vidět aspoň několik dílů (díky TV Prima, která ho dává téměř non-stop). proto není nikomu třeba přibližovat prostředí seriálu. Sám jsem navštívil exteriéry, kde se natačelo, v dnešní době se jedná o Malibu Creek State Park v Californii. I po desítkách let od natáčení je jednoduché poznat okolní krajinu a místa kde stála nemocnice, heliport a další. Každému fanouškovi bych přál zažít ten pocit nostalgie na tomto místě (jedná se o netknuté místo bez turistů a asiatů se selfie tyčemi). !!! :) ()

baron156

Prostě klasika TV seriálů u které mi nevadí, že se pořád opakuje. Musím nadzdvihnout i dabing, který je senzační. Je to kult ;-) ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young