Země na scestí

• Čína The Wandering Earth (viac)

Zemi ohrožuje blížící se srážka s Jupiterem a lidstvo hledá novou hvězdu. Osud planety teď leží v rukou hrstky nečekaných hrdinů. (Netflix)

iXtr3m3

Na Čínu dobrý film. Je to taká čínska variácia na mix Armageddonu a Deep Impactu. Kvalitné technické spracovanie, z malej časti aj medzinárodná účasť hercov, zaujímavý a originálny nápad (chcelo by to pokračovanie) a dobré aspoň trošku dramatické pojatie aj s nejakým tým pokusom o emotívny záver. Paradoxom je, že na tento typ filmu nestačí ani tých podľa niekoho nudných a prepálených 125 minút, chcelo by sa to viac venovať aj postavám aj akcii a príbehu. Fakt by som si pokračovanie prial a po tých zárobkoch snáď niekto niečo vymyslí... P.S. Celkom osviežujúce vidieť Jackyho Wu v inej polohe ako doteraz. Silnejšie tri. ()

Kredy

Tohle je bez debat dobré Sci-Fi, někdo nepřekousl že čínské, propagandistické a samozřejmě nereálné, ale u tohoto filmu bezproblémů koukatelné a vizuálně dohnané téměř na max. ()

Milan25

To muselo být hrozně drahé! Solidní efekty, zajímavý nápad, jen trochu naivní zpracování. Pocitově je to rozhodně delší, než 125 minut, protože se tam toho děje hrozně moc a občas jsem to nepobíral. Zajímavé sci-fi. ()

Adramelech

Námět filmu je, fyzikálně vzato, tak nesmyslný, že je to až zábavné. Země opatřená motory, která plachtí někam do kosmu, mi přijde vskutku žertovná. Nicméně mě potěšilo, že Číňané i v tak těžké situaci zůstali stejnými labužníky jako dřív. Sušené žížaly s durianem vypadají jako zajímavá kombinace. Přikládám záznam tematicky korespondujícího snu. - - - Sen o polévce proti zlým duchům (v noci z 15. na 16. prosince 2021) - - -     Doneslo se mi, že v Praze existuje čínské bistro, kde vaří polévku proti zlým duchům, kteří způsobují nemoci, úrazy a nehody. Usoudím, že taková polévka by mi určitě prospěla, a jdu tam.      Požádám prodavačku o jednu porci polévky proti zlým duchům. „Chcete, aby vás chránila normálně nebo fakt hodně?“ ptá se Číňanka. Říkám, že raději víc. Ona na to, že v tom případě mi do ní přidá ještě trochu masa. Ukrojí dva plátky, každý z jiného druhu masa, a porcuje je nožem na drobné kousky. Ptám se, co je to za maso. „Kachna čínská, sluka zelená,“ odvětí prodavačka. Pomyslím si, že o magickém využití těchto živočichů jsem nikdy neslyšel. Ona, jako kdyby četla moje myšlenky, poznamená, že tuto polévku vynalezli taoisté. Zeptám se, jestli ji také jedli. „Někdy,“ dí Číňanka, „ale většinou si vařili polévku z jiného zvířete.“ Tázavě na ni pohlédnu. Ona naznačí ukazováčkem gesto mlčení, sáhne pod pult a vytáhne za křídlo mrtvého netopýra, zjevně určeného k potravinářskému zpracování. ()

_ksilt

Slibuju, ze az nekdy od nekoho uslysim neco o americky k******e tak ho prinutim sledovat dve hodiny tyhle neuveritelny slataniny, uznam, ze ale obcas zabavny. Asi nejvic to vystihl jeden headline z webu: Why has Netflix released $700 mil blockbuster and nobody cared? ()

Nethar

Uvěřitelnost hodnotit z pochopitelných důvodů nebudu (lidé postaví gigantický pohonný mechanismus, který vychýlí Zemi z její oběžné dráhy, přeruší rotaci a přepravuje do jiného planetárního systému, Jupiter náhle mění sílu gravitace, apod.). Triky na velmi vysoké úrovni, je to celé takové velkolepé, obří, vybuchující a pohyblivé ;-) Ale taky to je dost hodně čínské. Odlišná mentalita je znát, vtípky nejsou vtipné, smutné chvilky ztráty bližních přehrají během asi pěti vteřin něco z minulosti, co nikdy předtím ani potom nebylo a nemuselo být zmíněno, nijak s ničím nesouvisí a potřebovalo by to několik desítek minut, aby to dávalo smysl, všechno to prostě letí nějak hrozně rychle, jako že "udělejte to epické a vybuchující a barevné, dejte tam vše, co vás napadne a moc nad tím nepřemýšlejte. Máte? Super. Vypadá to skvěle, možná přepatlané, ale každý si aspoň něco najde. Cože? Že to má dohromady 12 hodin? Tak to ne, sestříhejte to nějak na dvě, to je fuk, hlavně nechte ti nejlepší trikové scény." ()

PhillM.

Je to tak strašně blbý! :-D Představte si Wericha, jak to nadšeně říká. Ano, tak nějak jsem to vnímal i já. Čínská kultura má úplně jinak nastavené mantinely z hlediska vkusu i míry, třeba míry cynismu (v americkém filmu by třeba nikdy nebyl při tklivé scéně vzpomínající na pohřebky matky záběr do kremační pece). Jinak scénář je jako Frankenstein, posbírány jsou kusy hollywoodských filmů na toto téma a je to celé sešito horkou jehlou, postavy jakbysmet. Komický popleta vzor Jar Jar Binks, Rus s vodkou, vzdorovitý teenager, a jeho komplikovaný vztah s otcem, který se... atd. To vše je opravdu schematické, čouhá to jak sláma z bot a je to vážně "strašně blbý". A pak je tu námět, který na první dobrou vypadá ještě stokrát blbější, než vše ostatní. Opět jde však jen o tu míru. Číňani se s tím prostě nemazali. Když sci-fi, tak pořádnou. Není to ani tak SCI-fi, jako spíš sci-FI, ale zase proč ne? Pokud jsem dal Armageddonu tři hvězdy, zde musím jít na podprůměrné dvě, ale nebudu na tento film vzpomínat nějak ve zlém. Minimálně za odvážnou myšlenku, což do sci-fi patří, si úplné zapomenutí nezaslouží. ()

Flopik

Príbehovo je to možno vykrádačka kade čoho ale je poriadne zábavná a vizuál je skvelý. Ja som sa riadne bavil, dopilovať postavy ( ktoré bohužiaľ väčšina nezaujímavá alebo štvala), vylepšiť troška príbeh a bol by som ešte viac nadšený.Je to iné ako USA produkcia ale vôbec nie zlé. Obrovská pochvala aj soundtracku ktorý bol skvelý. Koniec skvelý a celkom dojímavý. U mňa za 4* ale keď vidím to mizerné hodnotenie kludne dám za 5* a vrelo doporučujem. Samozrejme treba vypnúť mozog a len si to užiť. ()

majec4

Paci sa mi ten mega Sci-Fi namet. Je to sice miestami nelogicke, ale bavil som sa. Vo filme sa vkuse nieco deje, niekedy az zrychlenym tempom. Niektore sceny su neskutocne (odcerpavanie atmosfery Jupiterom je podla mna epicke), ine ma neoslovili kvoli zvlastne vyzerajucej grafike. Vidiet ze to je ina kultura, k niektorym procesom v deji sa pristupuje inak ako pri USA produkcii. Raz za cas takato vzorka z ineho sudka nezaskodi. Predloha musi byt celkom pecka. Zaujimal by ma hlavne koniec, podari sa to? Hodnotenie tohto filmu mi pride sice kus prisne, ale viem to pochopit. Na tento film osobne asi len tak lahko nezabudnem. Za mna 3,5*. Dovod je ze niekde v strede som si uvedomil, ze ma caka este hodina a ja som mal pocit ze by to uz mohlo pomaly aj koncit. Scenar by som kus zvolnil. ()

Antaeus

No hej, lebo Brjúsov Armageddon bol postavený na reálnych vedeckých základoch.. Myšlienka, že keď planéte hrozí záhuba a ľudia sa neodsťahujú zo Zeme, ale rovno SO ZEMOU, je interesantná. Zápletkou je potom kixs pri medziplanetárnom slalome, čo nutne vyústi do post - postapo - apokalypse. A prosím, ako pri 99,68% ve-fa, nepoďme tu riešiť implementáciu výsledkov Hawkingových teórií Einsteinových rovníc gravitačného poľa (nech už táto veta znamená čokoľvek), ale zamerajme sa na pointu, ktorou je zaujímavé a hlavne zábavne podané scifko, kde tie 2 hoďky zmiznú ako atmosféra Zeme v gravitačnom poli Jupitera. ()

barteca

Tak to bylo fakt čínsky katastrofické , sci-fi se proměnila ve fantasmagorii. Nejlepší je vnímat to jako parodii. Řemeslně to bylo zvládnuto celkem dobře. ()

Rathalos

A mame tu cinsky katastroficky sci-fi film,u ktoreho musim pochvalit namet,triky,audiovizualnu stranku i zaujimavy pribeh,co ma vsak trosku odradilo bola prva polovica,ktora nudila,no vynahradila to druha,ta bola ovela viac akcna a menej ukecana,cize povedal by som taky mierny nadpriemer...:-) ()

pilarius

Absurditka za absurditkou (bohužel skoro nikdy zábavná), neuvěřitelné otravná Duoduo, triky na úrovni prvního 3DMarku. Chcete-li něco absurdního, pusťte si radši (klidně poněkolikáté) Mortal Engines a tomuhle se vyhněte jako Země Jupiteru. ()

MickeyStuma

Čínská kinematografie se pustila do sci-fi žánru a přinesla velkolepé popcornové dobrodružství nemající se zač stydět. Naopak, science fiction (vědecký výmysl) je přesně v takovém žánrovém měřítku, jaký má správně být. Slunce se rozpíná, čímž je Země ohrožena a tak lidstvo vybuduje ohromné tryskové motory s úmyslem matičku Zemi odklonil následně za pomoci Jupiterovy gravitace ze své přirozené oběžné dráhy do bezpečí. A bez problémů to samozřejmě nepůjde. Jedná se o film, který si rozhodně zaslouží velké plátno. Tvůrci neponechali nic náhodě a na sebemenším detailu si dali záležet. Divák znající především hollywoodské sci-fi blockbustery předešlých let si určitě všimne ohromné inspirace amerických snímků, jako je: Armageddon (1998), Interstellar (2014) a mnohých dalších, takže hollywoodský rukopis je nemálo znát. Naškodu to však ale v žádném případě kupodivu není. Sice z toho vyniká určitá předvídatelnost v určitých aspektech vývoje děje, ale v jádru věci si to jde přeci jen svou cestou. Pro Čínu samozřejmě naprostá pecka, pro ostatní jen obyčejný konkurenční film, který však má co do sebe.  Diváka nechává proplouvat ve spektru představivostí a naděje v nedosažitelných možností. Jako obvykle neuchvátí každého, avšak pro fanoušky science fiction naprostá povinnost. ()

Hollywoodu se v Číně přestává dařit

Hollywoodu se v Číně přestává dařit

27.12.2019

Čína, druhý největší filmový trh po Spojených státech amerických, se dlouhé roky zdála být pro Hollywood jedním z hlavních terčů filmového marketingu. Pakliže studia chtěla zaútočit na tamější… (viac)